W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
wtorek, 29 maj 2018 12:19

Rodzinne historie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 29 maja 2018 r. podczas spotkania DKK uczennica kl. I Technikum Katarzyna Niewiarowska zaprezentowała powieść obyczajową „Idealne życie” znanej na całym świecie pisarki Danielle Steel.

 

            O czym może pisać kobieta mająca dziewięcioro dzieci? Oczywiście o rodzinie i powiązaniach uczuciowych między najbliższymi osobami. Danielle Steel, matka licznego potomstwa, przedstawia w swojej twórczości związki rodzinne, które do najłatwiejszych nie należą. Bohaterami powieści „Idealne życie” są dwie kobiety – matka i córka. Pierwsza musi ciągle wybierać między karierą a chorym dzieckiem, druga całe życie walczy z ograniczeniami wynikającymi ze ślepoty oraz odosobnienia. W życie bohaterek wkracza wiele osób, a historia każdej z nich rozbudowuje fabułę o nowe, zaskakujące wątki.

            Dyskusja zebranych skupiła się wokół tematu emocjonalnego porzucenia chorego dziecka. Jedna z dziewcząt zauważyła, że powieść Danielle Steel to książka o „przyćmionym instynkcie macierzyńskim”, czyli o problemie dotykającym wiele współczesnych kobiet. Młodzież spróbowała też wskazać w prezentowanym utworze motywy, które mogłyby się pojawić na maturze, należą do nich: relacje rodziców z dziećmi, wybór między życiem osobistym a pracą zawodową, samotność, choroba.

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top