• Start
  • /
  • Historia Zjazdów Absolwentów LO w Ciechanowcu

Historia Zjazdów Absolwentów LO w Ciechanowcu

W ciągu 68 lat istnienia szkoły odbyło się 11 Zjazdów Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. Każdy zjazd rozpoczynał się w sobotę w godzinach rannych Mszą świętą, którą odprawiali księża absolwenci Liceum Ogólnokształcącego. Po Mszy świętej wychowankowie udawali się do szkoły, gdzie następowało uroczyste otwarcie zjazdu. Po południu był czas na posiłek i przepełnione wspomnieniami spotkania w małych grupach. Wieczorem w murach szkolnych odbywał się bal, na którym znów ożywały wspomnienia. Drugiego dnia w niedzielę w programie zawsze była Msza święta za zmarłych profesorów i uczniów naszej szkoły. Po Mszy świętej odbywało się w szkole spotkanie poszczególnych roczników z nauczycielami i dzielenie się przeżyciami. Zamknięcie zjazdu następowało w godzinach popołudniowych. Choć każdy zjazd trwał tylko dobę, to jednak przeżyć wyniesionych z tego miłego spotkania wystarczało na kilka lat.

* XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków ( 2022 r.)

* X Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków ( 2018 r.)

* IX Zjazd Absolwentów i Wychowanków ( 2014 r.)

* VIII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ( 2009 r.)

* VII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ( 2004 r.)

* VI Zjazd Absolwentów i Wychowanków

 * V Zjazd Absolwentów i Wychowanków

* IV Zjazd Absolwentów ( 1989 r.)

* III Zjazd Absolwentów ( 1984 r.)

* II Zjazd Absolwentów ( 1969 r.)

* I Zjazd Absolwentów ( 1964 r.)

Obecnie jesteśmy w posiadaniu około 40% adresów. To jest jednak ciągle za mało. Dysponujemy tylko listą absolwentów. Nie mamy wykazu wychowanków, którzy rozpoczęli naukę w murach naszej szkoły, a potem przenieśli się do innej lub z różnych przyczyn nie dokończyli nauki. A przecież oni również są związani z tą szkołą i kolegami.
Apelujemy o pomoc w ich odnalezieniu i powiadomienie o naszym zjeździe. Wprawdzie na zaproszeniach piszemy, że jest to zjazd wychowanków i absolwentów, lecz nie zawsze zwraca się na to uwagę. Prosimy, aby na zjazdy przyjeżdżał każdy, kto o nich usłyszy, nie czekając na zaproszenie.

 

 

XI Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego 2022 r.

W dniach 25-26 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu 2022 r.
Przygotowania do zjazdu trwały kilka tygodni, a promocja wydarzenia już od lutego. Na czele Komitetu Organizacyjnego i osób przygotowujących zjazd byli:
– Ksiądz Józef Grzeszczuk,
– Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki
– Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu Pani Dorota Łapiak
– Dyrektor naszej szkoły Łukasz Godlewski.

W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 300 osób. Od godz. 9:00 przed budynkiem szkoły trwała rejestracja uczestników. Około godziny 9:50 uczestnicy zjazdu udali się do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Pochód otwierała orkiestra dęta z Wasilkowa oraz poczet sztandarowy. Za nimi ruszyli uczniowie klas mundurowych i uczestnicy zjazdu.
Zebranych na mszy świętej powitał gospodarz świątyni, Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, dziękując za dar modlitwy i życząc wszystkim wielu Bożych łask. Nabożeństwo wspólnie odprawili:
– Ks. Dziekan Tadeusz Kryński
– Ks. Józef Grzeszczuk
– Ks. Paweł Koc
– Ks. Pułkownik Bogdan Radziszewski
– Ks. Roman Ołtarzewski
– Ks. Walenty Wojtkowski
– Ks. Bogusław Sieńczewski
Po Mszy Świętej wszyscy wspólnie udaliśmy się w marszu pochodnym przez ul. Kościelną, Plac 3 Maja, ul. Mickiewicza i ul. Szkolną.
Kolejnym punktem zjazdu była część oficjalna rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, wyrażając swą radość, że ma zaszczyt otworzyć XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.

Pan Dyrektor serdecznie przywitał przybyłych na uroczystość gości i przyjaciół szkoły:
– Pana Eugeniusza Święckiego – Burmistrza Miasta i Gminy Ciechanowiec
– Panią Dorotę Łapiak – Przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
– Panią Jolantę Rusiniak, Sekretarz Rady Ministrów, wiceszefa Rządowego Centrum Legislacji
– Pana Waldemara Kikolskiego Wicestarostę Powiatu Wysokomazowieckiego
– Pana Jerzego Leszczyńskiego Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego
– Panią Cecylię Szmurło Radną Powiatu Wysokomazowieckiego
– Pana Mirosława Reczko – byłego Burmistrza Miasta Ciechanowiec
– Panią Annę Czapkowską Sekretarza Miasta i Gminy Ciechanowiec
– Pana Krzysztofa Pełszyka Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu
– Pana Józefa Sokolika Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem
– Pana Artura Bojara Wicedyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu
– Panią Elżbietę Bryc kierownika internatu ZSOiZ w Ciechanowcu,
– Panią Annę Kaczyńską – Kierownik szkolenia praktycznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica Wys. Maz.
– Panią Agatę Koc Przewodniczącą Rady Rodziców.

