W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
piątek, 27 kwiecień 2018 15:01

Pożegnanie Absolwentów 2018

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

27 kwietnia 2018 roku był dla nas wszystkich dniem pełnym wzruszeń, ponieważ, jak co roku w tym okresie, musieliśmy pożegnać absolwentów naszej szkoły.

O 10:30 rozpoczęła się Msza Święta w intencji maturzystów. Ksiądz Janusz Szymański wygłosił kazanie podkreślające, jak ważną rolę ma Jezus Chrystus w życiu człowieka wkraczającego w dorosłe życie. Następnie w hali sportowej odbyła się uroczystość łącząca pożegnanie uczniów kończących szkołę oraz obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rozpoczął ją Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki witając wszystkich zgromadzonych gości. W akademii wzięli udział absolwenci, zaproszeni goście, rodzice, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Pierwszym punktem programu była musztra klas wojskowych, występy chóru oraz opuszczających już szkołę uczniów. Uczniowie klasy I a przedstawili w swojej prezentacji okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-go maja oraz związane z tym świętem fakty historyczne.

 Część oficjalną pożegnania absolwentów rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. W swojej przemowie porównał absolwentów do aktorów grających w teatrze, którym jest nasz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Następną ważną częścią uroczystości było przekazanie sztandaru delegacji klas II oraz ich ślubowanie. Odbyło się również ślubowanie absolwentów szkoły.

 Jednym z nieodłącznych elementów akademii pożegnania absolwentów jest zawsze podkreślenie wybitnych wyników w nauce tegorocznych maturzystów. Doceniono wielu uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w zawodach sportowych, oraz w akcjach charytatywnych. Podziękowania za osiągnięcia i dobre wychowanie młodzieży otrzymali również rodzice absolwentów. Następnie głos zabrał  Pan starosta Bogdan Zieliński, który życzył maturzystom powodzenia i sukcesów w dorosłym życiu. Do starszych kolegów przemówiła także prezydent szkoły Kamila Cieśluk, żegnając ich oraz życząc im powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dalszej drodze życiowej. Odważył się również zabrać głos diakon Sylwester Grzeszczuk, który wyraził wdzięczność jednej z klas maturalnych za okazaną pomoc i za miło spędzony czas podczas jego pobytu w Ciechanowcu. Do dyrekcji, nauczycieli i wychowawców zwrócili się też sami rodzice. W ich imieniu przemówiła Pani Ewa Uszyńska. Dziękowała za wychowanie młodzieży, przygotowanie do matury, rozwijanie ich talentów oraz tworzenie dobrych warunków do nauki i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Przedstawiciele absolwentów również zabrali głos i dziękowali za wspaniałą atmosferę stworzoną przez uczniów i nauczycieli.

 Kolejnym elementem programu była część artystyczna pod tytułem "Ta historia brzmi znajomo”. Chór szkolny zaśpiewał  piosenki dedykowane kilku wyjątkowym absolwentom. Swoim występem zaskoczył nas Jakub Wakuluk (tegoroczny absolwent klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych) i Zuzanna Ilczuk (uczennica klasy IV Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych), którzy zaśpiewali piosenkę Garou i Celine Dion „Sous le vent ”. Chór zaprezentował także piosenkę Sound'n'Grace pt. „100”. Zwieńczeniem części artystycznej był występ uczennicy klasy II b Małgorzaty Kotkowicz w piosence "Powrócisz tu". Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci na długo zachowają wspaniałe wspomnienia związane z naszą szkołą i chętnie będą do nich powracać.

Czytany 2613 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top