W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 20 czerwiec 2018 08:18

Wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO do miejscowości Winna-Chroły. Znajduje się tam muzeum Szkoły Wiejskiej.

Budynek ten został przeniesiony na początku lat 30-tych XX w. ze wsi Skórzec, gdzie przez wiele lat był siedzibą władz gminnych. Szkoła funkcjonowała do 2000r.  Celem wyjazdu była rekreacja i edukacja młodzieży na temat szkolnictwa z lat 30-tych i 60-tych XX w. Służyło temu oglądanie ekspozycji tj.: sale szkolne, pokój nauczycielski, mieszkanie nauczyciela, sala historii tej szkoły, gdzie znajdują się eksponaty: fotografie, dokumenty, świadectwa szkolne, przedmioty należące do dawnych uczniów oraz interesującej wystawy zabawek również z tego okresu. Dzięki ciekawej relacji przewodnika, uczniowie, mogli wyobrazić sobie jak wyglądała szkoła, kiedy ich rodzice, dziadkowie lub nauczyciele uczęszczali na zajęcia lekcyjne. Była to dla nich niesamowita lekcja historii! Jednak na tym nie skończyły się atrakcje… Po wysiłku, jakim był przyjazd rowerami do muzeum, zadbano o to, aby uczniowie zdobyli energię na drogę powrotną. Młodzież odpoczęła i posiliła się przy ognisku, po czym wyruszyła do Ciechanowca. Podróż dostarczyła im wielu wrażeń. Zepsuty łańcuch w rowerze, czy też brak powietrza w oponie, nie stanowiły jednak problemu dla uczniów klasy II b. Wspólnymi siłami pokonali przeszkody i bezpiecznie wrócili do Liceum. Młodzież, pod opieką Pani Ewy Radziszewskiej, pogłębiła swoje relacje koleżeńskie i wspólnie spędziła niezapomniany dzień.

Dominika Godlewska kl. II b LO

Czytany 1772 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top