W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 14 listopad 2018 06:45

Za nami obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918r., kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

 

W niedzielę 11.11.2018r. w naszym mieście odbyły się oficjalne uroczystości związane z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miejskie obchody przebiegały wraz z udziałem delegacji naszej szkoły. Tradycyjnie w uroczystościach udział brał Poczet Sztandarowy, uczniowie klas mundurowych oraz reprezentacja Rady Pedagogicznej.

Obchody rozpoczęto w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłym gościom zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Dalsza część uroczystości odbywała się pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w asyście Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbył się Apel Poległych oraz złożenie wieńców przez delegacje ciechanowieckich instytucji i organizacji społecznych.

To była wspaniała żywa lekcja historii.

Czytany 1375 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top