Pan Dyrektor podkreślił że Zjazdy Absolwentów to wyjątkowe wydarzenia. Świadczą nie tylko o tradycji i znaczeniu szkoły, ale potwierdzają również jak ważne są relacje między ludzkie i wspomnienia. Jak słusznie zwrócił uwagę Dyrektor to miejsce gdzie wielu z Absolwentów przeżywało swoje pierwsze rozterki miłosne, podejmowało ważne życiowe decyzje, ale to także miejsce gdzie absolwenci spędzili najlepsze lata swojej młodości.
Po przemówieniu Pana Dyrektora nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Pani Moniki Ilczuk i Pani Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej. Uczniowie szkolnego chóru wykonali kilka utworów muzycznych które nie tylko wprowadziły naszych absolwentów w radosny nastrój ale wzbudziły w nich wielki podziw ze względu na zdolności wokalne
Program artystyczny połączony został z wykonaniem Poloneza, Walca i Pokazem Musztry Paradnej. Wszystko elementy części artystycznej zostały przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli.
Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć uczestnicy spożyli wspólny obiad, mogli też spotkać się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klas, wspominali lata młodości, opowiadali o kolejach swojego życia. Po obiedzie delegacje absolwentów udały się na cmentarz w Ciechanowcu, żeby złożyć wiązanki na grobach nauczycieli i pracowników.
O godzinie 19:00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich uroczysty bal. Tę część zjazdu absolwentów rozpoczął Ksiądz Józef Grzeszczuk, kierując do zebranych Boże błogosławieństwo. Następnie Pan Dyrektor Łukasz Godlewski życzył wszystkim uczestnikom balu wesołej zabawy i mile spędzonego czasu.
Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale przy szlagierach wykonanych przez zespół Pana Krzysztofa Koca.
Drugi dzień zjazdu rozpoczął się o godzinie 10:00 nabożeństwem w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Mszę celebrował Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, który serdecznie powitał zebranych w świątyni absolwentów , a także wyraził swoją radość z ich obecności.
Około godz. 11:00 uczestnicy udali się na pożegnalne śniadanie. Było ono okazją do podsumowania imprezy, do podzielenia się wrażeniami, a także do podziękowań kierowanych w stronę organizatorów i gości. XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu był uroczystością udaną, stał się dla wszystkich wielkim świętem pamięci i wspólnoty.
Komitet organizacyjny wraz z dyrektorem szkoły Panem Łukaszem Godlewskim przy aprobacie wszystkich uczestników zjazdu podjęli decyzje o organizacji XII Zjazdu Absolwentów już za dwa lata czyli w 80-lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i przyjaciół szkoły na XII Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ w Ciechanowcu, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2024 r.

 

Link do artykułu ze zdjęciami: https://zsoiz-ciechanowiec.pl/aktualnosci/2071.html

 

X Jubileuszowy Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego 2018 r.

 

Po trwających wiele miesięcy przygotowaniach Komitetu Organizacyjnego pod kierunkiem Księdza Józefa Grzeszczuka, Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Doroty Łapiak i Pani Krystyny Kobus 23 czerwca 2018 r. rozpoczął się X Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 300 osób, najstarszy absolwent zdał egzamin dojrzałości w 1956 r., najmłodszy zaś – w roku 2010. Było to wydarzenie szczególne w historii zjazdów absolwentów naszej szkoły, nie tylko ze względu na jubileuszowy charakter imprezy, lecz także dlatego, że została ona zorganizowana w stulecie odzyskania niepodległości.

     Od godz. 9:00 przed budynkiem szkoły trwała rejestracja uczestników. Około godziny 10:50 uczestnicy zjazdu udali się do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Pochód otwierał poczet sztandarowy, na czele pochodu szli również uczniowie klas mundurowych, muzycy należący do orkiestr dętych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie, a także dziewczęta z grupy „En vivo”.

     Zebranych na mszy świętej powitał gospodarz świątyni, Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, dziękując za dar modlitwy i życząc wszystkim wielu Bożych łask. Nabożeństwo odprawiał Ksiądz Józef Grzeszczuk, który w wygłoszonym kazaniu zwrócił uwagę na zasługi absolwentów naszej szkoły w budowaniu wolności Ojczyzny. Potrafili oni, dzięki oporowi stawianemu władzom komunistycznym, ocalić wiarę i patriotyzm. Ksiądz Józef Grzeszczuk przypomniał także, iż wolność nie jest dobrem danym ludziom na zawsze, ale jest zadaniem stawianym przed kolejnymi pokoleniami Polaków. Żeby rzetelnie wywiązywać się z tego zadania, potrzeba wartości chrześcijańskich i ludzi będących dla młodych niepodważalnymi autorytetami, takich jak wielu pedagogów ZSOiZ w Ciechanowcu.

     Kolejnym punktem zjazdu była część oficjalna rozpoczęta wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, wyrażając swą radość, że już po raz czwarty ma zaszczyt otworzyć Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. Podkreślił, jak ważna jest dla niego ta uroczystość, ponieważ 38 lat temu ukończył tę szkołę. Przedstawił też historię placówki i jej współczesne realia. Stwierdził, że zjazdy absolwentów są okazją do konfrontacji młodzieńczych marzeń z rzeczywistością, a szkoła to miejsce, w którym czas traci swoją władzę. Okazał też ogromną wdzięczność wobec wszystkich osób zaangażowanych w organizację imprezy.

     Pan Dyrektor powitał zaproszonych przedstawicieli władz, dziękując za współpracę i wspieranie rozwoju szkoły. X Zjazd Absolwentów zaszczycili swoją obecnością: Minister Rolnictwa Pan Jacek Bogucki, Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, Sekretarz Rady Ministrów Pani Jolanta Rusiniak, Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Pan Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Klukowo Pan Piotr Uszyński, Dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem Pan Andrzej Jamiołkowski, Prezes Spółdzielni Rolniczo-Spożywczej „Jedność” w Ciechanowcu Pan Romuald Tkaczuk. Pan Dyrektor przywitał także byłych profesorów naszej szkoły: Panią Dyrektor Krystynę Pawlik, Pana Dyrektora Henryka Kulczakiewicza, Panią Mirosławę Janiszewską, Panią Grażynę Uszyńską, Pana Mirosława Kuleszę, Panią Zofię Walczuk, Panią Elżbietę Krulak, Panią Mirosławę Chojnowską, Pana Eugeniusza Leoniuka i Panią Ligię Sutyniec.

