W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
piątek, 20 kwiecień 2018 12:25

Wycieczka chóru do teatru ,,Buffo"

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dnia 17 kwietnia 2018 roku, uczniowie należący do szkolnego chóru, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk, Panią Jolantą Drewnowską - Koziarską oraz Panem Dariuszem Okieńczukiem, udali się do warszawskiego teatru Buffo na  spektakl muzyczny pt. ,,Metro". Wyjazd ten był nagrodą za działalność artystyczną młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.


         Historia ukazana w musicalu  ma swój początek w podziemiach miasta, gdzie młodzi ludzie próbują odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: co jest dla mnie ważne w życiu? kim muszę być lub co muszę posiadać by zaznać szczęścia? Każdy z nich ma swoje marzenie i uparcie do niego dąży. Poznajemy dziewczynę, która wyglądem przypomina porcelanową laleczkę, z dwoma sterczącymi kucykami i prostą grzywką. Jej cichym pragnieniem jest mężczyzna, który delikatnie podrzucałby dziecko w górę i małego pieska. Jej towarzyszka, rozbrykana nastolatka, poszukuje rozgłosu i atencji innych ludzi. Kryje się za tym usilne pragnienie miłości i uwagi, którego widocznie zabrakło jej w dzieciństwie. Cichy nieznajomy z kontrabasem, na pytanie o pomysł na przyszłość, odpowiada, że chciałby opiekować się orkami.  Ich pragnienia różnią się od siebie, ale posiadają jedną wspólną cechę: każdy z nich poszukuje szczęścia i z uporem do tego celu dąży.  Niedoświadczeni, zbuntowani przeciwko surowym prawom jakie rządzą w dzisiejszym świecie, pełni pozytywnej energii wszczynają swoją małą rewolucję poprzez śpiew i taniec. Ludzie, którzy wcześniej mijali się na peronie bez słowa, teraz stają się jednością, która szybko daje o sobie znać ,,zewnętrznemu światu". W tle kwitnie romans między główną bohaterką - Anką, utalentowaną wokalistką, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie oraz Janem, tajemniczym outsiderem, grającym swoje smutne ballady wśród murów dawno  już opuszczonych podziemi.
          Ich historia uczy widza, że w życiu nie warto, a nawet nie powinno się ulegać presji czasu oraz pogoni za pieniędzmi, które niszczą nas od środka i pchają ku nieuchronnej samotności. Nawołują do podążania za marzeniami i walki o prawa ich bytu. Aktorzy przyjęli grane przez siebie postacie z niezwykłą gracją i rozmachem.
          Chórzyści z Ciechanowca i ich opiekunowie także na chwilę zapomnieli o otaczającej ich rzeczywistości i stali się częścią innego świata - świata, w którym marzenia się spełniają a miłość i przyjaźń wygrywają z chciwością i materializmem.
         Spektakl ,,Metro" jest przykładem, że można połączyć przyjemne z pożytecznym - uczy, że w życiu warto zachować umiar, nie bać się marzyć, kochać, śmiać się, śpiewać i tańczyć. Dla uczniów należących do chóru będzie niewątpliwie także inspiracją artystyczną i wzorem do naśladowania.

         Dziękujemy Panu Dyrektorowi Eugeniuszowi Święckiemu za zorganizowanie tego jakże kształcącego i przyjemnego wyjazdu do teatru Buffo.

Czytany 2163 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top