Kącik Fryzcjerski

wtorek, 27 luty 2018 08:37

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll

Napisał

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll


plakat daj wlos

 

 

    Daj włos!… to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.
    Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości włosów, aby wyprodukować peruki dla potrzebujących je kobiet, dlatego do projektu może przyłączyć się każdy (mały, duży, on, ona), kto ma włosy dłuższe jak 25 cm i chce je obciąć, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet po chemioterapii. Ścięte włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
    Chęć wzięcia udziału w akcji można zgłaszać do Pani Agnieszki Gaczkowskiej po czym zostanie ustalony dla każdego indywidualnie termin cięcia. Ścięcie włosów i stylizacja nastąpi w pracowni fryzjerskiej w ZSOiZ w Ciechanowcu :)
    W ramach podziękowania zostanie wykonana sesja fotograficzna dla uczestnika a ścięte włosy zostaną przekazane na fundację RAK’N ROLL.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału !!!

wtorek, 27 luty 2018 08:29

Pracownia fryzjerska

Napisał

Pracownia fryzjerska

 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu od 2008 r. funkcjonuje  pracownia fryzjerska, gdzie uczniowie z  czteroletniego technikum odbywają zajęcia praktyczne. Pracownia wyposażona jest w stanowisko do mycia głowy, 3 konsole fryzjerskie profesjonalnie wyposażone, na których znajdują się  aparaty, przybory, profesjonalne produkty oraz główki treningowe, na których uczniowie wykonują ćwiczenia praktyczne takie jak:

 • modelowanie,
 • falowanie,
 • lokowanie,
 • rozjaśnianie ,
 • baleyage ,
 • koloryzację,
 • strzyżenie,
 • trwałą ondulację oraz
 • koki i upięcia.

Uczniowie podzieleni są na grupy od 6 do 8 osób. Na zajęciach uczniowie poznają sekrety pracy w salonie fryzjerskim, po skończeniu technikum zdają oprócz egzaminu dojrzałości, egzamin zawodowy, składający się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie trwania 4 letniej nauki uczniowie oprócz zajęć na pracowni odbywają praktykę  w salonie fryzjerskim.

Po zdaniu egzaminu zawodowego uzyskują tytuł technika usług fryzjerskich i mogą podjąć pracę zawodową w salonie fryzjerskim lub otworzyć własny.

wtorek, 10 październik 2017 06:10

Pracownia projektowania fryzur

Napisał
piątek, 15 wrzesień 2017 07:34

Terminy i tematy spotkań - Kącik Fryzjera

Napisał

 

kacikfryzjerski

Zajęcia pozalekcyjne z cyklu

,, z pasją do kosmetyki”

Terminy i tematy spotkań:

26.09.2017 r.-henna brwi i rzęs, regulacja woskiem.

24.10.2017 r.- prostowanie keratynowe włosów.

21.11.2017 r.- depilacja woskiem.

19.12.2017 r.- pedicure.

16.01.2017 r.- przedłużanie paznokci metoda żelowa na szablonie.

27.02.2017 r.- zabiegi pielęgnacyjne twarzy/ maski kosmetyczne.

20.03.2017 r.- zabiegi pielęgnacyjne twarzy/ maski kosmetyczne.

24.04. 2017 r.- oczyszczanie twarzy, mikrodermabrazja.

22.05.2017 r.- trwała rzęs.

12.06.2017 r.- zdobienia paznokci/ hybryda.

 

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu , we wtorek po ósmej lekcyjnej w pracowni fryzjerskiej   nr. 55. Wszystkich zainteresowanych  uczniów naszej szkoły serdecznie zapraszamy.

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


 • Dyrektor Szkoły
  mgr Łukasz Godlewski
  (86) 277 11 35
Top