Rok szkolny 2018/2019

piątek, 02 sierpień 2019 09:12

Wyjazdy edukacyjne młodzieży na warsztaty

Napisał

 „Rozwijamy skrzydła”

Niezmiernie miło nam poinformować, że zakończył się ostatni etap projektu „Rozwijamy Skrzydła”.  

            Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcja 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – konkurs wniosków 2019 r. otrzymał 149.888,00 Euro
( 642.000,00 zł) na realizację staży dla 76 uczniów i 7 opiekunów na terenie Grecji i Hiszpanii.

środa, 31 lipiec 2019 07:03

Staże zawodowe w Hiszpanii

Napisał

W dniach 4 – 19 lipca 2019 roku grupa 45 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Budownictwa oraz Plastyk (Projektowanie Graficzne) odbyła dwutygodniowe staże zawodowe w Grenadzie i Maladze na terenie Hiszpanii w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pn. „Europejska Praktyka = Klucz do Rynku Pracy”, nr 2018-1-PL01-KA102-047607.

Nauczyciele przebywający na szkoleniu na uniwersytecie CAVILAM we Francji w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli analogicznie jak nauczyciele odbywający szkolenie na terenie Hiszpanii, Malty i Niemiec odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

W dniu 15 lipca dziesięcioosobowa grupa nauczycieli rozpoczęła dwutygodniowe szkolenia na Uniwersytecie Cavilam w mieście Vichy we Francji. Uczelnia Cavilam jest jedną z najlepszych szkół we Francji specjalizującą się w nauce języka francuskiego. Przez okrągły rok przyjeżdżają tu uczniowie, studenci i nauczyciele z całego świata, aby poprzez pełne zanurzenie w języku francuskim jak najlepiej nim władać.

wtorek, 09 lipiec 2019 15:17

Szkolenia nauczycieli na terenie Niemiec.

Napisał

W dniu 8 lipca pięcioosobowa grupa nauczycieli rozpoczęła dwutygodniowe szkolenia na terenie Regensburga w Niemczech, które przeprowadzi szkoła językowa „Horizonte”.

poniedziałek, 08 lipiec 2019 10:47

Granty w Programie Wena zostały przyznane!

Napisał

"Lumen - Art czyli malowanie światłem" edukacyjno – artystyczny cykl warsztatów witrażu dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu”.

Zdawalność matur w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, tegorocznym wynikiem egzaminu maturalnego kolejny raz udowadnia, że poziom nauki w naszej szkole jest ponadprzeciętny. Jednocześnie walnie przyczynialiśmy się do sukcesu Powiatu Wysokomazowieckiego, który został liderem w rankingu zdawalności egzaminu maturalnego w woj. podlaskim z najwyższym procentem zdawalności egzaminu dojrzałości. Gratulujemy nie tylko maturzystom z ZSOiZ w Ciechanowcu wysokich wyników osiągniętych na egzaminie ale również powiatowi za najwyższe podium w rankingu do którego przyczyniły się wszystkie szkoły w powiecie.

Poniżej przedstawiamy zdawalność procentową matur na tle powiatu, województwa, kraju:

 

Przechwytywanie

Nauczyciele przebywający na szkoleniu w Niemczech w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

Nauczyciele przebywający na szkoleniach w Hiszpanii w Walencji  w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

Nauczyciele przebywający na szkoleniach na Malcie w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki urozmaiconemu programowi rekreacyjno–kulturowego. Uczestnicy mobilności mają zapewnione darmowe wycieczki oraz lokalne wyjścia na miasto do muzeów i obiektów zabytkowych na terenie Malty.

Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcja 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – konkurs wniosków 2019 r. otrzymał 149.888,00 Euro
wtorek, 25 czerwiec 2019 07:12

Szkolenia nauczycieli w Hiszpanii

Napisał

W dniu 22 czerwca szesnastoosobowa grupa nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe szkolenia do Hiszpanii, które przeprowadzi firma ESMOVIA w Walencji. Nauczycieli uczestniczyć będą w szkoleniach językowych, teleinformatycznych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywa się w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

wtorek, 25 czerwiec 2019 07:09

Szkolenia nauczycieli naszej szkoły na Malcie

Napisał

W dniu 22 czerwca dwunastoosobowa grupa nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe szkolenia na Malcie w firmie ETI. Nauczycieli uczestniczyć będą w szeregu zagranicznych szkoleń metodycznych, językowych, teleinformatycznych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywa się w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

           W ramach mobilności na Maltę w dniach 24 czerwca – 5 lipca 2019 r. odbywają się następujące typy szkoleń:

  1. Szkolenia dotyczące nowoczesnych technologii informacyjnych.
  2. Szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego.
  3. Szkolenia językowe z elementami ICT - wszelkie działania związane z produkcją i wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych oraz gromadzeniem, przetwarzaniem, udostępnianiem informacji w formie elektronicznej.
  4. Szkolenia przygotowujące do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć CLIL.

           Udział w tym niecodziennym rodzaju doskonalenia zawodowego przyniesie niewątpliwie wiele korzyści naszym pedagogom i z pewnością zaprocentuje ciekawszymi lekcjami, efektywniejszą i bardziej nowoczesną pracą, wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania oraz szeregiem korzyści edukacyjnych dla uczniów, szkoły oraz środowiska lokalnego. Szkolenia umożliwią zdobycie nowych umiejętności, a także poznanie innych metod i sposobów pracy. Stworzy też odpowiednie warunki, aby nawiązać kontakty z nauczycielami z całej Europy oraz ćwiczyć lub doskonalić umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to również wyjątkowa możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc i kultury Malty.

           Dziękujemy Panu Eugeniuszowi Święckiemu (Burmistrz Ciechanowca) oraz Panu Łukaszowi Godlewskiemu (Zastępca Burmistrza Ciechanowca) za napisanie i realizację tego unijnego programu w ZSOiZ w Ciechanowcu

pro

sobota, 22 czerwiec 2019 10:37

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Napisał

               19 czerwca 2019 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w wyjątkowym zakończeniu roku szkolnego. Szkolne święto zostało włączone w obchody Dni Ciechanowca zorganizowane przez Burmistrza Pana Eugeniusza Święckiego oraz Pracowników Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele  szkoły mogli w tym dniu uczcić 590 rocznicę istnienia naszego miasta.

piątek, 14 czerwiec 2019 05:38

Turniej wiedzy o Łukasiewiczu

Napisał

 „Ignacy Łukasiewicz- wynalazca lampy naftowej  i prekursor przemysłu petrochemicznego” to hasło konkursu przeznaczonego dla uczniów z klas pierwszych i drugich, który odbył się  3 czerwca 2019 r.

Dnia 11 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs gramatyczno-leksykalno- kulturowy z języka angielskiego pod tytułem „Are you Savvy?”. Wysoki poziom konkursu mógł nieco zaskoczyć uczestników, co znalazło odzwierciedlenie w punktacji ogólnej. Walka o najwyższe podium była bardzo zacięta.  

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 07:29

Sakra biskupa księdza biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza

Napisał

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie ciechanowieckiego technikum gastronomicznego stanęli przed poważnym wyzwaniem.

wtorek, 04 czerwiec 2019 10:36

Wywiadówka

Napisał

31 maja odbyło się ostatnie w tym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów naszej szkoły.

Regulamin Szkolnego Konkursu Gramatyczno – Kulturowego z Języka Angielskiego:'Are you Savvy?'.

Strona 1 z 5

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top