Sukcesy naszych lekkoatletów.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim czasie odbyły się dwie ważne imprezy lekkoatletyczne, na których uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odnieśli spore sukcesy.

Dnia 30. sierpnia 2019 roku miały miejsce lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Olecku. Uczniowie ZSOiZ zdobyli na nich siedem medali.  Wszyscy medaliści są uczniami pierwszych klas naszego Liceum Ogólnokształcącego.

• Natalia Wrzesińska zdobyła dwa złote medale - w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.
  • Wiktoria Kurek zdobyła złoto w rzucie oszczepem.
  • Krystian Gontarczuk także zdobył dwa medale – srebro w biegu na 200 m przez płotki i brąz w skoku w dal.
  • Joanna Wojtkowska zdobyła srebro w rzucie oszczepem,
  • Kamila Wojtkowska wywalczyła brąz w skoku wzwyż.

Dnia 8. września miały miejsce kolejne zawody – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce w Białymstoku. Rywalizowali na nich zawodnicy z województw podlaskiego i lubelskiego. Nasi sportowcy zdobyli na nich dziewięć medali:

• Natalia Wrzesińska ponownie zdobyła złoto w rzucie dyskiem i brąz w pchnięciu kulą.
  • Rafał Konobrocki zdobył dwa srebrne medale w biegu na dystansie 100 i 300 m.
  • Krystian Gontarczuk zdobył srebro w biegu na 200 m przez płotki i brąz w skoku w dal.
  • Natalia Tymińska wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą i brąz w rzucie dyskiem.
  • Wiktoria Kurek zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem.

Joanna Wojtkowska uplasowała się na czwartym miejscu w rzucie oszczepem.

Natalia Wrzesińska wygrywając swoją konkurencję w rzucie dyskiem -  uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Tarnowie 21-22. września 2019 roku.  Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre rezultaty sportowe, które dają im obecnie miejsca w pierwszej, drugiej i trzeciej dziesiątce najlepszych wyników w kraju.

Informacje na ten temat będzie można sprawdzić na portalu Domtel.

Młodzież trenuje i przygotowuje do zawodów niżej podpisany – Cezary Koziarski.