W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
niedziela, 16 wrzesień 2018 06:11

"Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii"

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 13.09.2018r. (czwartek) nasza szkoła miała zaszczyt gościć delegację holenderskich policjantów oraz przedstawicieli KGP, KWP, KPP. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w HOLANDII".

 

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach współpracy polskiej i holenderskiej policji a dotyczy zapobiegania handlowi ludźmi. Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego, a najskuteczniejszą profilaktyką jest wzmożona czujność, która wynika z posiadanej wiedzy. Program kierowany jest przede wszystkim do uczniów klas maturalnych w celu uświadomienia na jakie niebezpieczeństwa narażone są osoby wyjeżdżające za granicę w poszukiwaniu pracy. Dla gości przygotowaliśmy specjalną część artystyczną, dzięki której funkcjonariusze mogli poznać utalentowaną młodzież naszej szkoły. Gościom zaprezentowano występ wokalny w wykonaniu Mateusza Kawalca oraz pokaz musztry paradnej, w której wystąpili uczniowie klas mundurowych. Podczas spotkania goście zza granicy przekazywali zebranym treści edukacyjno - informacyjne z zakresu handlu ludźmi, przestrzegając również uczestników spotkania przed zagranicznymi, zarobkowymi wyjazdami „w nieznane”. Ponadto, policjanci radzili, jak postępować aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi i jak racjonalnie przygotować się do wyjazdu za granice w celu podjęcia pracy zarobkowej. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a także dzielili się swoim zawodowym doświadczeniem z zainteresowanymi tematem osobami.
W spotkaniu ze strony holenderskiej brały udział Irena de Ruig- specjalistka do spraw problematyki migracyjnej z garnizonu Oost Nederlands i Petra Casteleijn- specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglander.

 

Czytany 4676 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top