W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
piątek, 13 kwiecień 2018 07:50

Wojewódzki konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 11-04-2018r  w Wasilkowie odbył się Wojewódzki konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii kucharz.

W konkursie tym przy współpracy z Hufcem Pracy w Zambrowie wzięło udział dwóch naszych uczniów z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ciechanowcu: Patrycja Książek i Łukasz Niemyjski. W konkursie rywalizowało ze sobą osiem zespołów po dwóch uczestników z każdej jednostki w województwie podlaskim. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz duet zajął II miejsce w konkursie. Młodzi kucharze byli oceniani przez jury degustacyjne i techniczne.

 Jury techniczne punktowało

 • przygotowanie do pracy,
 • zastosowanie technik kulinarnych,
 • higienę i całą organizację.

 Jury degustacyjne punktowało

 • wygląd potrawy,
 • kolorystykę, dobór składników,
 • gramaturę i to, co jest najważniejsze, czyli smak.

Na wykonanie zadania zespoły miały 90 minut. Młodzi ludzie chcą się uczyć, zdybywać nowe doświadczenia. Zadaniem Szkoły było ich przygotowanie do konkursu, pokazywać możliwości, by mogli się dalej kształcić i rozwijać. Udział w takim konkursie to także możliwość kontaktu z ciekawymi kucharzami, produktami czy nowinkami technicznymi.

Główną nagrodą dla laureatów, w tym dla naszych uczniów, będą  staże w akademii kulinarnej na terenie Niemiec. Oprócz tego uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, wśród nich zestawy garnków, noży, patelnie, blendery - wszystko to, co stanowi wyposażenie kuchni. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom.  

Czytany 2830 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


 • p. o. Dyrektora Szkoły
  mgr Ewa Radziszewska
  (86) 277 11 35
Top