W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
piątek, 01 czerwiec 2018 07:23

VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniach 29-30 .05.2018 r w Zakopanem uczniowie naszej szkoły reprezentowali woj. podlaskie w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Organizatorem Konkursu był Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane. Celem Przeglądu jest kształtowanie u młodzieży miłości do Ojczyzny, postawy szacunku wobec symboli i barw narodowych, przybliżanie chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak również promowanie zawodów związanych z pracą w służbach mundurowych.
W bieżącym roku, w związku z przypadającą 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, szlachetna rywalizacja młodzieży w trzech konkurencjach: musztry Sił Zbrojnych RP, musztry paradnej oraz piosenki marszowej, nabierała szczególnego znaczenia. Pozwoliła bowiem sięgnąć do kart historii i przypomnieć zasługi różnych formacji Wojska Polskiego, walczących w obronie wartości Bóg, Honor, Ojczyzna, bliskich sercu każdego Polaka.
W przeglądzie wzięły udział drużyny z 15 województw. Poziom wyszkolenia młodzieży był tak wysoki, że o ostatecznej klasyfikacji decydowały pojedyncze punkty. Drużyna naszej szkoły była z najmniejszej miejscowości z pośród wszystkich startujących. Pomimo wielkiego stresu oraz ogromnej konkurencji dali z siebie wszystko. Dobrze wypadli w programie pokazu dowolnego uzyskując 41 punktów na 50 i piosenki marszowej 42 punkty na możliwych 50. Niestety w programie obowiązkowym stres zrobił swoje i uzyskali 31 punktów na możliwych 50.Ostatecznie zdobyli X miejsce. W trakcie przeglądu uczestnikom organizator zapewnił wiele atrakcji, między innymi Pokaz Reprezentacyjnego Batalionu Wojska Polskiego. Dla nas występ był bardzo szczególny ponieważ w składzie Batalionu był nasz absolwent Emil Boratyński. Po występie znalazł on czas na spotkanie z nami i upamiętnienie tego wydarzenia wykonaniem pamiątkowych zdjęć. Wszyscy uczestnicy VI Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych twierdzą, że była to wspaniała impreza. Doskonale przygotowana organizacyjnie i programowo. Młodzież miała doskonałą okazję do poznania wyszkolenia wojskowego swoich kolegów z całej polski, przeżycia patriotycznych doznań jakie wynikały z programu uroczystości oraz nawiązania nowych znajomości.
 
Szkołę reprezentowali:
 
Pan Arkadiusz Kendzierski –opiekun
 
GrzesiukJakub kl. II C LO – dowódca drużyny
Brzeziński Damian kl. II C LO
Jakubowski Paweł kl. I C LO
Jaworowska Natalia kl. I C LO
Kaczyński Aleksander kl. II C LO
Kosiński Adam kl. II C LO
Busma Anna kl. I C LO
Maćkowiak Rafał kl. I C LO
Murawski Łukasz kl. II C LO
Półtorak Hubert kl. II C LO
Ważyński Mikołaj kl. II C LO
Wojno Sebastian kl. II C LO
Sułecki Dominik kl. II C LO
Czytany 2436 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top