W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
sobota, 27 październik 2018 07:12

Szkolny etap Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok Gastronomia

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 26 października odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok Gastronomia. Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.


Olimpiada składała się z części teoretycznej, w której do rozwiązania było 60 pytań testowych z zakresu technologii gastronomicznej, obsługi konsumenta i żywienia człowieka. Część praktyczna obejmowała 3 zadania:
• przygotowanie jajka w koszulce;
• omówienie zasad gotowania zgromadzonych kasz oraz ich zastosowania w gastronomii;
• zaprezentowanie trzech określonych sposobów składania serwetek, omówienie sposobu ich ułożenia na stole i zasad korzystania podczas przyjęcia.
Wszyscy uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami jednak do kolejnego etapu mogło zakwalifikować się tylko dwie osoby. Największą ilość punktów uzyskały uczennice: Klaudia Raźniak i Aleksandra Ilczuk, które będą reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Siedlcach.

Czytany 1494 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top