W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
wtorek, 11 grudzień 2018 06:08

„Odpowiedzialność karna za popełnione czyny nieletnich”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 5.12.2018r. odbyły się spotkania młodzieży klas pierwszych z pracownikami Wydziału Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Anna Rytel i Pani Anna Zaręba omawiały tematykę odpowiedzialności karnej za popełnione czyny osób nieletnich.

Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji osób młodych. Prowadzące rozmawiając z uczniami omówiły zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich sprawców czynów karalnych w nawiązaniu do przestępstw, jak i wykroczeń. Podczas spotkania przekazały młodzieży jakie konsekwencje ponoszą w momencie popełniania czynów zabronionych takich jak: kradzież, wagary, pobicie, posiadanie i handel narkotykami czy dopalaczami. Sporo czasu poświęciły zjawisku cyberprzemocy, stalkingu, nakłaniały także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Omówiły środki wychowawcze jakie może stosować sąd. Policjantki również mocno podkreśliły fakt, że wagary, picie alkoholu i nie realizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu sądowemu. Padły przykłady nieodpowiedzialnych zachowań z życia codziennego, za które młodzież może ponieść konsekwencje karne. Spotkania uczniowie ocenili jako bardzo ciekawe i przydatne.


Pedagog szkolny Bożena Marońska

Czytany 1293 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top