środa, 08 luty 2017 10:17

ATRAKCYJNI NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ATRAKCYJNI NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY

 

Artykuły dotyczące projektu:

1.   Ponad pół miliona złotych na staże uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu     zobacz      
               
2.   Realizacja projektu „Atrakcyjni na europejskim rynku pracy”   zobacz      
               
3.    ERASMUS+ staże w słonecznej Hiszpanii    zobacz      
               
4.   Atrakcyjni   zobacz      

 

 

Kwota dofinansowania:  168 640 euro (713.747,20 zł ). Projekt skierowany do 46 uczniów i 6 opiekunów.
Projekt przewiduje:
- kursy języka hiszpańskiego,
- wizyty studyjne w polskich najlepszych 5* hotelach,
- miesięczna praktyka w 2017 roku w restauracjach i hotelach na południu. Hiszpanii w Granadzie i jej okolicach.


ERASMUS+ i staże w słonecznej Hiszpanii. ZSOiZ w Ciechanowcu, jako jedyna szkoła z powiatu wysokomazowieckiego otrzymała dofinansowanie na organizację staży dla 46 uczniów i 6 nauczycieli w ramach projektu „ATRAKCYJNI NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY”
Projekt powstał przy wspólnej inicjatywie Dyrekcji ZSOiZ w Ciechanowcu i Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego i otrzymał wsparcie w wysokości 168 640 euro.
Uczniowie zdobędą podstawową znajomość języka hiszpańskiego, odbędą wizyty studyjne w polskich najlepszych 5* hotelach a następnie odbędą profesjonalną praktykę w 2017 roku pracując w restauracjach i hotelach na południu Hiszpanii w Granadzie i jej okolicach. Uczniowie i nauczyciele poznają inną kuchnie i będą mogli pracować na produktach typowych dla kuchni śródziemnomorskich, poznać inne rozwiązania organizacji pracy i funkcjonowania zakładów, mieć kontakt z klientami z całego świata. Region Andaluzji jest jednym z najbogatszych kulturowo w całej Europie i chętnie odwiedzany przez turystów.
Projekt da również uczniom możliwość wzrostu kompetencji językowych i uzyskania dokumentu Europass Mobilność. Miesięczny pobyt z grupą rówieśników poza domem w obcym środowisku i kulturze pozwoli uczniom nabrać wiary we własne możliwości, umiejętności pokonywania słabości, nauczy przedsiębiorczości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, współpracy w grupie i tolerancji. Korzyści z projektu wyniosą także nauczyciele wyjeżdzający z uczniami. Zdobędą  oni nowe doświadczenie przydatne w pracy dydaktycznej , kształceniu zawodowym oraz nowatorskimi metodami naucz. Nauczyciele zaangażowani w projekt będą mogli w przyszłości samodzielnie zrealizować inne przedsięwzięcia i propagować ideę korzystania z projektów Erasmus+.

Czytany 7656 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 sierpień 2017 07:44

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top