W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 25 kwiecień 2018 07:33

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 25 maja

Napisał

Tematyka miłosna cieszy się niesłabnącą popularnością od początku istnienia literatury. Może dlatego, że uczucia są motywem uniwersalnym, znanym w każdym miejscu i w każdym czasie. Większość ludzi kocha, a zatem rozumie pragnienia i rozterki zakochanych bohaterów.

 

    25 kwietnia 2018 r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki uczennica kl. I a LO – Izabela Marczuk zaprezentowała powieść Lucy Keating „Miłość ze snu”. Autorka, opisując znany wątek uczucia budzącego się między młodymi ludźmi, wprowadziła do narracji nowoczesne tematy,

m.in. wpływ osiągnięć współczesnej nauki (przede wszystkim psychologii) na relacje międzyludzkie. Związek dwojga bohaterów rodzi się i rozkwita we śnie, a miłości Alice i Maxa ma swoje źródło  w sesjach terapeutycznych, w których oboje brali udział.

            Iza nie kryła swojej fascynacji omawianą książką, jednocześnie jednak przestrzegła przed utożsamianiem świata literatury z prawdziwym życiem. Zaznaczyła, że trzeba umieć odróżniać fikcję od rzeczywistości. Ta uwaga prowadzącej stała się impulsem do dyskusji uczestników na temat wpływu powieści o miłości na zachowania oraz decyzje nastolatków. Pod wpływem wzorców literackich mogą oni traktować uczucia idealistycznie, co z kolei prowadzi do wiele dramatów.

            Spotkanie zakończyło wskazanie przez uczestników romansów, które wywarły na nich największe wrażenie. Oto one:

Jennifer  Niven, „Wszystkie jasne miejsca”

Federico Moccia, „Trzy metry nad niebem”

Federico Moccia, „Tylko ciebie chcę”

Natalia Sońska, „Garść pierników, szczypta miłości”

 Jessica Warman, „Pomiędzy światami”

 Krystal Sutherland, „Chemia naszych serc”

Ostatnio zmieniany środa, 09 maj 2018 07:36

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top