       Po przemówieniu Pana Dyrektora nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Pani Jolanty Drewnowskiej-Koziarskiej i Pani Moniki Ilczuk. Ten punkt zjazdu rozpoczęło wystąpienie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Kamili Cieśluk, która zauważyła, jak wiele współczesna młodzież może nauczyć się od swoich starszych kolegów, czyli absolwentów naszej szkoły. Z kolei program artystyczny – poloneza i pokaz musztry paradnej – zaprezentowali przedstawiciele klas mundurowych. Chórzyści wykonali znane utwory o tematyce patriotycznej i refleksyjnej, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Należy podkreślić, że przed publicznością wystąpili nie tylko uczniowie obecnie uczęszczający do naszej szkoły, ale też absolwenci i młodzież, która rozpocznie naukę od nowego roku szkolnego.

       Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy przemawiał Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, gratulując uczniom i absolwentom ZSOiZ w Ciechanowcu zasług na polu kulturalno-ekonomicznego rozwoju naszego regionu. Pan Marszałek przekazał też na ręce Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego plakietę Orła Białego – podarunek dla absolwentów, uczniów i pracowników. Krótkie przemówienia przygotowali także Pan Profesor Mirosław Kulesza, Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Dorota Łapiak, Pan Minister Jacek Bogucki i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Koc. We wszystkich wystąpieniach zaduma przeplatała się z humorem, nie zabrakło żalu za tym, co odeszło, ale przemawiający przytoczyli również wiele anegdot z życia szkoły, rozbawiając słuchaczy i wprowadzając ich w świetny nastrój.

Kończąc część oficjalną, Pan Dyrektor podziękował absolwentom za wpłaty na sztandar szkoły i zapoznał zebranych z harmonogramem kolejnych etapów uroczystości. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy spożyli wspólny obiad, mogli też spotkać się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klas, wspominali lata młodości, opowiadali o kolejach swojego życia. Po obiedzie delegacje absolwentów udały się na cmentarz w Ciechanowcu, żeby złożyć wiązanki na grobach nauczycieli i pracowników. W przerwie uczestnicy zjazdu mogli zakupić publikacje dokumentujące historię naszej gminy w stoisku przygotowanym przez pracownika Punktu Informacji Turystycznej w Ciechanowcu, a także prace osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu.

       O godzinie 19:00 rozpoczął się wyczekiwany przez wszystkich uroczysty bal. Tę część zjazdu absolwentów rozpoczął Ksiądz Józef Grzeszczuk, kierując do zebranych Boże błogosławieństwo. Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki życzył wszystkim uczestnikom balu wesołej zabawy i mile spędzonego czasu. Wspaniałą niespodziankę przygotowała uczestnikom młodzież naszej szkoły. Chłopcy obsługujący gości zaśpiewali piosenkę „Petarda” z repertuaru zespołu „Dejw”, utworem tym zasugerowali, jak wiele energii i ochoty do zabawy mają zebrane na sali panie. Publiczność wysłuchała również piosenek „Mamma Mia” w wykonaniu chóru szkolnego oraz absolwentów – Dawida Koca i Szymona Kaczmarka. Natomiast absolwentka Dominika Bogucka zaśpiewała piękną, pełną nadziei, piosenkę „Niech żyje bal”. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale przy szlagierach wykonanych przez zespół Pana Krzysztofa Koca.
Drugi dzień zjazdu rozpoczął się o godzinie 830 nabożeństwem w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły. Mszę celebrował Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, który serdecznie powitał zebranych w świątyni absolwentów , a także wyraził swoją radość z ich obecności.
Około godz. 1000 uczestnicy udali się na pożegnalne śniadanie. Było ono okazją do podsumowania imprezy, do podzielenia się wrażeniami, a także do podziękowań kierowanych w stronę organizatorów i gości. Jubileuszowy X Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu był uroczystością niezwykle udaną, stał się dla wszystkich wielkim świętem pamięci i wspólnoty.

Link do artykułu ze zdjęciami: http://www.zsoiz-ciechanowiec.pl/aktualnosci/1296.html

 

IX Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego 2014 r.

 
Po wielomiesięcznych przygotowaniach i zabiegach komitetu organizacyjnego pod kierunkiem ks. Józefa Grzeszczuka i Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego w dniach 28-29 czerwca 2014 r. odbył się IX Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego i ZSOiZ w Ciechanowcu . Wzięło w nim udział około 400 absolwentów i zaproszonych gości.

