78358930 555936121871323 7709792752489201664 oa
 

                                           wywiadowka grudzien2019

Ogłoszenie konkura1saa

XxY        anonomowa skrzynka
      boton azul      logo 2019 kolor Copy fundacja mikolaja

Według dawnych wierzeń noc z 29 na 30 listopada miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości, ponieważ to w okresie przedadwentowym, najczęściej pojawiały się istoty pozaziemskie a wróżby miały moc największą.

Miło jest nam poinformować, że została podpisana umowa o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kolejnego etapu realizacji programu nauczania przedmiotu „Edukacja wojskowa”.

W dniu 21 listopada 2019 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry oraz szkolenia strzeleckiego.

piątek, 22 listopad 2019 07:33

Wycieczka kl. IIA i III Technikum

Napisał

20 listopada młodzież klas II A LO i III Technikum wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Towarzyszyli jej opiekunowie i wychowawcy: Pani Agnieszka Gaczkowska, Pani Emilia Krysińska oraz Pan Dariusz Okieńczuk. Wyjazd był okazją do wartościowego i aktywnego spędzenia wspólnego czasu.
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w parku trampolin „Jumper”. Po intensywnie spędzonej na fizycznych ćwiczeniach i zabawie godzinie, uczestnicy wycieczki udali się do kina.

Grupa 7 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Barbarą Pełszyk i Panem Bogdanem Tarkowskim w dniach 7-9.11.2019 brało udział w realizacji kolejnego etapu projektu „Lumen – ART czyli malowanie światłem”.

W dniach 30-31 października 2019r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się V Jesienny Turniej Siatkówki „GRAMY FAIR” o Puchar Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu. Celem turnieju było przygotowanie uczniów do rozgrywek w Licealiadzie województwa podlaskiego w piłce siatkowej w roku szkolnym 2019/2020, popularyzacja siatkówki, propagowanie wśród młodzieży aktywności ruchowej i zasad fair play.

Dnia 27 października 2019 r. kadeci klas mundurowych ZSOiZ w Ciechanowcu po raz kolejny uczestniczyli w uroczystości związanej  z przedsięwzięciem „Zawołani po imieniu”, realizowanym przez Instytut Pileckiego.

W dniach 16-17 października 2019 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klas IIC i IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

środa, 16 październik 2019 14:48

Otrzęsiny 2019

Napisał

10 października odbyła się jedna z tradycyjnych imprez szkolnych – Otrzęsiny. Uroczystość ta, jest symbolicznym wyrazem przyjęcia "pierwszaków" do szkolnej społeczności przez ich starszych kolegów.

środa, 09 październik 2019 06:02

„Matura na 100%” - nasza absolwentka finalistką!

Napisał

Z wielką radością informujemy, iż nasza ubiegłoroczna maturzystka – Natalia Ziółkowska z kl. VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych znalazła się w gronie 67 najlepszych polskich maturzystów spośród 247 230 zdających. Bardzo wysokie wyniki egzaminu maturalnego sprawiły, iż Natalia została finalistką konkursu „Matura na 100%”, organizowanego przez Fundację „Zawsze warto”, przy współudziale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W dniu 06 października 2019 r. młodzież klas wojskowo-sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyła w niecodziennej uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Władysławę i Stanisława Krysiewiczów, zamordowanych w 1943 r. przez Niemców za ukrywanie ŻydówW czasie niemieckiej okupacji małżonkowie Władysława i Stanisław Krysiewiczowie ukrywali w swoim gospodarstwie w Waniewie znajome rodziny żydowskie, w sumie ośmioro uciekinierów z getta w pobliskich Sokołach. Ukrywali ich prawie rok w specjalnie przygotowanych kryjówkach pod budynkiem stodoły.

W sobotę 28 września b.r. w Warszawie, realizująca projekt „Lumen – ART czyli malowanie światłem”, delegacja grupy uczniów OSSP wraz z opiekunami, uczestniczyła w zorganizowanej przez Fundację Rodziny Staraków uroczystości oficjalnego wręczenia grantów.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Rodziny Staraków w wysokości 15 tysięcy złotych, w ramach programu grantowego Wena, w dniu 19 września rozpoczęliśmy realizację projektu „Lumen ART czyli malowanie światłem”.

Dnia, 20-09-2019 roku na stadionie miejskim w Wysokiem Mazowieckiem odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego i Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem.. Celem rywalizacji było uczczenie rocznicy 100-lecia powstania Policji Państwowej, popularyzacja aktywnego trybu życia oraz integracja środowisk mundurowych i pozamundurowych.

W dniu 23.09.2019 r. na Strzelnicy Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży odbył się ,,Turniej Klas Mundurowych z okazji 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej”, który został objęty patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego przy wsparciu Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie oraz Grom- GROUP w Czerwonym Borze.

W dniach 18-19 września 2019 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klas IIC i IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

W dniach 18-19 września 2019 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klas IIC i IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

W czwartek 12 września br. delegacja uczniów klas wojskowych pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego uczestniczyła w święcie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki połączone z obchodami 100. lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu.

wtorek, 10 wrzesień 2019 14:52

Sukcesy naszych lekkoatletów.

Napisał

W ostatnim czasie odbyły się dwie ważne imprezy lekkoatletyczne, na których uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odnieśli spore sukcesy.

Udział młodzieży w akcji Narodowego Czytania

Napisał

Od 2012 r. Kancelaria Prezydenta RP organizuje akcję Narodowego Czytania, jej celem jest zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury. 7 września 2019 r. uczennice ZSOiZ z nauczycielkami, Panią Katarzyną Bachorek i Panią Dorotą Mlonek, uczestniczyły w ósmej edycji  akcji  przygotowanej przed Urzędem Miejskim w Ciechanowcu.

W dniu 18 sierpnia 9 uczniów klas wojskowych pod opieką Pani Katarzyny Rostkowskiej uczestniczyło w obchodach upamiętniających bitwę 1 szwadronu 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej stoczonej w dniu 18 sierpnia 1945 r. w Miodusach Pokrzywnych.
  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie. Po mszy wysłuchaliśmy ciekawego wykładu pracownika IPN, a następnie przeszliśmy na cmentarz, gdzie zostały złożone kwiaty na mogile Żołnierzy por. Zygmunta Błażejewicza „Zygmunta”.

17 sierpnia 2019r na placu apelowym 16 batalionu zmechanizowanego  w Morągu odbyła się uroczysta przysięga uczniów klas mundurowych. Przysięga stanowi zwieńczenie kilkutygodniowego szkolenia podstawowego najmłodszych żołnierzy, którzy uczestniczą w pierwszej edycji koordynowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe"

piątek, 02 sierpień 2019 09:12

Wyjazdy edukacyjne młodzieży na warsztaty

Napisał

 „Rozwijamy skrzydła”

Niezmiernie miło nam poinformować, że zakończył się ostatni etap projektu „Rozwijamy Skrzydła”.  

            Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcja 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – konkurs wniosków 2019 r. otrzymał 149.888,00 Euro
( 642.000,00 zł) na realizację staży dla 76 uczniów i 7 opiekunów na terenie Grecji i Hiszpanii.

środa, 31 lipiec 2019 07:03

Staże zawodowe w Hiszpanii

Napisał

W dniach 4 – 19 lipca 2019 roku grupa 45 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Budownictwa oraz Plastyk (Projektowanie Graficzne) odbyła dwutygodniowe staże zawodowe w Grenadzie i Maladze na terenie Hiszpanii w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pn. „Europejska Praktyka = Klucz do Rynku Pracy”, nr 2018-1-PL01-KA102-047607.

Nauczyciele przebywający na szkoleniu na uniwersytecie CAVILAM we Francji w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli analogicznie jak nauczyciele odbywający szkolenie na terenie Hiszpanii, Malty i Niemiec odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

W dniu 15 lipca dziesięcioosobowa grupa nauczycieli rozpoczęła dwutygodniowe szkolenia na Uniwersytecie Cavilam w mieście Vichy we Francji. Uczelnia Cavilam jest jedną z najlepszych szkół we Francji specjalizującą się w nauce języka francuskiego. Przez okrągły rok przyjeżdżają tu uczniowie, studenci i nauczyciele z całego świata, aby poprzez pełne zanurzenie w języku francuskim jak najlepiej nim władać.

wtorek, 09 lipiec 2019 15:17

Szkolenia nauczycieli na terenie Niemiec.

Napisał

W dniu 8 lipca pięcioosobowa grupa nauczycieli rozpoczęła dwutygodniowe szkolenia na terenie Regensburga w Niemczech, które przeprowadzi szkoła językowa „Horizonte”.

poniedziałek, 08 lipiec 2019 10:47

Granty w Programie Wena zostały przyznane!

Napisał

"Lumen - Art czyli malowanie światłem" edukacyjno – artystyczny cykl warsztatów witrażu dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu”.

