czwartek, 23 marzec 2017 07:21

IX Międzyszkolny Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego w Ostrołęce

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 22 marca na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych nr.2 w Ostrołęce, uczennice klas fryzjerskich, naszej szkoły, wzięły udział w IX Międzyszkolnym Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego. Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach szkół o profilu fryzjerskim, którzy chcieli zaprezentować swój talent i pomysł na wykreowanie nowatorskiej stylizacji modelki.

Tematem tegorocznego konkursu było: ,, Świat bajki i baśni” Uczestnicy konkursu prezentowali własne pomysły oraz pełną charakteryzację modelek z uwzględnieniem fryzur, makijażu i ubioru zgodnego z tematem przewodnim konkursu. Do udziału w zmaganiach przystąpiły szkoły z Ostrowii Mazowieckiej, Wyszkowa, Ciechanowca oraz oczywiście gospodarze wydarzenia. Każda ze szkół mogła wystawić po trzech zawodników.   Kryterium i ocenie podlegały:

1. Kreatywność, inwencja własna i pomysłowość wykonania fryzury.

2. Technika pracy.

3. Dobór ubioru i makijażu harmonizującego z fryzurą.

4. Wrażenie ogólne.

Dodatkowym utrudnieniem było również to, że uczestnicy wykonywali swoje prezentacje na długich włosach modelek.

W konkursie wzięła udział Monika Tymińska z klasy III technikum , która okazała się w tym roku najlepsza , osiągając zaszczytne pierwsze miejsce oraz Paulina Ratyńska również z klasy III i Magdalena Kazimierczuk z klasy II otrzymując wyróżnienia.

Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczennic i mamy nadzieję, że będzie to dla nich motywacją do rozwijania swoich umiejętności i pasji w tak kreatywnym zawodzie jakim jest fryzjerstwo.

Dziękujemy również modelkom, które poświęciły swój czas, aby wspomóc swoje koleżanki.

Czytany 5362 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top