     Od 9.00 przed szkolą trwała rejestracja uczestników. Około godz. 10.45 uczestnicy zjazdu poprzedzeni przez chłopców z klas mundurowych wraz z pocztem sztandarowym udali się do kościoła pw. Świętej Trójcy, by wziąć udział w nabożeństwie sprawowanym w intencji szkoły, profesorów i absolwentów. Zebranych w imieniu własnym i nieobecnego biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa powitał gospodarz świątyni, ks. Dziekan Tadeusz Kryński. Dziękował za to, że jednym z najważniejszych punktów zjazdu jest właśnie msza święta. Nadmienił, że odbywa się on w święto Niepokalanego Serca Maryi i życzył, by serca zebranych były napełnione radością ze spotkania z Nią i z kolegami z lat szkolnych. Ksiądz dziekan odprawił też mszę świętą. W celebrze uczestniczyli również kapłani będący absolwentami naszego liceum. Homilię wygłosił ks. Józef Grzeszczuk, który jako przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu powitał zaproszonych gości i wszystkich uczestników. Krótko przedstawił historię naszej szkoły, której 70. rocznicę powstania obchodzimy w tym roku. Podziękował Panu Eugeniuszowi Święckiemu – absolwentowi LO w Ciechanowcu za to, że od objęcia stanowiska dyrektora przejął główny trud organizacji zjazdu. Przedstawił też kilka autentycznych historii naszych absolwentów, którzy dzięki uczestnictwu w spotkaniach z przyjaciółmi z lat szkolnych poukładali na nowo swe życie i doświadczyli bogatych przeżyć. Życzył, by wszyscy czerpali ze zjazdu siłę, aby wprowadzać w życie najważniejsze ideały: Bóg, Honor, Ojczyzna.   
      Po nabożeństwie wszyscy, poprzedzeni przez orkiestrę dętą z COKiS pod dyrekcją Mirosławy Chojnowskiej, ruszyli w pochodzie przez centrum miasta. Przystankiem w drodze był pomnik Jana Pawła II, pod którym złożono kwiaty i odmówiono krótką modlitwę.Kiedy już wszyscy dotarli do szkoły, odsłonięta została tablica wdzięczności Radzie
Powiatu i Starostwu Wysokomazowieckiemu za nowy kompleks dydaktyczno-sportowy wraz z nowoczesną halą sportową.
      Kolejnym etapem zjazdu była część oficjalna, która odbyła się oczywiście w nowej hali. Zdobiło ją wspaniałe drzewo genealogiczne, prezentujące kolejnych dyrektorów szkoły i najważniejsze wydarzenia w ich kadencji. Na ścianach znalazły się natomiast zdjęcia z dawnych kronik. Cały wystrój powstał pod kierunkiem Pań: Grażyny Święckiej i Barbary Pełszyk oraz Pana Sebastiana Orłowskiego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem narodowego hymnu. Potem chłopcy z klas wojskowych w mundurach galowych i dziewczęta w romantycznych białych sukniach zatańczyli poloneza, budząc w uczestnikach zjazdu wspomnienie studniówki. Kolejnym punktem programu był dynamiczny i jednocześnie podniosły układ taneczny młodzieży z flagami. Choreografem obu tańców była Pani Emilia Krysińska.
      Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który wyraził swą radość,że już po raz trzeci otwiera zjazd absolwentów i wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu. Stwierdził, że jest to uroczystość bliska jego sercu, gdyż sam 34 lata temu ukończył tę szkołę. Podkreślił, iż tegoroczne spotkanie ma charakter szczególny, gdyż przypada w 70-lecie naszej szkoły. Przedstawił krótko jej historię, zauważając, że przez czas swego istnienia przechodziła ona wiele przeobrażeń i opuściło ją kilka pokoleń wspaniałych absolwentów, którzy są wartościowymi ludźmi, odnoszącymi liczne sukcesy. Dyrektor szkoły wyraził wdzięczność Radzie Powiatu Wysokomazowieckiego, a szczególnie jej przewodniczącej Pani Dorocie Łapiak – naszej absolwentce oraz Panu Staroście Bogdanowi Zielińskiemu i Panu Wicestaroście Leszkowi Gruchale za nowy kompleks dydaktyczno-sportowy. Zauważył, że władze powiatu bardzo dbają o naszą szkołę, czego dowodem jest kolejna inwestycja, która rozpocznie się zaraz po zjeździe – budowa pomp geotermalnych i kolektorów słonecznych w budynku szkoły i internatu. Dyrektor szkoły przedstawił też obecne typy szkół i kierunki kształcenia w ZSOiZ w Ciechanowcu. Zwrócił uwagę na innowację pedagogiczną, którą są klasy wojskowo-sportowe. Okazał swą radość, że uczniowie czują się u nas dobrze i chcą do nas powracać po ukończeniu szkolnej edukacji. Podkreślił, że zjazd jest dobrą okazją do zacieśniania kontaktów. W tym momencie powitał on uczestników zjazdu i zaproszonych gości: absolwentów wszystkich roczników, byłych dyrektorów i profesorów naszej szkoły, Starostę Bogdana Zielińskiego, Wicestarostę Leszka Gruchałę, Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku Bożenę Krzesak-Muchę, Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczkę, ks. Dziekana Tadeusza Kryńskiego, wszystkich księży – szczególnie absolwentów naszego liceum, dyrektorów szkół średnich powiatu wysokomazowieckiego oraz pozostałych gości.
