W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
czwartek, 26 kwiecień 2018 09:13

Dzień Otwarty Szkoły

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Szkoły.  Z tej okazji gościliśmy 205 gimnazjalistów z 32 szkól woj. podlaskiego i mazowieckiego, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce. Odwiedzającym nas uczniom towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wiele o naszej szkole, poznać zasady rekrutacji, spotkać się z nauczycielami oraz porozmawiać z uczącą się już u nas młodzieżą. 

 

Spotkanie rozpoczęło od części ogólnej, która odbyła się w hali sportowej. Na początku przed zgromadzonymi w tradycyjnym polonezie zaprezentowali się członkowie szkolnego zespołu tanecznego „Takt”.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. Powitał on serdecznie wszystkich przybyłych gości. Przedstawił również wiele informacji na naszej szkoły oraz poszczególnych jej typów, a także zachęcił do podjęcia nauki. Zaprosił również do obejrzenia filmu promującego naszą szkołę.

Kolejnym, rozrywkowym punktem, dnia otwartego były wybory Miss i Mistera Szkoły. Konkurencjo m, w których oceniano szyk, prezencję, siłę mięśni, dowcip i inteligencję towarzyszyły występy muzyczne szkolnego chóru i solistów. Widzów porwał także swym występem „Gentelman’sBand”, który powstał w naszym szkolnym internacie. Ostatecznie Miss Szkoły została Patrycja Bielińska z kl. Ic, Misterem Szkoły został Tomasz Tryniszewki z kl. Ic., a tytuły Miss i Mistera Publiczności uzyskali Patrycja Bielińska z kl. Ic i Wiktor Tymiński z kl. II OSSP.

W programie spotkania nie mogło zabraknąć licznych atrakcji, związanych z tym, co ofe ruje nauka w naszej p lacówce. Oglądającym bardzo podobał się widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu młodzieży klas wojskowo-sportowych, poprzedzony patriotycznym utworem „Póki Polska żyje w nas”.

Znakomicie zaprezentowali się też nasi fryzjerzy i kucharze. Widzowie mieli bowiem okazję podziwiać pokaz fryzur, będący efektem konkursu fryzjerskiego, który przebiegał pod hasłem „Bal debiutantek”. O smaczny, słodki poczęstunek dla odwiedzających zadbali z kolei nasi młodzi kucharze z technikum.

Gdy część ogólna dobiegła już końca, zainteresowani mogli poznać bliżej naszą szkołę.  Przy okazji jej zwiedzania młodzież zapoznawała się z wyposażeniem klasopracowni, obiektów sportowych oraz internatu. Nasi goście chętnie oglądali także prace wykonane podczas zajęć bibliotecznych, dzieła młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz szkolne kroniki. Chętni mogli też wziąć udział w zajęciach lekcyjnych. Dużym powodzeniem cieszyła się lekcja otwarta języka polskiego, przygotowana przez klasy IIA LO i V OSSP.

Pragniemy podziękować wszystkim , którzy wieli udział w dniu otwartym  i zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole.

Czytany 2516 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top