Zdawalność matur w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, tegorocznym wynikiem egzaminu maturalnego kolejny raz udowadnia, że poziom nauki w naszej szkole jest ponadprzeciętny. Jednocześnie walnie przyczynialiśmy się do sukcesu Powiatu Wysokomazowieckiego, który został liderem w rankingu zdawalności egzaminu maturalnego w woj. podlaskim z najwyższym procentem zdawalności egzaminu dojrzałości. Gratulujemy nie tylko maturzystom z ZSOiZ w Ciechanowcu wysokich wyników osiągniętych na egzaminie ale również powiatowi za najwyższe podium w rankingu do którego przyczyniły się wszystkie szkoły w powiecie.

Poniżej przedstawiamy zdawalność procentową matur na tle powiatu, województwa, kraju:

 

Przechwytywanie

Nauczyciele przebywający na szkoleniu w Niemczech w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

Nauczyciele przebywający na szkoleniach w Hiszpanii w Walencji  w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki programowi rekreacyjno–kulturowemu.

Nauczyciele przebywający na szkoleniach na Malcie w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do dalszej pracy podczas trwających dwutygodniowych szkoleń dzięki urozmaiconemu programowi rekreacyjno–kulturowego. Uczestnicy mobilności mają zapewnione darmowe wycieczki oraz lokalne wyjścia na miasto do muzeów i obiektów zabytkowych na terenie Malty.

Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcja 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – konkurs wniosków 2019 r. otrzymał 149.888,00 Euro

W dniu 27 czerwca kadeci z klas wojskowych ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu jakim było uczczenie 70-tej rocznicy śmierci kpt. Władysława Łukasiuka  „Młota”.

wtorek, 25 czerwiec 2019 07:12

Szkolenia nauczycieli w Hiszpanii

Napisał

W dniu 22 czerwca szesnastoosobowa grupa nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe szkolenia do Hiszpanii, które przeprowadzi firma ESMOVIA w Walencji. Nauczycieli uczestniczyć będą w szkoleniach językowych, teleinformatycznych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywa się w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

wtorek, 25 czerwiec 2019 07:09

Szkolenia nauczycieli naszej szkoły na Malcie

Napisał

W dniu 22 czerwca dwunastoosobowa grupa nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe szkolenia na Malcie w firmie ETI. Nauczycieli uczestniczyć będą w szeregu zagranicznych szkoleń metodycznych, językowych, teleinformatycznych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywa się w ramach projektu pn. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

           W ramach mobilności na Maltę w dniach 24 czerwca – 5 lipca 2019 r. odbywają się następujące typy szkoleń:

 1. Szkolenia dotyczące nowoczesnych technologii informacyjnych.
 2. Szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego.
 3. Szkolenia językowe z elementami ICT - wszelkie działania związane z produkcją i wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych oraz gromadzeniem, przetwarzaniem, udostępnianiem informacji w formie elektronicznej.
 4. Szkolenia przygotowujące do nauczania drugiego przedmiotu lub prowadzenia zajęć CLIL.

           Udział w tym niecodziennym rodzaju doskonalenia zawodowego przyniesie niewątpliwie wiele korzyści naszym pedagogom i z pewnością zaprocentuje ciekawszymi lekcjami, efektywniejszą i bardziej nowoczesną pracą, wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania oraz szeregiem korzyści edukacyjnych dla uczniów, szkoły oraz środowiska lokalnego. Szkolenia umożliwią zdobycie nowych umiejętności, a także poznanie innych metod i sposobów pracy. Stworzy też odpowiednie warunki, aby nawiązać kontakty z nauczycielami z całej Europy oraz ćwiczyć lub doskonalić umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to również wyjątkowa możliwość poznania nowych, ciekawych miejsc i kultury Malty.

           Dziękujemy Panu Eugeniuszowi Święckiemu (Burmistrz Ciechanowca) oraz Panu Łukaszowi Godlewskiemu (Zastępca Burmistrza Ciechanowca) za napisanie i realizację tego unijnego programu w ZSOiZ w Ciechanowcu

pro

sobota, 22 czerwiec 2019 10:37

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Napisał

               19 czerwca 2019 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w wyjątkowym zakończeniu roku szkolnego. Szkolne święto zostało włączone w obchody Dni Ciechanowca zorganizowane przez Burmistrza Pana Eugeniusza Święckiego oraz Pracowników Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele  szkoły mogli w tym dniu uczcić 590 rocznicę istnienia naszego miasta.

Dnia 14 czerwca odbyły się testy sprawnościowe do I klasy LO o profilu wojskowo-sportowym i wojskowo- informatycznym. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego musieli zmierzyć się ze sprawnościowym torem przeszkód i sprawdzeniem się w biegu na 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy). Na egzamin zgłosiło się 75 kandydatów z pośród 80, którzy złożyli podanie do szkoły. Wszyscy kandydaci sprostali zadaniu jakie przed nimi postawiono i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test. Po złożeniu zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego i oryginału świadectwa ukończenia Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej zostanie umieszczona lista przyjętych.

piątek, 14 czerwiec 2019 05:38

Turniej wiedzy o Łukasiewiczu

Napisał

 „Ignacy Łukasiewicz- wynalazca lampy naftowej  i prekursor przemysłu petrochemicznego” to hasło konkursu przeznaczonego dla uczniów z klas pierwszych i drugich, który odbył się  3 czerwca 2019 r.

13 czerwca 2019 r. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu został przeprowadzony egzamin kończący pierwszy rok nauki przedmiotu „ Edukacja wojskowa”   w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dnia 11 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs gramatyczno-leksykalno- kulturowy z języka angielskiego pod tytułem „Are you Savvy?”. Wysoki poziom konkursu mógł nieco zaskoczyć uczestników, co znalazło odzwierciedlenie w punktacji ogólnej. Walka o najwyższe podium była bardzo zacięta.  

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 07:29

Sakra biskupa księdza biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza

Napisał

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie ciechanowieckiego technikum gastronomicznego stanęli przed poważnym wyzwaniem.

W dniach 3-4 czerwca 2019 r. w Zakopanem odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. W przeglądzie uczestniczyły  najlepsze drużyny z całej Polski reprezentujące swoje województwa.

wtorek, 04 czerwiec 2019 10:36

Wywiadówka

Napisał

31 maja odbyło się ostatnie w tym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów naszej szkoły.

Regulamin Szkolnego Konkursu Gramatyczno – Kulturowego z Języka Angielskiego:'Are you Savvy?'.

środa, 29 maj 2019 05:32

Plener malarski w Poznaniu-maj 2019 r.

Napisał

Sobotni poranek 18 maja zapowiadał się interesująco, a zarazem  intensywnie  dla uczniów OSSP.  Z entuzjazmem wsiedliśmy do autobusu, by za kilka godzin zatrzymać się w pierwszym punkcie naszej wycieczki – Płocku.

wtorek, 28 maj 2019 06:15

KONKURS „BUDUJ Z PREFBETEM ŚNIADOWO”

Napisał

15 maja 2019r. odbyła się już XI edycja konkursu budowlanego „Buduj z PREFBETEM Śniadowo” organizowanego przez Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET Sp. z o.o. oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.

Dnia 23 maja 2019r. odbyły się wojewódzkie eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych Żagań 2019.

Decyzją Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży  przyznano dofinansowanie 69 projektom z nadesłanych 216 wniosków. Miło jest nam poinformować, iż znaleźliśmy się na liście wyróżnionych i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 27 182,47 zł na realizację projektu „Polsko- Ukraińskie Spotkania Młodzieży”.

piątek, 24 maj 2019 09:01

Piszą o nas na stronie Polski Zbrojnej

Napisał

Zachęcamy Państwa do zajrzenia na stronę internetową Polski Zbrojnej.

W dniach 13-17.05 klasa IIC o profilu wojskowo-sportowym wraz z opiekunami- Panią Katarzyną Rostkowską i Panem Arkadiuszem Kendzierskim, uczestniczyła w pięciodniowym obozie szkoleniowym w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczestnicy obozu brali udział w zajęciach z terenoznawstwa, pierwszej pomocy oraz działań taktycznych. Uczniowie szkoleni byli pod okiem wykwalifikowanej kadry żołnierskiej dzięki czemu zdobyli dużo praktycznej wiedzy i udoskonalili swoje umiejętności. Wierzymy, że miło będą wspominać ten czas.

17 maja 2019 r. o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Polskie przeboje- Piosenki czar”.

W dniu 17 maja 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne w ramach projektu „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania”, na którym zapoznano i rozdano nauczycielom do podpisania po dwa egzemplarze umowy oraz „oświadczenie uczestnika projektu”. Uczestnikom projektu zostały przypominane warunki uczestnictwa w projekcie, program szkoleń zagranicznych oraz harmonogram wyjazdów.

