W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 09:27

Lekcja muzealna klasy I Szkoły Branżowej I Stopnia i klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 czerwca klasy I SzB i II ZSZ pod opieką wychowawców pani Magdaleny Wiercińskiej i pani Karoliny Faszczewskiej oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie udały się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcję muzealną dotyczącą dawnych zawodów wykonywanych na naszym terenie.

Każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie. Rolników zainteresowały maszyny i ciągniki wykorzystywane w rolnictwie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Kucharki zainteresowały się wyposażeniem kuchni w chatach dawnych gospodyń wiejskich. Wzrok elektryków zatrzymał się na młynie, którego siłą napędową była woda. Mechanicy  skupili się na maszynach oraz silnikach napędzanych w najróżniejszy sposób. Piekarzy zainteresował stary młyn oraz piece do wypieku chleba, natomiast stolarze zwrócili uwagę na dawne budownictwo i wyrób mebli. Uczniowie w trakcie wycieczki odwiedzili również największe w Polsce Muzeum Pisanki ulokowane w dworku myśliwskim.

Po udanym zwiedzaniu nadszedł czas na mniej oficjalną część wycieczki, czyli ognisko, które dało okazję do podsumowania mijającego roku szkolnego oraz współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy. Uczniowie w wesołych nastrojach upiekli kiełbaski, po czym udali się do domów. Piękna pogoda pozwoliła nam wszystkim poczuć powiew wakacji, na które z takim utęsknieniem czekamy.

Czytany 1751 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top