     Pan Dyrektor podziękował księdzu Tadeuszowi Kryńskiemu za ofiarę mszy świętej i ks. Józefowi Grzeszczukowi za wieloletni trud przewodniczenia komitetowi organizacyjnemu zjazdu. Wyrazy podziękowania dyrektor złożył także wszystkim pozostałym członkom komitetu organizacyjnego, nauczycielom, pracownikom szkoły i internatu, rodzicom i młodzieży zaangażowanym w organizację zjazdu, którzy włożyli wiele serca w to wielkie dzieło oraz straży pożarnej, policji i orkiestrze dętej z COKiS. Poprosił o wyrozumiałość, jeżeli wystąpią jakieś niedociągnięcia organizacyjne. Zapewnił, że staraliśmy się, aby ten zjazd był wydarzeniem wyjątkowym. Wyraził przekonanie, że Pan Krzysztof Koc wraz z zespołem oraz Orkiestra Księżnej Hazburg pod dyrekcją Sylwestra Szalonka i Kapela z Targówka dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. W tym miejscu serdecznie podziękował wspaniałym absolwentkom: Pani Elżbiecie Szczęsnej, Pani Kamili Szczęsnej, Pani Marioli Puchalskiej oraz znanemu ze swej hojności Księdzu Dziekanowi Tadeuszowi Kryńskiemu za przygotowanie niespodzianek, które będą czekały podczas balu, a także Prezesowi Gminnej Spółdzielni ,,Jedność” – Panu Romualdowi Tkaczukowi za wyrazy sympatii i chęć pomocy w organizacji zjazdu. Kończąc swoje wystąpienie, Pan Dyrektor poprosił ucznia Norberta Złotkowskiego o odczytanie listu gratulacyjnego od Biskupa-Seniora Antoniego Dydycza i zaprosił wszystkich na swoistą wycieczkę do lat szkolnej młodości – czasów edukacyjnych trudów i radosnej beztroski, czyli na montaż słowno-muzyczny, którego wysłuchano po wyprowadzeniu sztandaru.
     Kolejnym punktem była część artystyczna, którą przygotował nasz szkolny chór pod kierunkiem Pań: Ewy Skorupskiej i Joanny Kuczabo. Złożyły się na niego utwory wykonywane wcześniej przez chórzystów na różnych uroczystościach. Jej urozmaiceniem był zatańczony przez młodzież z OSSP rock and roll, przygotowany przez Panią Ewę Strzałkowską, przyjęty z ogromnym aplauzem. Po występie młodzieży głos zabrali zaproszeni goście. Przemawiali m.in. Wicestarosta Leszek Gruchała, który mówił o sukcesach naszej szkoły i o tym, że jego syn jest jej absolwentem oraz emerytowany profesor naszej szkoły Pan Mirosław Kulesza. We wszystkich wystąpieniach oprócz wspomnień, osobistych akcentów i podziękowań pojawiały się życzenia dobrej zabawy i mile spędzonego zjazdowego czasu.
      Po części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia przyszła pora na wspólny obiad. Po posiłku uczestnicy wzięli udział w spotkaniach z wychowawcami i kolegami z dawnych lat. Był również czas na zwiedzanie szkoły, internatu, miasta i wspominanie pięknych lat młodości. Delegacja uczestników zjazdu na czele z wicedyrektorem Ryszardem Kulczakiewiczem udała się na cmentarze w Ciechanowcu i w Bogutach, by zapalić znicze na grobach zmarłych profesorów i uczniów.
      O godzinie 19.00 występem Orkiestry Księżnej Hazburg pod dyrekcją Sylwestra Szalonka rozpoczął się uroczysty bal, będący jednocześnie wieczorem wspomnień. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem może być to, iż trwał on dosłownie do białego rana, a jego urozmaiceniem był występ Kapeli z Targówka o godzinie 23.00. Drugi dzień zjazdu rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej w intencji zmarłych wychowanków i nauczycieli. Przewodniczył jej ks. Roman Kowalewski. W homilii mówił o właściwym wykorzystaniu daru wolności. Na zakończenie mszy głos zabrał ks. Józef Grzeszczuk, który podziękował proboszczowi Tadeuszowi Kryńskiemu za ciepłe przyjęcie, władzom i mieszkańcom miasta za gościnność, pracownikom i młodzieży ZSOiZ na czele z Panem Dyrektorem Eugeniuszem Święckim za ogromną pracę związaną z przygotowaniem zjazdu. Przedstawił również poznaną przez niego najstarszą absolwentkę naszej szkoły, która w 1949 roku ukończyła gimnazjum z tzw. małą maturą. Obecnie Pani Irena Maliniak z d. Manturo jest profesorem lingwistyki. Skierowała ona do obecnych w świątyni przesłanie, że nie zawsze należy ścisle realizować swój scenariusz życiowy, często trzeba zawierzyć Bogu i pozwolić Mu prowadzić się po Jego ścieżkach. W jej życiu tak było i czuje się spełniona. Następnie wszyscy udali się na śniadanie, podczas którego podsumowano zjazd. Była to też pora wspomnień.
      Niestety, nawet najmilsze wydarzenia mają kiedyś swój kres. Spotkanie absolwentów zamknięto pożegnaniem i wyciągnięciem wniosków na przyszły zjazd. IX Zjazd Absolwentów i Wychowanków naszego liceum ogólnokształcącego można śmiało uznać za udany. Po tym wielkim święcie pamięci i przyjaźni pozostaną niezapomniane wspomnienia i nadzieja, że kolejne spotkanie naszej absolwenckiej społeczności będzie równie bogate w piękne momenty.