W dniu 12 maja 2019 roku Poczet Sztandarowy ZSOiZ w Ciechanowcu wraz z Pododdziałem Reprezentacyjnym szkoły miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Inwestyturze Orderu Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

poniedziałek, 13 maj 2019 06:02

Mateusz Kawalec ze „SREBRNĄ NUTKĄ”

Napisał

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Mateusz Kawalec, otrzymał „Srebrną Nutkę” – drugą nagrodę w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „Majowa Nutka”.

Festiwal odbył się w dniach 3-7 maja 2019 r. w Częstochowie.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych

sobota, 11 maj 2019 01:53

Sukces siatkarek ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W roku szkolnym 2018/2019 drużyna piłki siatkowej dziewcząt ZSOiZ w Ciechanowcu zajęła 9 miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w rozgrywkach I Ligii.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszej drużyny Musztry Paradnej, która w dniu 10 maja 2019 roku zajęła I miejsce w „VI Wojewódzkim Przeglądzie Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego.

W dniu 30 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 228. rocznicy ogłoszenia konstytucji majowej. Wydarzenie to wspomina się uroczyście w całej Polsce.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny spotkali się z uczniami naszej szkoły w dniu 30.04.2019 roku.

W dniu 6 maja 2019 roku odbyło się w ZSOiZ w Ciechanowcu kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące projektu „Europejska Praktyka = Klucz do Rynku Pracy” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry
w ramach kształcenia zawodowego
”.

Z ogromnym zadowoleniem informujemy, że nasza szkoła pozostaje uczestnikiem programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” i weźmie udział w jego III edycji, wprowadzając tym samym do jego realizacji kolejny rocznik uczniów klas wojskowych. Program z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej jest koordynowany przez Biuro do Spraw Proobronnych. W ramach programu uczniowie uczestniczą w zajęciach edukacji wojskowej, w wojskowych obozach szkoleniowych, w spotkaniach szkoleniowych, które po zdaniu egzaminu uprawniają do uzyskania certyfikatu MON.

wtorek, 30 kwiecień 2019 05:25

Młodzież Zapobiega Pożarom

Napisał

25 kwietnia 2019 r. mury Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu gościły uczestników eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.

piątek, 26 kwiecień 2019 05:33

Pożegnanie Absolwentów 2019

Napisał

26 kwietnia 2019 roku był dla naszej szkolnej społeczności dniem pełnym wzruszeń, ponieważ, jak co roku w tym okresie, odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów.

czwartek, 25 kwiecień 2019 05:51

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ – WYNIKI

Napisał

25-go kwietnia br., w naszej szkole odbył się konkurs piosenki angielskiej pod tytulem 'Sing Your Heart Out'. Do rywalizacji przystąpiła siódemka młodych artystów.

REGULAMIN I-go SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ pt. „Sing Your Heart Out” pobierz

W dniu 16 kwietnia szóstka naszych uczennic z klas II i III technikum wzięło udział w konkursie technologii żywnoŚci i żywienia "Zasmakuj w zdrowiu" organizowanym przez Wydział Informatyki i Nauk o Żywności oraz Wydział Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży.

Przygotowanie językowe.

W dniach 16-18 kwietnia 2019 r. Zespół Projektowy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego zorganizowali spotkania z nauczycielami biorącymi udział w projekcie „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” w ramach programu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na podstawie rozmów indywidualnych stwierdzono poziom znajomości języków obcych przez nauczycieli. Na podstawie zaciągniętych informacji dla naszych nauczycieli ustalono poziom zaawansowania przygotowania językowego na poszczególne mobilności.

W dniach 12 – 13 kwietnia 2019 roku w  Zespole Szkół nr. 4 Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W eliminacjach wzięło udział 165 uczestników reprezentujących szkoły z 25 powiatów znajdujących się w trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

15 kwietnia 2019 r. uczniowie technikum usług fryzjerskich odwiedzili podopiecznych Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Zambrowie.

wtorek, 16 kwiecień 2019 05:33

XXII Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej

Napisał

Aby kultywować piękną polską tradycję, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu od 1997 roku ogłasza Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Do tegorocznej, XXII już edycji konkursu, ZSOiZ zgłosił czternaście prac (w kategorii palmy grupowe i indywidualne), z czego dwanaście zostało nagrodzonych. Uczniowie reprezentowali także szkołę na uroczystej procesji i w czasie Mszy Świętej w ciechanowieckim kościele pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Księdza Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa.

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 07:10

Sukcesy naszych młodych matematyków

Napisał

9 kwietnia 2019 r. w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem odbył się VIII Wojewódzki Turniej Matematyczny „SIGMA” im. Edmunda Pawłowskiego.

piątek, 12 kwiecień 2019 19:18

Koncert zespołu Full Power Spirit

Napisał

Dnia 9 kwietnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się koncert zespołu Full Power Spirit. Grupa powstała w Białej Podlaskiej, a w jej skład wchodzą: Mirosław Kirczuk, Marek Dzyra, Piotr Chazana.

piątek, 12 kwiecień 2019 05:40

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Napisał

W dniach 5 i 6 kwietnia 2019 roku młodzież ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Nasi wolontariusze już po raz kolejny brali udział w tej ogólnopolskiej akcji, której organizatorami są Banki Żywności.

środa, 10 kwiecień 2019 06:49

Regionalny Konkurs Fryzjerski

Napisał

Dnia 8.04.2019 r. w ZSOiZ odbyła się VIII edycja Regionalnego Konkursu Fryzjerskiego, którego celem było zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności i rozwijania zainteresowań fryzjerskich.

Dnia 09.04.2019 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie odbył się wojewódzki konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz”.

wtorek, 09 kwiecień 2019 16:55

Dzień Otwarty Szkoły

Napisał

  Dnia 8 kwietnia bieżącego roku, w związku z Dniem Otwartym Szkoły, gościliśmy w ZSOiZ wielu młodych ludzi, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce. Uczniom, którzy nas odwiedzili towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy a także rodzice. Była to doskonała okazja, aby poznać zasady rekrutacji, zasięgnąć informacji o szkole, spotkać się z nauczycielami oraz porozmawiać z uczącą się już u nas młodzieżą.

W dniach 4 i 5 kwietnia 2019 r. odbył się kolejny, w historii Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu, egzamin dyplomowy.

    Dnia 5.04.2019 r. w Spodkach WOAK w Białymstoku odbyły się wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

czwartek, 04 kwiecień 2019 06:38

Oddając krew – ratujesz ludzkie życie!

Napisał

Taka myśl przyświecała akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w naszej szkole 3 kwietnia 2019 roku. Jak zwykle dawcy nie zawiedli  i w kolejce do donacji ustawiło się 39 osób. Po badaniach lekarskich do oddania krwi  zostało zakwalifikowanych 34. uczniów, którzy podarowali chorym 15,3 litra tego bezcennego leku. 

Za podzielenie się cząstką siebie – w imieniu chorych i potrzebujących krwi - serdecznie dziękuję!

Organizator i koordynator  akcji

Wojciech Cieszkowski

Dnia 02 kwietnia o godz.9 w sali  konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 Pani Barbara Broniszewska - pracownik SANEPID - u, Pani Anna Rytel pracownik  Wydziału  Prewencji   Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz funkcjonariusz Posterunku Policji w Ciechanowcu, spotkali się w dniu 2.04.2019 roku z uczniami klas maturalnych.

środa, 03 kwiecień 2019 05:35

Światowy Dzień Poezji

Napisał

Luty i marzec to miesiące, gdy celebrujemy Dzień Języka Ojczystego, Międzynarodowy Dzień Pisarzy oraz Światowy Dzień Poezji.

wtorek, 02 kwiecień 2019 15:07

XIII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka

Napisał

31 marca w hali sportowej ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się XIII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka. W turnieju udział wzięło 92 osoby: 32 kobiety i 60 mężczyzn. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), w czterech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 13 lat, do 16 lat oraz seniorów, osobno wśród kobiet i mężczyzn. Zawody sędziował instruktor i sędzia klasy I Sławomir Zbigniew Sobociński.

sobota, 30 marzec 2019 06:12

Wyjazd promocyjny.

Napisał

W ostatnim tygodniu marca bieżącego roku uczniowie klas mundurowych oraz Technikum Usług Fryzjerskich odwiedzili Zespół Szkół w Sterdyni, Ceranowie i Nurze.

czwartek, 28 marzec 2019 07:05

Konkurs Fantazji Fryzjerskiej w Stolicy

Napisał

Dnia 26.03.2019 r. odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Awangarda na co dzień”.

