W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 20 czerwiec 2018 10:20

Plener OSSP w Zakopanem i w Krakowie.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udali się na plener do Zakopanego i Krakowa. W plenerze wzięło udział 54 uczniów oraz 5 opiekunów- Pani Barbara Pełszyk, Pan Michał Selerowski, Pan Łukasz Godlewski, Pani Cecylia Szmurło oraz Pani Grażyna Święcka. Plener odbywał się w dniach od 14 do 18 czerwca 2018 r.
Wyjazdy na plenery malarskie to zwiedzanie pięknych zakątków Polski, spotkania z architekturą i sztuką , a także twórczość własna. Tak też było i tym razem. Przez pierwsze dwa dni pleneru podziwialiśmy piękno przyrody wędrując po górskich szlakach. Wyczerpujący spacer Doliną Chochołowską oraz nad Morskie Oko nie zniechęcał uczestników pleneru do wykonywania szkiców oraz fotografowania otaczającego piękna.
Przebywając w Zakopanem uczniowie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Sanktuarium powstało jako wotum dziękczynne za uratowanie życia Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu na jego osobę 13.05. 1981 roku.
Uczestnicy pleneru mieli okazję zapoznać się z architekturą kościoła w całości wykonaną przez zakopiańskich górali. Uczestniczyli też w procesji różańcowej w parku fatimskim. Teren parku był wspaniałym miejscem do wykonania prac studyjnych.
Zakopane to również wspaniałe miejsce by zajrzeć do Galerii Władysława Hasiora, najwybitniejszego artysty polskiej sztuki współczesnej. Jest to jedyna z najbardziej osobliwych galerii sztuki. Artysta wykorzystując zwyczajne przedmioty, a nawet odpadki i śmieci stworzył rzeźby, które opatrzone metaforycznymi tytułami skłaniają do refleksji nad światem współczesnym i sztuką. Młodzi artyści zgodnie stwierdzili, iż jeszcze nie dorośli do tego by w pełni zrozumieć jego twórczość.
Ostatni dzień pleneru przeznaczony był na zwiedzanie Krakowa. Odwiedziny na Zamku Królewskim na Wawelu oraz na rynku starego miasta to kolej okazją do zapoznania się z historią , kulturą oraz sztuką.
Zdobyta podczas pleneru wiedza przyczyniła się do powstania wielu pięknych prac ,wykonanych w różnych technikach. Prace będą prezentowane na wystawach poplenerowych.
Czytany 2193 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top