W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 16 maj 2018 07:13

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 maja 2018 r. uczniowie klasy III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem  – Panią Bożeną Bucińską i Panią Emilią Roszkowską oraz z Panem Pawłem Boguckim – Dzielnicowym Posterunku Policji w Ciechanowcu. Spotkanie zorganizowała Pani Pedagog – Bożena Marońska.

 

W trakcie prelekcji uczniowie dowiedzieli się, na czym polega  odpowiedzialność prawna przed organami ścigania oraz przed sądem i jakie rozwiązania prawne regulują zasady współżycia społecznego. Prowadząca spotkanie – Pani Bożena Bucińska zwróciła uwagę na wiele czynów podlegających karze, należą do nich: tzw. groźby karalne, zniesławienie, nie tylko kradzież, ale też przywłaszczenie mienia. Wykład został ciekawie zilustrowany przykładami z bogatej praktyki zawodowej naszych Gości.

Policjanci wskazali również najważniejsze przepisy dotyczące cyberprzestrzeni. Przypomnieli o kierowaniu się rozsądkiem i szczególną ostrożnością przed publikacją zdjęć i filmów w sieci. Materiały te mogą być wykorzystane przez przestępców, dlatego (w trosce o własne bezpieczeństwo) warto świadomie korzystać z Internetu.

Czytany 2096 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top