Dnia 24 marca bieżącego roku dwóch reprezentantów naszej szkoły-Mateusz Raciborski (kl. II C) i Adam Kosiński (kl. III C) wzięło udział w Mistrzostwach 1.Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Hajnówce. Nasi zawodnicy pobiegli na dystansie 3000 m w kategorii Open, plasując się w pierwszej dziesiątce. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

poniedziałek, 25 marzec 2019 10:08

III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Napisał

22 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

W dniu 19 marca 2019 roku za pośrednictwem nauczyciela geografii Elżbiety Sikoń, nauczyciele akademiccy dr Jolanta Korycka – Skorupa i mgr Tomasz Nowacki przeprowadzili wśród uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu badania naukowe, w ramach projektu pt. „Ewaluacja metod prezentacji kartograficznej w kontekście percepcji mapy i efektywności przekazu informacji”.

czwartek, 21 marzec 2019 07:05

Dzień Otwarty w WSA w Łomży

Napisał

Przed naszymi tegorocznymi maturzystami już niebawem ważny egzamin i czas na podjęcie decyzji, jaką drogę na przyszłość wybrać, dlatego uczniowie klasy IIIA LO, 6 OSSP, III C oraz IV Technikum skorzystali z zaproszenia Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży i wzięli udział w Dniach Otwartych łomżyńskiej uczelni. Spotkanie, zorganizowane pod hasłem „Zagrożenia XXI wieku”, poprzez liczne wykłady, pokazy, warsztaty i konkursy, miało zapoznać uczniów z ofertą edukacyjną WSA i zachęcić naszych przyszłych absolwentów do wstąpienia w szeregi studentów uczelni z dwudziestoletnią tradycją.

  W sobotę 16 marca 2019 r. hala sportowa ZSOiZ w Ciechanowcu znów tętniła życiem za sprawą siatkówki – królowej sportu w naszej szkole. Swoją fascynację tą dyscypliną sportową nasi uczniowie pokazują w różnorodny sposób: szkolne drużyny dziewcząt i chłopców rywalizują w rozgrywkach najwyższej (pierwszej) ligi województwa, uczestniczą w organizowanych  turniejach siatkówki, toczą boje na lekcjach wychowania fizycznego oraz podejmują wyzwania związane z organizacją turniejów na „ własnym podwórku”.

Każdy z nas wie, że matematyka jest nauką bardzo wymagającą, ale też piękną i wyjątkową, dlatego  nie bez powodu otrzymała miano królowej wszystkich nauk. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, pragnąc podkreślić jej wielkie znaczenie, postanowili włączyć w kalendarz imprez szkolnych święto tej dziedziny nauki.

Dnia 13.03.2019 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

poniedziałek, 11 marzec 2019 07:38

50. OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Napisał

2 marca 2019r. uczennice z naszej szkoły: Julia Meluch z kasy IIIb LO i Kira Denysenko z klasy IIIb LO brały w zawodach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego w Białymstoku.

Dnia 9 marca 2019 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się XVII Wiosenny Turniej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny z następujących miejscowości: Ciechanowiec, Nur, Szepietowo, Dziadkowice.

W dniu 5 marca 2019 roku na zaproszenie Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego, klasy maturalne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wraz z wychowawcami 3A LO i 6OSSP z panem Adamem Olszewskim, 3C LO z panią Magdaleną Kujawską i 4 Technikum z panią Elżbietą Sikoń, uczestniczyły w targach edukacyjnych „Uczelnie w Powiecie”, zorganizowanych w LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie mieli doskonałą okazję, aby dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych wyższych uczelni.

1 marca 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy  ,, Samorząd terytorialny w Polsce – 20 lat trójstopniowego podziału terytorialnego", który został zorganizowany przez Katedrę Prawa i Administracji Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży .

W dniu 27 lutego w odpowiedzi na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych nr.2 w Ostrołęce, uczennice klas fryzjerskich naszej szkoły, wzięły udział w  Międzyszkolnym Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego. Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach szkół o profilu fryzjerskim, którzy chcieli zaprezentować swój talent i pomysł na wykreowanie nowatorskiej stylizacji modelki.

 

W dniu 28 lutego 2019 r. reprezentacja uczniów z klas mundurowych ZSOiZ  w Ciechanowcu pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego wzięła udział w manewrach wojskowo-sportowych „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem manewrów było uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  W ramach manewrów przeprowadzono zawody sportowo-obronne składające się z czterech konkurencji (strzelanie z karabinka sportowego kbks, cross militarny z pokonywaniem przeszkód, rzut granatem na odległość oraz bieg na orientację).

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż na siedem startujących szkół,  nasza drużyna zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo nasz uczeń Wojciech Niemyjski został wyróżniony dyplomem i nagrodą rzeczowa za najdalszy rzut granatem na odległość 70.62 m.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ZSOiZ biorącym udział w manewrach.

Skład drużyny:

 1. Niemyjska Małgorzata kl. IIc,
 2. Zalewski Szymon kl. IIc,
 3. Półtorak Hubert IIIc,
 4. Grzesiuk Jakub kl. IIIc,
 5. Wojno Sebastian kl. IIIc,
 6. Niemyjski Wojciech kl. IIIc,
 7. Piwko Bartłomiej kl. Ic,
 8. Kaczyński Aleksander kl. IIIc,
 9. Kosiński Adam kl. IIIc,

Decyzją Senatu Rzeczpospolitej Polski z dnia 20.12.2018r., rok 2019 został ogłoszony Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Jest to uhonorowanie polskich matematyków oraz docenienie tej dziedziny nauki i jej znaczenia w rozwoju społeczeństw.

Dnia 27 lutego na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Syrnickim-Wiceprzewodniczącym Okręgu Łomżyńskiego Związku Żołnierzy NSZ.

 25 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcie wysokich wyników w nauce przez uczniów szkół prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

W uroczystym wręczeniu stypendiów młodzieży towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Wszystkich obecnych serdecznie powitał Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, który podkreślił, że uhonorowanie osiągnięć uczniów z powiatu wysokomazowieckiego możliwe jest dzięki ,,Powiatowemu programowi wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży". 

Stypendia zostały przyznane 31 uczniom z 3 szkół, prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem (11 uczniów), Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem (3 uczniów) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu (17 uczniów).

Nasi stypendyści:

Liceum Ogólnokształcące:

 1. Gabriela Brulińska
 2. Adrianna Borzym
 3. Paulina Grabowska
 4. Jakub Lewandowski
 5. Paulina Trzcińska
 6. Piotr Zawistowski
 7. Weronika Bachorek
 8. Gabriela Tymińska
 9. Weronika Parzonko
 10. Kamila Cieśluk
 11. Aleksandra Piętka
 12. Weronika Wąsak

Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w ZSOiZ w Ciechanowcu:

 1. Joanna Ryczkowska
 2. Gabriela Wysocka
 3. Julia Sabak
 4. Natalia Aleksandra Ziółkowska
 5. Aleksandra Radziszewska

Dnia 21 lutego 2019r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom województwa podlaskiego. Stypendystów, ich nauczycieli, mentorów i bliskich przywitali w operze oraz wręczali certyfikaty stypendialne marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło.

25 lutego 2019 roku w siedzibie 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach, Pani Dyrektor Ewa Radziszewska podpisała porozumienie  z dowódcą jednostki wojskowej Panem generałem brygady Jackiem Ostrowskim, dotyczące realizacji II etapu programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych – KWALIFIKACJA WOJSKOWA.

W dniu 25 lutego b.r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu o godzinie 12.00 została otwarta wystawa „Ciechanowiecka Kuźnia Talentów ”.

25 lutego 2019 roku, w hali sportowej LO IV w Białymstoku odbył się turniej I Ligi piłki siatkowej chłopców w Licealiadzie województwa podlaskiego.

Dnia 18 lutego nasi młodzi artyści z kl. V OSSP wzięli udział w szkolnym przeglądzie prac plastycznych, będącym jednocześnie I etapem XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno—wschodniego.

sobota, 16 luty 2019 06:34

Wywiadówka

Napisał

15 lutego odbyło się pierwsze w nowym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami naszych uczniów. Wywiadówka rozpoczęła się od części ogólnej, którą poprowadziła Pani Dyrektor Ewa Radziszewska.

14 lutego 2019 roku, w hali sportowej ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem odbył się turniej I Ligi piłki siatkowej chłopców w Licealiadzie województwa podlaskiego.

 14 lutego bieżącego roku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”. Po raz kolejny wokalna rywalizacja miała miejsce w VII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku.
czwartek, 14 luty 2019 10:35

Choinka dla dzieci pracowników szkoły

Napisał

Wieczorem 13 lutego sala gimnastyczna przy ZSOiZ zamieniła się na kilka godzin w krainę z bajki, do której nasi wspaniali uczniowie zaprosili dzieci nauczycieli i pracowników szkoły. 

czwartek, 14 luty 2019 10:30

Dyskoteka choinkowo-walentynkowa.

Napisał

13 lutego 2019 roku był w naszej szkole dniem  wyjątkowym, bowiem w tym dniu odbyła się w godzinach wieczornych  „choinka szkolna”.

poniedziałek, 11 luty 2019 15:41

Przedszkolaki w klasach mundurowych

Napisał

8 lutego 2019r. naszą szkołę odwiedzili szczególni goście – pięciolatki z Przedszkola w Ciechanowcu z wychowawczyniami. Spotkanie przygotowała młodzież klas mundurowych pod kierunkiem Pani Magdaleny Kujawskiej. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

W okresie świątecznym chór i zespół teatralny szkoły przygotował program bożonarodzeniowy, który był prezentowany w szkole, Bibliotece Miejskiej w Ciechanowcu oraz na spotkaniu opłatkowym samorządowców w siedzibie Diecezji Drohiczyńskiej.