 

 

VIII Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego 2009 r.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach i zabiegach komitetu organizacyjnego pod kierunkiem ks. Józefa Grzeszczuka i Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego w dniach 20-21 czerwca 2009 r. w naszej szkole odbył się VIII Zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego. Wzięło w nim udział około 400 absolwentów i zaproszonych gości.
Od 9.00 przed szkolą trwała rejestracja uczestników. Około godz. 10.45 ks. Józef Grzeszczuk przywołał nieco rozgadanych zjazdowiczów do porządku dźwiękiem starego szkolnego dzwonka i wszyscy przeszli wraz z pocztem sztandarowym do kościoła pw. Św. Trójcy, by wziąć udział w nabożeństwie sprawowanym w intencji szkoły, profesorów i absolwentów. Zebranych powitał gospodarz świątyni, ks. Dziekan Kazimierz Siekierko, a mszę odprawił ks. Ryszard Zalewski. W celebrze uczestniczyli również kapłani będący absolwentami naszego liceum. Z tego grona głos zabrali księża: Krzysztof Maksimiuk i Roman Ołtarzewski.
Po nabożeństwie wszyscy ruszyli w pochodzie przez centrum miasta. Przystankiem w drodze był pomnik Jana Pawła II, pod którym złożono kwiaty i odmówiono krótką modlitwę. Kiedy już wszyscy dotarli do szkoły, na boisku zostało zrobione pamiątkowe grupowe zdjęcie uczestników zjazdu.
Kolejnym etapem zjazdu była część oficjalna, która odbyła się w specjalnie do tego celu wynajętym namiocie. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem narodowego hymnu. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki .Powitał on uczestników zjazdu i zaproszonych gości: absolwentów wszystkich roczników, byłych dyrektorów i profesorów naszej szkoły, Posła na Sejm RP Jacka Boguckiego, Starostę Bogdana Zielińskiego, Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku Bożenę Krzesak-Muchę, Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko, ks. Dziekana Kazimierza Siekierko, wszystkich księży – szczególnie absolwentów naszego liceum, dyrektorów szkół średnich powiatu wysokomazowieckiego, oraz pozostałych gości. Pan Dyrektor podziękował księżom: Kazimierzowi Siekierko i Ryszardowi Zalewskiemu za ofiarę Mszy Świętej. Serdeczne podziękowania złożył ks. Józefowi Grzeszczukowi. Zebrami przyłączyli się do tych słów, czego potwierdzeniem było spontaniczne odśpiewanie „Stu lat”. Wyrazy podziękowania dyrektor złożył także wszystkim pozostałym członkom komitetu organizacyjnego, nauczycielom, pracownikom szkoły i internatu, rodzicom i młodzieży zaangażowanym w organizację zjazdu. Podkreślił, iż spotkanie ma charakter szczególny, gdyż przypada w 65 lecie naszej szkoły. Życzył wszystkim, by czas spędzony w murach macierzystego liceum przywołał wiele pięknych i miłych wspomnień.
Kolejnym punktem była cześć część artystyczna, którą przygotował nasz szkolny chór pod kierunkiem Pań: Moniki Ilczuk i Joanny Kuczabo. Złożyły się na niego utwory wykonywane wcześniej przez chórzystów na różnych uroczystościach. Nie zabrakło też akcentu kabaretowego.
Po występie młodzieży głos zabrali zaproszeni goście. Przemawiali m.in. Poseł Jacek Bogucki, Starosta Bogdan Zieliński, Pani Wizytator Bożena Krzesak-Mucha, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko oraz emerytowani dyrektorowie i profesorowie naszej szkoły. We wszystkich wystąpieniach oprócz wspomnień, osobistych akcentów i podziękowań pojawiały się życzenia dobrej zabawy i mile spędzonego zjazdowego czasu. Warto podkreślić, iż Burmistrz Mirosław Reczko wręczył ks. Józefowi Grzeszczukowi pamiątkową statuetkę, która była podziękowaniem za 25 lat pracy nad integracją społeczności absolwentów ciechanowieckiego liceum. Fakt ten zebrami przyjęli owacjami na stojąco. Po oficjalnych wystąpieniach ks. Grzeszczuk przemówił do zgromadzonych. Podziękował ze swej strony wszystkim, którzy włączyli się w organizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest zjazd oraz za ciepłe słowa skierowane pod swoim adresem. Przekazał także zgromadzonym dalszy porządek spotkania.
Po części oficjalnej przyszła pora na wspólny obiad. Po posiłku uczestnicy wzięli udział spotkania w gronach uczniowskich z wychowawcami i kolegami z dawnych lat. Był również czas na zwiedzanie szkoły, internatu, miasta i wspominanie pięknych lat młodości.
O godzinie 20.00 rozpoczął się uroczysty bal, będący jednocześnie wieczorem wspomnień. Zaskakującym jego punktem była uroczystość przyjęcia w poczet honorowych absolwentów dziewięciu zasłużonych przyjaciół naszego liceum. Wszystkim udało się uzyskać tytuł honorowego absolwenta, co nie było proste z uwagi na surowe wymagania profesorskiego gremium, które miało głos decydujący. Wszyscy uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem może być to, iż trwał on dosłownie do białego rana.
Drugi dzień zjazdu rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej w intencji zmarłych wychowanków i nauczycieli. Przewodniczył jej ks. Roman Ołtarzewski. Po śniadaniu przyszła pora na podsumowanie zjazdu oraz wspomnienia profesorów.
Niestety, nawet najmilsze wydarzenia mają kiedyś swój kres. Spotkanie absolwentów zamknięto pożegnaniem i wyciągnięciem wniosków na przyszły zjazd.
VIII Zjazd Absolwentów i Wychowanków naszego liceum ogólnokształcącego można śmiało uznać za udany. Po tym wielkim święcie pamięci i przyjaźni pozostaną niezapomniane wspomnienia i nadzieja, że kolejne spotkanie naszej absolwenckiej społeczności będzie równie bogate w piękne momenty.

Opracowanie: Dariusz Okieńczuk

 

VII Zjazd Absolwentów 2004 r.


Siódmy zjazd absolwentów i wychowanków szkoły odbył się w dniach 1-2 maja 2004 roku. Połączony był on z obchodami 60-lecia istnienia szkoły średniej w Ciechanowcu. W przygotowanie tego zjazdu wiele pracy włożyli członkowie komitetu organizacyjnego: ks. Józef Grzeszczuk – przewodniczący, Krystyna Kobus – wiceprzewodnicząca, Eugenia Murawska, Ryszard Kulczakiewicz, Jadwiga Sierocka, Jacek Sierocki, Urszula Kaczmarek, Eugeniusz Święcki, Jolanta Puszkiewicz oraz wiele innych osób.

