W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 14 maj 2018 08:37

Inwestytura Królewskiego Orderu Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Warszawie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 13 maja 2018 r uczniowie klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu– Inwestyturze Królewskiego Orderu Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, czyli uroczystemu nadaniu jednego z najstarszych polskich odznaczeń.

Rozpoczęcie ceremonii nastąpiło o godz. 13 Mszą św. w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 wprowadzeniem sztandarów. Uczestników powitał ks. Proboszcz Zygmunt Robert Berdychowski. Mszy św. przewodniczył ekscelencja ks. Biskup dr Antoni Pacyfik Dydycz..W Inwestyturze udział wzięło grono licznych notabli, zarówno świeckich, jak i duchownych - osób, które poprzez swoją dotychczasową działalność społeczną, naukowy dorobek, społeczne zaangażowanie, a także twórczy - artystyczny kulturowy wkład, przyczynili się do znaczenia Polski. Swoją pracą i postawą udowodnili, że stale pielęgnują i kultywują wszystko to co związane jest z dziejami Polski. W tej podniosłej uroczystości Chłopcy z klasy wojskowej bardzo dzielnie i godnie przez 2,5 godziny dokonali jej oprawy zaś Natalia Jaworowska z klasy I C LO asystowała podczas wręczania medali. Młodzież naszej szkoły dzięki dobrej współpracy z Fundacją „Skarby Narodu” już po raz trzeci mogła wziąć udział w tej wspaniałej uroczystości.

 

Czytany 2291 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top