Nasi nauczyciele  przedmiotów zawodowych  fryzjerskich w czasie ferii zimowych ponosili swoje kwalifikacje zawodowe w  Akademii  Zaremba, która jest jedną z najlepszych instytucji tego typu w Polsce. Warto dodać, że prowadzi ją Pani Joanna Zaremba-Wanczura - Mistrzyni Świata we fryzjerstwie.

Celem szkolenia było nabycie nowych umiejętności w zakresie strzyżeń damskich, nowoczesnych koloryzacji, trychologii, zabiegów leczniczych z mikrokamerą,  sauną ozonową,  strzyżeń męskich z elementami barberingu oraz upięć i koków.

wtorek, 05 luty 2019 08:20

EGZAMIN Z EDUKACJI WOJSKOWEJ

Napisał

17 stycznia 2019 r. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informaty w Zegrzu został przeprowadzony egzamin kończący szkolenie z przedmiotu Edukacja Wojskowa w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

wtorek, 22 styczeń 2019 10:28

Poloneza czas zacząć - Studniówka 2019

Napisał

„Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza

I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi;

Dano hasło, zaczęto taniec - on prowadzi”.        

                      
Adam Mickiewicz

 

15 stycznia 2019 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbył się mecz towarzyski w piłce siatkowej pomiędzy  drużynami naszej szkoły i Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

środa, 16 styczeń 2019 08:02

Wycieczka kl. IA LO i II Technikum

Napisał

15 stycznia młodzież z klas IA LO i II Technikum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyli jej wychowawcy i opiekunowie: Pani Agnieszka Gaczkowska, Pan Adam Olszewski i Pan Dariusz Okieńczuk.  

Po dotarciu do Warszawy uczestnicy wyjazdu udali się na lodowisko, znajdujące się na stadionie PGE Narodowy. Na „Zimowym Narodowym” spędzili w aktywny sposób godzinę, jeżdżąc na łyżwach.

Po dużej dawce sportowego wysiłku przewidziano czas na posiłek, po którym przyszła pora na kolejny punkt wycieczki. W teatrze „Buffo” uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, nowoczesne przedstawienie „Romeo i Julia” 3D. Musical, będący uwspółcześnioną wersją szekspirowskiej historii, bardzo podobał się młodym widzom.

Wspólny wyjazd obu klas można uznać za bardzo udany.  Był on doskonałą okazją do wartościowego i aktywnego spędzenia czasu, lepszego wzajemnego poznania oraz integracji zespołów klasowych.

 

wtorek, 15 styczeń 2019 06:39

Akcja honorowego krwiodawstwa

Napisał

8 stycznia 2019 r.  pełnoletnia młodzież naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w akcji honorowego krwiodawstwa. Tak, jak od wielu lat – frekwencja nie zawiodła.

wtorek, 08 styczeń 2019 07:22

Orszak Trzech Króli

Napisał

Po raz kolejny już, w dniu Święta Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy Ciechanowca wyruszyli w barwnym korowodzie spod budynku Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej przy Placu Ks. Krzysztofa Kluka.  Zgodnie z piękną, siedmioletnią tradycją uczestnicy orszaku mieli fantazyjne przebrania i kolorowe korony. Naszą szkołę w królewskim korowodzie reprezentowali uczniowie klas wojskowych pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego.

niedziela, 06 styczeń 2019 09:26

Spotkanie opłatkowe z Biskupem Tadeuszem Pikusem

Napisał

Dnia 3 stycznia 2018 roku odbyło się w Drohiczynie spotkanie opłatkowe władz diecezji z samorządowcami. Spotkania te stały się już tradycją w naszym regionie. Tego dnia, na zaproszenie księdza biskupa Tadeusza Pikusa, przyjechali do Drohiczyna członkowie władz centralnych, władze województw podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego, podlascy parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu lokalnego – burmistrzowie, starostowie, radni, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, służby zdrowia, podlaskich uczelni, przedsiębiorców, dziennikarzy i Miłośników Mazowsza i Podlasia. Na uroczystości byli także dyrektor naszej szkoły – Pani Ewa Radziszewska oraz burmistrz Ciechanowca – Pan Eugeniusz Święcki.

sobota, 22 grudzień 2018 13:23

Szkolne spotkanie wigilijne

Napisał

21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczęła je Pani Dyrektor Ewa Radziszewska, która życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

czwartek, 20 grudzień 2018 10:25

Wigilia w Internacie

Napisał

Dnia 20 grudnia 2018 w Internacie ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się wigilia mieszkańców i pracowników. W uroczystości uczestniczyli goście: Pani Dyrektor - Ewa Radziszewska, Pan Burmistrz - Eugeniusz Święcki, Pan Kierownik - Łukasz Godlewski, Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej - Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, wikariusz - ksiądz Emil Skobel, Prezes Banku Spółdzielczego - Lech Samulski, były Prezes BS - Pani Helena Dołęgowska, wychowawcy i wszyscy pracownicy internatu.

czwartek, 20 grudzień 2018 09:59

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Napisał

Rokrocznie w grudniu odbywa się drugi, rejonowy etap OOPZSŻ. Rejon Zambrowski PCK jest reprezentowany przez dwa powiaty: wysokomazowiecki i zambrowski. Do rywalizacji na szczeblu rejonowym przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w etapach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Ostatni tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia to czas kiedy w całej naszej szkole panuje niepowtarzalny, świąteczny nastrój.  W klasach i na korytarzu zostały ubrane choinki, zawisły piękne ozdoby i  rozpoczęły się przygotowania do klasowych spotkań opłatkowych.

Niedzielnego wieczoru 16 grudnia 2018 r. w nowo otwartej ciechanowieckiej sali widowiskowej znajdującej się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się spektakl „Rotmistrz Pilecki” przygotowany i wystawiony przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Wojewódzka uroczystość wręczenia Aktów Stypendialnych miała miejsce w Sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Białymstoku, w dn.12.12.2018 r. 

W dniu 13 grudnia 2018 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne zajęcia uczniów klasy II C Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

piątek, 14 grudzień 2018 13:30

Wywiadówka

Napisał

14 grudnia odbyło się drugie w tym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami naszych uczniów.

piątek, 14 grudzień 2018 12:07

#KOMÓRKOMANIA

Napisał

Każdy może niezależnie od wieku  zachorować na białaczkę czy inny nowotwór krwi.  Na szczęście, każdy też może pomóc zostając potencjalnym dawcą komórek macierzystych. Rejestracją potencjalnych dawców szpiku, edukacją w zakresie szerzenia idei dawstwa szpiku oraz poszukiwaniem dawcy dla każdego chorującego na nowotwór krwi i potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych zajmuje się fundacja DKMS.

W środę,12-12-2018 roku, w hali sportowej ZSOiZ w Czyżewie odbył się drugi turniej III ligi  futsalu chłopców w Licealiadzie województwa podlaskiego.

W ostatnich dniach obchodziliśmy Mikołajki, czyli dzień w którym każdy chce znów poczuć się dzieckiem. Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić dzieci z zaprzyjaźnionych szkół i sprawić im trochę radości.

W dniu 5.12.2018r. odbyły się spotkania młodzieży klas pierwszych z pracownikami Wydziału Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Anna Rytel i Pani Anna Zaręba omawiały tematykę odpowiedzialności karnej za popełnione czyny osób nieletnich.

wtorek, 11 grudzień 2018 05:42

Sukcesy artystyczne Mateusza Kawalca

Napisał

Z wielką radością informujemy, iż Mateusz Kawalec, uczeń kl. Ia LO i bardzo utalentowany młody wokalista ma na koncie kolejne sukcesy artystyczne. Na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „PolshaPriviet”, który odbył się 28 października 2018 r. w Białymstoku udało mu się zająć II miejsce w kategorii  „śpiew”. Mateusz wykonał tam utwór Michała Bajora „Nie chcę więcej”.