Na spotkanie to przybyło około pół tysiąca osób z różnych stron Polski, jak też z zagranicy. Zgodnie z tradycją, uczestnicy zjazdu spotkali się w sobotę rano w ciechanowieckim kościele, gdzie uczestniczyli we mszy świętej w intencji wszystkich uczestników zjazdu oraz zmarłych wychowawców i wychowanków. Mszę św. sprawowali księża-absolwenci pod przewodnictwem księdza infułata Eugeniusza Borowskiego.

Po jej zakończeniu uczestnicy zjazdu przeszli do szkoły, gdzie zostali powitani przez obecnego jej dyrektora pana Eugeniusza Święckiego. Później miały miejsce przemówienia okolicznościowe wielu osób, których losy związane są z naszą szkołą. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież ZSO i Z w Ciechanowcu pod kierunkiem pani profesor Moniki Ilczuk. Uczniowie zaśpiewali wiele ciekawych piosenek, które swoimi słowami i melodią „przeniosły” wszystkich do lat młodości spędzonych w tej szkole.

VII zjazd absolwentów zbiegł się w czasie z 60 rocznicą powstania szkoły średniej w Ciechanowcu. Absolwenci, wychowankowie i profesorowie postanowili w godny sposób uczcić tę rocznicę. Wszyscy uczestnicy zjazdu przeszli pod historyczny Dąb Wolności, który został posadzony w 1918 roku na placu szkolnym dla upamiętnienia 10 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ksiądz prałat pułkownik Henryk Polak odczytał treść aktu erekcyjnego, który został wmurowany pod pamiątkowym głazem.

AKT EREKCYJNY

„Działo się to w Ciechanowcu na boisku szkolnym pod Dębem Wolności, dnia pierwszego maja roku 2004 w sobotę po trzeciej niedzieli wielkanocnej, kiedy to: Najwyższym Pasterzem Kościoła był Papież Jan Paweł II, Syn Narodu Polskiego, prymasem Polski był ks. Józef kardynał Glemp, ordynariuszem drohiczyńskim był ks. biskup Antoni Dydycz, proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej był ks. prałat Kazimierz Siekierko, prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej był Aleksander Kwaśniewski, wojewodą podlaskim był Marek Strzaliński, starostą wysokomazowieckim był Jacek Bogucki, burmistrzem ciechanowieckim był Stanisław Łapiak, dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego był Eugeniusz Święcki. Po uroczystej Mszy św. rozpoczynającej VII Zjazd Absolwentów, ks. infułat Eugeniusz Borowski, przedtem profesor naszego Liceum, poświęcił, przy współudziale licznie zgromadzonego duchowieństwa, tablice upamiętniające 60 – lecie szkoły i 76 rocznicę posadzenia dębu w 10 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 – letniej niewoli.

Akt niniejszy, po podpisaniu przez władze samorządowe i oświatowe, przez Profesorów, Gości i Wychowanków, zostanie wmurowany pod tym kamieniem na wieczną rzeczy pamiątkę.

Niech kamień ten, jeśli ludzie mówić przestaną, głośno woła, że Polska, Ojczyzna Nasza, jest zawsze wolna.”

Po wmurowaniu aktu erekcyjnego pod głazem, ksiądz infułat Eugeniusz Borowski wraz ze zgromadzonym duchowieństwem poświęcił znajdujące się na nim pamiątkowe tablice.

Po obiedzie uczestnicy zjazdu udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i pomodlić się przy grobach między innymi dyrektora Stanisława Rutkowskiego oraz zmarłych wychowawców i wychowanków.

Sobotnie popołudnie upłynęło wszystkim na spotkaniach z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy oraz z przybyłymi na zjazd profesorami. Wieczorem zaś uczestnicy zjazdu spotkali się w budynku szkoły, aby kontynuować rozmowy, wspominać lata spędzone w murach szkoły oraz zatańczyć z koleżankami i kolegami przy dźwiękach muzyki. Dodatkową atrakcją wieczoru była część artystyczna w wykonaniu młodzieży naszej szkoły pt. „Absurd socrealistyczny”, przygotowana przez panią profesor Marzennę Dybowską.

Następnego dnia, w niedzielę uczestnicy zjazdu spotkali się ponownie w szkole, gdzie nastąpiło podsumowanie i zamknięcie zjazdu.


Opracowanie: Elżbieta Krzesiewicz, Leszek Pietrzykowski

IV Zjazd Absolwentów 1989 r.

Czwarty zjazd odbył się w 1989 roku. W przygotowanie tej uroczystości wiele pracy włożyli: pan dyrektor J. Szulc, K. Kobus, R. Kulczakiewicz, ks. J. Grzeszczuk, R. Tkaczuk, Z. Walczuk, G. Uszyńska, J. Pietrzak, H. Ptasznik, M. Klejzerowicz, R. Sienkiewicz i wielu innych ludzi dobrej woli.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Stanisław Kozłowski. Po uroczystym otwarciu zjazdu i wygłoszeniu okolicznościowego przemówienia przez pana dyrektora J. Szulca absolwenci wysłuchali montażu poetyckiego przygotowanego przez profesorów liceum. Dużo wrażeń dostarczył nam program artystyczny przygotowany przez pana Jana Ambrosiewicza, profesora Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, byłego nauczyciela naszej szkoły. Pan profesor po tylu latach przygotował nam kolejny „wykład z matematyki”. Poprowadził bardzo ciekawą lekcję, a co najważniejsze, w najdrobniejszych szczegółach przypominającą minione czasy – lata szkolnej ławy. Podkreślił też, że matematyka jest niezmienna i nie może ulec naciskom żadnej ideologii. Nie udało się zrobić matematyki socjalistycznej, tak jak propagowano socjalistyczną etykę, poezję czy kulturę. Profesor Ambrosiewicz udowodnił nam, że owszem, można zachwiać niezmienność pewnych zasad matematycznych, ale do tego potrzebny jest bystry umysł. Swoją teorię poparł zadaniem matematycznym. Udowodnił nam, że butelka z korkiem jest tańsza od butelki bez korka. Absolwenci nie mogli zrozumieć jak pan profesor mógł tego dowieść. Wtedy usłyszeliśmy w odpowiedzi, że on też nie rozumie wielu rzeczy, np. nie wie jak oblicza się wartość rubla transferowego. Na zakończenie swojego wykładu pan profesor Jan Ambrosiewicz wtrącił następującą dygresję: „mój ojciec mówił do mnie, a dzisiaj ja mówię wam – uczcie się matematyki, bo was komuniści oszukają”. Gromkie brawa zakończyły część artystyczną.

