W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:42

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 września spotkaliśmy się, aby rozpocząć nowy rok nauki i pracy.


Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie zapoczątkowało przejście pocztu sztandarowego, uczniów i grona pedagogicznego do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na mszę świętą, którą odprawił ks. Janusz Szymański. Słowa kapłana dotyczące tego, w jaki sposób mądrze wykorzystać szkolny czas z pewnością trafiły do wszystkich zebranych. Z życzeniami owocnej pracy i Bożego błogosławieństwa zwrócił się też do całej społeczności szkolnej ks. Dziekan Tadeusz Kryński.

Po nabożeństwie zgromadzeni przeszli do szkolnej hali sportowej. Tam odbyła się druga część inauguracji nowego roku szkolnego.  Rozpoczął ją Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który powitał wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz młodzież. W swoim wystąpieniu nawiązał do przypadającej właśnie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w którą tak pięknie wpisuje się tegoroczna uroczystość nadania szkole imienia rotm. Witolda Pileckiego. Życzył też wszystkim, a szczególnie uczniom klas pierwszych, dużo sił, cierpliwości i wielu sukcesów. Dużo uwagi poświęcił też realizowanym w naszej szkole projektom i planom na przyszłość. Pan Dyrektor przedstawił również kadrę kierowniczą, pedagogiczną i powitał nauczycieli, którzy w tym roku zaczynają pracę w naszej szkole. Są to: Pani Małgorzata Mioduszewska-Scaduto, Pani Katarzyna Koc-Karwowska,  ks. Emil Skobel,  Pan Maciej Czapiuk, Pan Łukasz Kloc oraz Pan Mirosław Misiuk.

Kolejnym, bardzo podniosłym momentem uroczystości, było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po symbolicznym przyjęciu pierwszoklasistów w szeregi szkolnej społeczności do zebranych przemówiły także: Pani Agata Koc - Przewodnicząca Rady Rodziców ZSOiZ w Ciechanowcu oraz Kamila Cieśluk - Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. W ich wystąpieniach pojawiły się również życzenia skierowane pod adresem młodzieży i pracowników szkoły.

Nie zabrakło także krótkiej części artystycznej. Przed zebranymi wystąpił Mateusz Kawalec z kl. IA LO, który zaprezentował piękną interpretację utworu „Biały latawiec”. Warto dodać, iż na tegorocznym Międzynarodowym festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „We XXI Century” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii Mateuszowi udało się zdobyć I miejsce.  W podróż rockowym „Wehikułem czasu” zabrali z kolei publiczność Jakub Kaczyński z kl. Ic, Adam Godlewski Ic oraz Marcin Araźny z kl. I Technikum.

Po zakończeniu części ogólnej młodzież udała się na spotkania z wychowawcami.

Czytany 3922 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top