Z kolei na 19. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka, który odbył się w Krakowie 11 listopada 2018 r., nasz młody artysta wywalczył III nagrodę. Wykonał tam utwory „Biały latawiec” i „Zostań z nami melodio” Jana Wojdaka.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi sukcesów i życzymy kolejnych!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 5 grudnia 2018 r. uczennica klasy I a Gabriela Uszyńska zaprezentowała młodzieży z DKK słynną powieść Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”. Książka ta podejmuje ważne problemy społeczne i obyczajowe  –  jej główną bohaterką jest mała Marysia, dziewczynka z zespołem Downa, wychowywana przez rodziców nieprzygotowanych na opiekę nad upośledzonym dzieckiem. Bohaterowie Terakowskiej stawiają pytania o miejsce chorego człowieka w świecie nieustającej, bezrefleksyjnej konsumpcji i rygorystycznych wzorców urody. Gabriela zwróciła uwagę na wątki biblijne w kilku fragmentach powieści. Dzięki nawiązaniom do Księgi Rodzaju „niedorozwinięta” dziewczynka zostaje ukazana jako niemal równa Bogu stwórczyni świata.

piątek, 07 grudzień 2018 09:23

Wizyta kl. IB i IV OSSP w Centrum Kopernika

Napisał
Dnia 5 grudnia klasy IB i IV OSSP odbyły wycieczkę do Warszawy. O godzinie 9:30 autokar opuścił Ciechanowiec i około 12:00 dotarł do pierwszego punktu wycieczki – Centrum Nauki „Kopernik”. Przez 2 godziny oglądaliśmy interesujące eksponaty tego miejsca. Mogliśmy odwiedzić Strefę Eksperymentowania, Majsternię, Planetarium „Niebo Kopernika” oraz dowiedzieć się czegoś o powietrzu i o nas samych. Następnie przejechaliśmy do centrum handlowego „Arkadia”, gdzie korzystaliśmy z czasu wolnego od 15:00 do 17:00. Potem wszyscy zebraliśmy się przy wyjściu i ruszyliśmy do ostatniego punktu wycieczki. Idąc Krakowskim Przedmieściem widzieliśmy pomniki: Adama Mickiewicza, S.A. Poniatowskiego, Mikołaja Kopernika oraz kolumnę Zygmunta. Mijaliśmy również Pałac Prezydencki i Zamek Królewski. W końcu dotarliśmy do teatru „Kwadrat”, aby obejrzeć spektakl pt. „Medium”. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy przebieg komedii. Pełne humoru, błyskotliwe dialogi rozbawiły całą widownię. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i bardzo podobał nam się spektakl. Wycieczka była udana.
piątek, 07 grudzień 2018 08:58

Gala konkursu Fundacji Świętego Mikołaja

Napisał

"Solidarna Szkoła 2018" w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie

6 grudnia br. w Zespole Szkół nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej odbył  się Konkurs Fryzjerski pt. „Broadway show – Festiwal Mody Fryzjerskiej inspirowany rewią musicalową".

czwartek, 06 grudzień 2018 13:24

Świąteczna Zbiórka Żywności

Napisał

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja ma charakter ogólnopolski W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze Banków Żywności. Każdy z kupujących mógł przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko to na rzecz najuboższych. Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynów Banków Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie przekazuje się je podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najbiedniejszych.

W dniach 27 - 29 listopada 2018 roku uczniowie klas technikum kierunku: technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych panią Eweliną Kozłowską i panią Karoliną Wojtkowską mieli okazję wziąć udział w seminarium zatytułowanym : "Polska wołowina wraca na stoły."

czwartek, 06 grudzień 2018 08:00

Stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja

Napisał

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem !!!

czwartek, 06 grudzień 2018 07:10

Wycieczka klasy 2c do Białegostoku

Napisał

W dniu 3 grudnia klasa 2c o profilu Wojskowo-Sportowym wraz z opiekunami - Panią Katarzyną Rostkowską i Panią Agnieszką Kędzierską, wyjechała na mikołajkową wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem wyjazdu było odwiedzenie "Strefy Wysokich Lotów", czyli ogromnego parku trampolin, gdzie wszyscy bawiliśmy się świetnie. Atrakcja ta była nieco wyczerpująca, ale każdy wyszedł stamtąd z uśmiechem na twarzy. Jednak najciekawszym punktem programu naszej wycieczki okazał sie "Logic Room"- Escape Room.  Ucieczka z zamkniętego pokoju zagadek była zabawą wymagającą myślenia logicznego, spostrzegawczości, sprytu i sprawności fizycznej. Grupy osób, zamknięte w pokoju na godzinę, musiały rozwiązać szereg łamigłówek, co dało dużo satysfakcji i dobrej zabawy. Na zakończenie wyjazdu, odwiedziliśmy również lodowisko, gdzie śmiechom nie było końca. Nie obyło sie również bez upadków i siników. Wyjazd uważamy za bardzo udany.

czwartek, 06 grudzień 2018 06:19

Mikołajkowa wcieczka klas IIb i V OSSP

Napisał
W mikołajki klasy II b i V OSSP pod opieką p. Grażyny Boguszewskiej i p. Adama Olszewskiego pojechały na wycieczkę do Warszawy.
poniedziałek, 03 grudzień 2018 10:29

Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS

Napisał

W dniu 30 listopada 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły: Kamila Niemyjska z klasy 3B LO, Weronika Bachorek z klasy 2A LO, Dominika Niemyjska z klasy 3A Technikum reprezentowały powiat wysokomazowiecki w wojewódzkim (ostatnim) etapie Olimpiady Wiedzy o AIDS i HIV.

piątek, 30 listopad 2018 08:37

Dyskoteka Andrzejkowa

Napisał

W wigilię św. Andrzeja, czyli wieczorem 29 listopada, w naszej szkole odbyła się tradycyjnie dyskoteka andrzejkowa, połączona z wieczorem wróżb.

29 listopada br., uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu jako jedna z czterech szkół z całej Polski uczestniczyła w szkoleniu z musztry. Organizatorem szkolenia było Biuro do Spraw Proobronnych MON we współpracy z Pułkiem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup w których ćwiczyli pod okiem doświadczonych żołnierzy, zabezpieczających na co dzień najważniejsze uroczystości państwowe i patriotyczno-religijne.
Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń fizycznych przygotowujących do treningu z musztry zespołowej i indywidualnej. Przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej, zachowanie się ucznia w szyku, zwroty w miejscu, oddawanie honorów, wydawanie komend, chwyty sztandarami, zachowanie się pocztu sztandarowego ,zachowanie się pocztu flagowego, składanie wińców i wiązanek, marsz, przegrupowanie do defilady i sama defilada - to najważniejsze elementy w tym zakresie. Szkolenie zakończyła uroczysta defilada ponad stu uczniów.

piątek, 30 listopad 2018 07:18

LICEALIADA WOJEWÓDZKA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Napisał

LICEALIADA WOJEWÓDZKA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW -2 termin PS Augustów 2018 

poniedziałek, 26 listopad 2018 11:28

Rekrutacja uczestników

Napisał

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 16/2018 z dnia 26.11.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów

czwartek, 22 listopad 2018 11:28

Pożegnanie Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego

Napisał

21 listopada 2018 r. był w naszej szkole historycznym i wyjątkowym dniem. Miał on związek z wyborem mieszkańców miasta i gminy Ciechanowiec – od 22 listopada 2018 r. Pan Eugeniusz Święcki obejmuje, bowiem stanowisko burmistrza. Żegnamy zatem człowieka, który od 27 lat, w tym od 16 lat na stanowisku dyrektora, pracuje na rzecz naszej szkoły i jak nikt inny w historii naszej placówki przyczynił się do jej rozwoju. W okolicznościowej, pożegnalnej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz cała społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu.

07.11.2018 r. zostało zawarte porozumienie  o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego pomiędzy Starostą Wysokomazowieckim, Panem Bogdanem Zielińskim, w imieniu którego działa Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Anna Milewska a Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, reprezentowanym przez Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego.

wtorek, 20 listopad 2018 12:45

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa.”

Napisał

"Nigdy w dziedzinie ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"
Winston Churchill

W dniach od 12 do 14 listopada 2018 r., w ramach projektu „Niepodległa 2018”, odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie związana tematycznie z wydarzeniami historycznymi, mającymi wpływ na odzyskanie niepodległości przez Polskę, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej – „Śladami Pierwszej Kompanii Kadrowej” .

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918r., kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

Dnia 9 listopada na łapskiej Bindudze, około 400 zawodników wzięło udział w III Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, Burmistrz Łap, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Dom Kultury w Łapach.

13 listopada 2018 roku, w ramach rozgrywek I Ligi piłki siatkowej chłopców w Licealiadzie województwa podlaskiego w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbył się mecz pomiędzy gospodarzem, a drużyną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Dla każdego Polaka 11 listopada jest dniem szczególnym. Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do wspominania tych, którzy oddali życie za nasz kraj, walczyli o niego i pracowali dla jego dobra. To także czas refleksji nad tym, jakie powinności, zadania i obowiązki wobec Ojczyzny spoczywają na każdym z nas. W tym roku przeżywamy ten moment w sposób szczególny. Świętujemy bowiem stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

środa, 31 październik 2018 12:13

Wyrazem naszej pamięci o Nich...