Następnie absolwenci udali się na cmentarz. Na grobach nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i uczniów złożono wiązanki kwiatów. Pobyt w tym szczególnym miejscu skłonił wszystkich do chwili refleksji, przypomniał tych, którzy od nas już odeszli. Po obiedzie był czas na zwiedzanie miasta, a dla chętnych mecz piłki nożnej: panie kontra panowie. Ciekawy to był widok, kiedy starsi ludzie uganiali się za piłką jak nastolatki, ale po to przecież przyjechali na zjazd, aby odetchnąć powietrzem młodości. Mecz zakończył się remisem 3:3. Zorganizowana wieczorem zabawa taneczna trwała do godziny siódmej rano.

W niedzielę, po Mszy świętej za zmarłych profesorów i kolegów, odbyło się spotkanie wychowawców z rocznikami. Zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na tymże zjeździe postanowiono, że V jubileuszowy zjazd odbędzie się w roku 1994, jednocześnie powołując ks. Józefa Grzeszczuka na jego organizatora.

Zgodnie więc z postanowieniem rozpoczęły się przygotowania do tej uroczystej imprezy. Pani dyrektor Krystyna Pawlik powołała Komitet Organizacyjny Zjazdu w składzie: R. Tkaczuk, K Kobus, ks. J. Grzeszczuk, W. Bogucki, J. Pietrzak, R. Kulczakiewicz, K. Skowroriska, M. Klejzerowicz i wielu nauczycieli. Organizatorzy zjazdów stają zawsze przed problemem zdobycia adresów wychowanków i absolwentów.

Tekst zaczerpnięto z książki
„Złoty Jubileusz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
w Ciechanowcu 1944-1994″
zredagowanej przez Wiesława Koca OFMConv

III Zjazd Absolwentów 1984 r.

Trzeci zjazd odbył się w 1984 roku dla uczczenia 40-lecia istnienia szkoły. Przygotowaniem tej uroczystości zajął się pan dyrektor Janusz Szulc, Rada Pedagogiczna i absolwenci. Wiele serca w zorganizowanie imprezy włożyli: M. Janiszewska, R. Sienkiewicz, R. Tkaczuk, Z. Walczuk i wiele innych osób. Okolicznościowe kazanie w czasie Mszy świętej wygłosił ks. E. Bo­rowski. Na otwarcie zjazdu przygotowano piękny montaż poetycki, który przeniósł nas w czasy szkolne i przypomniał dni spędzone w tych murach. Po części oficjalnej i powitaniach odsłonięta została tablica pamiątkowa z popiersiem patrona szkoły Jarosława Iwaszkiewicza. Ponieważ trzeci zjazd odbywał się po raz pierwszy w nowym budynku szkolnym, absolwenci z wielkim zainteresowaniem zwiedzili klasopracownie, Izbę Pamięci, oglądali wystawę zdjęć i mieli okazję poczytać kroniki szkolne. Na to spotkanie przybyło około 300 osób. Wychowankowie uświadomili sobie, że coraz więcej osób odchodzi do wieczności. Lista zmarłych nauczycieli i wychowanków wydłuża się coraz bardziej. Postanowiono na tymże zjeździe, aby spotkania takie odbywały się co pięć lat.

Tekst zaczerpnięto z książki
„Złoty Jubileusz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
w Ciechanowcu 1944-1994″
zredagowanej przez Wiesława Koca OFMConv

 

II Zjazd Absolwentów 1969 r.

Drugi zjazd odbył się w 1969 roku. Był on zorganizowany z inicjatywy pana dyrektora Stanisława Rutkowskiego na srebrny jubileusz szkoły. Homilię w czasie Mszy świętej wygłosił ks. Eugeniusz Borowski. Profesorowie wraz z uczniami przygotowali wystawę zdjęć i innych pamiątek szkolnych oraz zadbali o miłą i serdeczną atmosferę. Na ten zjazd przybyło około 180 osób.

Tekst zaczerpnięto z książki
„Złoty Jubileusz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
w Ciechanowcu 1944-1994″
zredagowanej przez Wiesława Koca OFMConv

 

I Zjazd Absolwentów 1964 r.



Pierwszy zjazd absolwentów odbył się w 1964 roku na dwudziestolecie szkoły. Zorganizowany został z inicjatywy pana dyrektora Stanisława Rutkowskiego przy współudziale Rady Pedagogicznej, Towarzystwa Miłośników Ciechanowca i absolwentów. Na ten zjazd przybyło około 120 osób. Pozostały po nim miłe wspomnienia i kilka zdjęć w kronice szkolnej.

Tekst zaczerpnięto z książki
„Złoty Jubileusz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
w Ciechanowcu 1944-1994″
zredagowanej przez Wiesława Koca OFMConv

Skip to content