Napisał

Wkrótce 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych. Zaraz potem 2 listopada – Zaduszki czyli Święto Zmarłych. Dwa święta, w czasie których wspominamy tych, którzy odeszli: Świętych i tych zwyczajnych ludzi, obcych i naszych bliskich zmarłych.

wtorek, 30 październik 2018 11:24

OBÓZ SZKOLENIOWY W RAMACH PRZEDMIOTU EDUKACJA WOJSKOWA

Napisał

W dniach 22 – 26 października 2018 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu został zorganizowany i przeprowadzony obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej o profilu wojskowym.

Za nami drugi etap realizacji projektu „POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”, sfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Międzynarodowa wymiana młodzieży”

wtorek, 30 październik 2018 07:22

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Napisał

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy – klas: 3A, 3B, 4TECH. Wycieczka klas 3B i 3A do Zakopanego

Dnia 26 października odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok Gastronomia. Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

piątek, 26 październik 2018 06:14

Sukces naszej uczennicy!

Napisał

Z radością informujemy, że znamy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt kartki świątecznej Fundacji Świętego Mikołaja. Swoje prace nadesłało 46 uczniów ze szkół z całej Polski. Komisja wybrała zwycięzców.

Dnia 22 .10.2018 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyła się wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana w ramach projektu „Niepodległa 2018”, zatytułowana „Ciechanowiec i jego okolice w okresie tworzenia się niepodległej Polski w latach 1918-1920.”

Wystawa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  zorganizowana w ramach projektu „Niepodległa” -  „Ciechanowiec i jego okolice w okresie tworzenia się niepodległej Polski w latach 1918-1920”

niedziela, 21 październik 2018 06:18

18.10.2018 r. Międzynarodowy Dzień Mediacji

Napisał
18.10.2018 r. Międzynarodowy Dzień Mediacji oraz XI Europejski Dzień przeciwko handlowi ludźmi.
sobota, 20 październik 2018 07:06

Otrzęsiny klas pierwszych

Napisał

19 października odbyła się jedna z tradycyjnych szkolnych imprez. Otrzęsiny, bo o nich mowa, są symbolicznym wyrazem przyjęcia "pierwszaków" do szkolnej społeczności przez starszych kolegów i koleżanki.

sobota, 20 październik 2018 06:33

„Bieg dla Niepodległej – 2018”

Napisał

W ramach realizowanego w naszej szkole ministerialnego projektu „Niepodległa” 19.10.18 r. odbył się „Bieg dla Niepodległej – 2018”. Impreza ta doskonale wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ma też ona na celu podniesienie jakości edukacyjno-patriotycznej i obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie zasad nowoczesnego patriotyzmu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu.

Wizyta gości z Gruzji w ramach projektu „POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 14/2018 z dnia 18.10.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja nauczyciel do projektu pt. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania”, realizowanego w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji: POWERSE-2018-1 PL01-KA101-048920

niedziela, 14 październik 2018 05:44

Wywiadówka

Napisał

14 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Wywiadówkę rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który powitał serdecznie wszystkich przybyłych i zaprosił do obejrzenia występu naszej młodzieży. Część artystyczna rozpoczęła się od pokazu musztry paradnej, po który zebrani mieli okazję obejrzeć spektakl, przygotowany przez Panią Monikę Ilczuk i Panią Jolantę Drewnowską-Koziarską z okazji uroczystości nadania naszym szkołom imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zasłużone, długie owacje na stojąco były dowodem, jak bardzo zgromadzoną publiczność poruszył ten występ.

12 października społeczność naszej szkoły przeżywała długo oczekiwane i radosne święto. Tego właśnie dnia Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Branżowa Szkoła I i II stopnia, czyli szkoły wchodzące w skład ZSOiZ w Ciechanowcu, otrzymały bardzo zaszczytne imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. To wyjątkowe i historyczne dla naszej placówki wydarzenie pięknie wpisuje się w jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 75. rocznicy ucieczki Rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz oraz przypadającą w tym roku szkolnym 75. rocznicę powstania naszej szkoły. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, aby razem z nami przeżywać to wielkie święto.

środa, 10 październik 2018 22:07

"Bieg dla Niepodległej - 2018"

Napisał

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zaprasza na "Bieg dla Niepodległej - 2018"

środa, 10 październik 2018 05:43

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV

Napisał

Rozstrzygnięty został szkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS/HIV.

niedziela, 07 październik 2018 06:05

Wrześniowa akcja krwiodawstwa

Napisał

Akcje honorowego oddawania krwi cieszą się wśród pełnoletniej młodzieży naszej szkoły dużym zainteresowaniem.

Za nami pierwszy etap realizacji projektu „POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”, sfinansowanego w wysokości 58960 zł przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Międzynarodowa wymiana młodzieży”.

wtorek, 25 wrzesień 2018 15:58

Kolejne fundusze dla ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniu 25września 2018 r. Pan Eugeniusz Świecki dyrektor naszej szkoły  wspólnie z Panią Izabelą Wiśniewską skarbnik Powiatu Wysokomazowieckiego w Urzędzie Marszałkowskim podpisali umowę na realizację projektu pt. „Poprawa infrastruktury służącej do szkoleń zawodowych w celu podniesienia jakości nauki zawodu oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego i lokalnych rynków pracy”. W imieniu Województwa Podlaskiego umowę podpisali Marszałek Pan Jerzey Leszczyński oraz Wicemarszałek Pan Maciej Żywno.

W ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, młodzież klas II C oraz III C uczestniczyła po raz pierwszy w tym roku szkolnym w Wojskowym Dniu Szkoleniowym.

W dniu 13.09.2018r. (czwartek) nasza szkoła miała zaszczyt gościć delegację holenderskich policjantów oraz przedstawicieli KGP, KWP, KPP. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w HOLANDII".

Dnia 6 września 2018 roku na strzelnicy garnizonowej OC Zielona w ramach eliminacji wojewódzkich do udziału w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych ŻAGAŃ 2018 rywalizowały zespoły z XIV LO im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

Stypendium Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2017/2018 

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:42

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Napisał

3 września spotkaliśmy się, aby rozpocząć nowy rok nauki i pracy.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 10/2018 z dnia 23.08.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu pt. „Europejska Praktyka = Klucz do Rynku Pracy” realizowanego w ramach Programu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

Informacja dotycząca egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym (sierpnień) 2018 roku

W dniu 18 lipca 2018 r. Eugeniusz Świecki  Dyrektor ZSOIZ w Ciechanowcu wspólnie z komisją w składzie:

        W dniu 24 lipca 2018 r. Pan Eugeniusz Świecki dyrektor ZSOiZ wspólnie z Panią Izabelą Wiśniewską skarbniczką Powiatu Wysokomazowieckiego podpisali z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację projektu pt. „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu”. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisali Wicemarszałkowie Pani Anna Naszkiewicz i Pan Maciej Żywno oraz Członek Zarządu Pan Stefan Krajewski.

wtorek, 10 lipiec 2018 11:03

SIWZ na DOSTAWĘ AUTOBUSU

Napisał

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKOW ZAMOWIENIA Informujemy, że z dniem 10 lipca 2018 r. rozpoczął się przetarg nieograniczony na DOSTAWĘ AUTOBUSU
dla potrzeb Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Szczegółowe informacje w załączeniach.

Informujemy, że projekt pt. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” napisany przez pana Eugeniusza Święckiego (Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu) i pana Łukasza Godlewskiego uzyskał pozytywną ocenę w konkursie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i będzie realizowany w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Udało się nam uzyskać bardzo wysokie,  bo wynoszące aż 521 530,40 zł dofinansowanie.      

środa, 04 lipiec 2018 09:12

Realizacja projektu „Rozwijamy skrzydła”

Napisał

Informujemy, że zakończył się drugi z sześciu etapów projektu „Rozwijamy Skrzydła”.  

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU MATURALNEGO 2018 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTĄŁCACYCH I ZAWODOWYCH W CIECHANOWCU

W dniu 22 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie projektu „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” na kwotę 571 031,40 zł (132 798 Euro). W ramach projektu młodzież naszego TECHNIKUM zrealizowała dwutygodniowe i całkowicie bezpłatne staży zawodowe:

     Po trwających wiele miesięcy przygotowaniach Komitetu Organizacyjnego pod kierunkiem Księdza Józefa Grzeszczuka, Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Doroty Łapiak i Pani Krystyny Kobus 23 czerwca 2018 r. rozpoczął się X Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 300 osób, najstarszy absolwent zdał egzamin dojrzałości w 1956 r., najmłodszy zaś – w roku 2010. Było to wydarzenie szczególne w historii zjazdów absolwentów naszej szkoły, nie tylko ze względu na jubileuszowy charakter imprezy, lecz także dlatego, że została ona zorganizowana w stulecie odzyskania niepodległości.

piątek, 22 czerwiec 2018 16:43

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego

Napisał

To już kolejny raz, kiedy w naszej szkole nadszedł czas pożegnania. Na szczęście nie żegnaliśmy się na długo, a jedynie na okres wakacji. 22 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego.

16 czerwca klasy I SzB i II ZSZ pod opieką wychowawców pani Magdaleny Wiercińskiej i pani Karoliny Faszczewskiej oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie udały się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcję muzealną dotyczącą dawnych zawodów wykonywanych na naszym terenie.

czwartek, 21 czerwiec 2018 08:07

Szkolenie klas mundurowych ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał
Mimo zbliżających się wakacji klasy wojskowo-sportowe Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu nie zwalniają tępa. Dnia 20 czerwca 2018 r. uczestniczyli w szkoleniu obejmującym następujące zagadnienia:
- składnie i rozkładanie broni,
- szkolenie strzeleckie,
- budowa schronień survivalowych.
środa, 20 czerwiec 2018 10:20

Plener OSSP w Zakopanem i w Krakowie.

Napisał
Na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udali się na plener do Zakopanego i Krakowa. W plenerze wzięło udział 54 uczniów oraz 5 opiekunów- Pani Barbara Pełszyk, Pan Michał Selerowski, Pan Łukasz Godlewski, Pani Cecylia Szmurło oraz Pani Grażyna Święcka. Plener odbywał się w dniach od 14 do 18 czerwca 2018 r.

W roku szkolnym 2017/2018 nasze siatkarki rozgrały 11 meczy ligowych. Wśród 12 drużyn w I lidze województwa podlaskiego a jednocześnie 33 dużyn całego województwa zajęły XI miejsce. Niestety siatkarkom zabrakło kilku punktów, aby utrzymać się w I lidze. Mamy nadzieję, że za rok naszej drużynie dopisze więcej szczęścia.

środa, 20 czerwiec 2018 08:18

Wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO

Napisał

Dnia 20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO do miejscowości Winna-Chroły. Znajduje się tam muzeum Szkoły Wiejskiej.

Udział zespołu tanecznego TAKT w IV Międzynarodowym FESTIWALU POLONEZA

Dnia 18 czerwca odbyły się testy sprawnościowe do I klasy LO o profilu wojskowo-sportowym. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego Pani Magdaleny Kujawskiej i Pana Arkadiusza Kendzierskiego musieli zmierzyć się ze sprawnościowym torem przeszkód i wytrzymałościowym testem Coopera. Na egzamin zgłosiło się 31 kandydatów z pośród 35, którzy złożyli podanie do szkoły. Wszyscy kandydaci sprostali zadaniu jakie przed nimi postawiono i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test sprawności. Po złożeniu zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz oryginału świadectwa ukończenia Gimnazjum zostanie umieszczona lista przyjętych.

16 czerwca klasy I SzB i II ZSZ pod opieką wychowawców pani Magdaleny Wiercińskiej i pani Karoliny Faszczewskiej oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie udały się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcję muzealną dotyczącą dawnych zawodów wykonywanych na naszym terenie.

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 06:33

Pierwszy egzamin certyfikowanej klasy mundurowej

Napisał

14 czerwca 2018 roku uczniowie certyfikowanej klasy mundurowej II C LO naszej szkoły zwani także kadetami zdawali pierwszy egzamin przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zagadnienia obejmowały: taktykę, terenoznawstwo, musztrę, pierwszą pomoc przedmedyczną i strzelectwo. Egzamin odbył się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu przed komisją powołaną przez MON.

„Jak nie czytam jak czytam” Ogólnopolska akcja masowego czytania.

Napisał

Wzorem ubiegłego roku 8 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli w Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam jak czytam”, której organizatorem jest redakcja „Biblioteki w Szkole”. W masowym czytaniu wzięło udział 327 osób.

Uczniowie czytali swoje ulubione książki w różnych miejscach na terenie szkoły i internatu.

Fotorelacja w załączaniu.

W ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcji 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – nasza szkoła otrzyma 150 000 Euro (642 000,00 zł) na realizację staży i praktyk dla 71 uczniów i 7 nauczycieli na terenie Grecji i Hiszpanii w zawodach:

piątek, 01 czerwiec 2018 07:23

VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Napisał
W dniach 29-30 .05.2018 r w Zakopanem uczniowie naszej szkoły reprezentowali woj. podlaskie w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Organizatorem Konkursu był Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane. Celem Przeglądu jest kształtowanie u młodzieży miłości do Ojczyzny, postawy szacunku wobec symboli i barw narodowych, przybliżanie chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak również promowanie zawodów związanych z pracą w służbach mundurowych.

Z przyjemnością informujemy, iż projekt  Nowoczesne kształcenie fryzjerów w ZSOiZ w Ciechanowcu  którego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów którzy oprócz kwalifikacji typowych dla zawodu zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej  zwiększając ich szanse na regionalnym rynku pracy został uznany za dobrą praktykę w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Rodzinne historie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 29 maja 2018 r. podczas spotkania DKK uczennica kl. I Technikum Katarzyna Niewiarowska zaprezentowała powieść obyczajową „Idealne życie” znanej na całym świecie pisarki Danielle Steel.

niedziela, 27 maj 2018 12:48

I MIEJSCE UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY

Napisane przez

I MIEJSCE UCZENNIC NASZEJ SZKOŁYw XVII edycji konkursu "WIEDZY O ŻYCIU, OSOBOWOŚCI I NAUCZANIU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II".

niedziela, 27 maj 2018 06:29

SUKCES SZACHISTÓW

Napisał

Dnia 26 .05.2018r. odbył się VI turniej i zakończenie XIX edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachy.

piątek, 25 maj 2018 06:42

58960 zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

17 maja 2018r. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki konkursu „Międzynarodowa wymiana młodzieży”. Nasza szkoła złożyła projekt pt. POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI, który został wysoko oceniony, a na liście rankingowej zajął pierwsze miejsce.

Dnia 19.05.2018 roku, uczennice drugiej klasy II B LO w ZSOiZ w Ciechanowcu: Marta Radziszewska, Karolina Kłosowska, Ewelina Moczulska wraz z przygotowującą je do konkursu – panią Ewą Skorupską, uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Głównym jej celem był udział w finale XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego o Janie Pawle II organizowanego przez Instytut „Tertio Millennio”, a także w gali wręczenia nagród, które odbyły się w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Klasa II B technikum Budowlane pod opieką wychowawcy pani Sylwii Grzymała oraz pani Marty Siennickiej wzięła udział w lekcji muzealnej oraz warsztatach z dziedziny  wiejskiego budownictwa drewnianego  ,, Wiejskie budownictwo drewniane w zaścianku podlaskim’’ .

poniedziałek, 21 maj 2018 06:25

SUKCES LEKKOATLETÓW

Napisał

Dnia 20.05.2018r. w Łomży odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora i juniora młodszego.

15 maja 2018 r. uczniowie klasy III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem  – Panią Bożeną Bucińską i Panią Emilią Roszkowską oraz z Panem Pawłem Boguckim – Dzielnicowym Posterunku Policji w Ciechanowcu. Spotkanie zorganizowała Pani Pedagog – Bożena Marońska.

wtorek, 15 maj 2018 10:08

Młoda Krew Ratuje Życie

Napisał

W dniu 11 maja 2018 roku w Białymstoku odbyło się podsumowanie XIV edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

W dniu 13 maja 2018 r uczniowie klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu– Inwestyturze Królewskiego Orderu Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, czyli uroczystemu nadaniu jednego z najstarszych polskich odznaczeń.

Spotkanie Ministra Obrony Narodowej z uczniami wojskowych klas mundurowych oraz uroczystość zatwierdzenia listy placówek zakwalifikowanych do II edycji „Pilotażowego programu wspierania szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” odbyły się 24 kwietnia 2018 roku na terenie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

3 maja w Święto Konstytucji Trzeciego Maj nasi uczniowie z klas wojskowo - sportowych wzięli udział w kweście, której celem było wsparcie działań Fundacji „Skarby Narodu”.

Dnia 25 kwietnia 2018 reprezentacja chłopców awansowała do I Ligi piłki siatkowej w Licealiadzie województwa podlaskiego.

piątek, 27 kwiecień 2018 15:01

Pożegnanie Absolwentów 2018

Napisał

27 kwietnia 2018 roku był dla nas wszystkich dniem pełnym wzruszeń, ponieważ, jak co roku w tym okresie, musieliśmy pożegnać absolwentów naszej szkoły.

czwartek, 26 kwiecień 2018 09:13

Dzień Otwarty Szkoły

Napisał

26 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Szkoły.  Z tej okazji gościliśmy 205 gimnazjalistów z 32 szkól woj. podlaskiego i mazowieckiego, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce. Odwiedzającym nas uczniom towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wiele o naszej szkole, poznać zasady rekrutacji, spotkać się z nauczycielami oraz porozmawiać z uczącą się już u nas młodzieżą. 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 25 maja

Napisał

Tematyka miłosna cieszy się niesłabnącą popularnością od początku istnienia literatury. Może dlatego, że uczucia są motywem uniwersalnym, znanym w każdym miejscu i w każdym czasie. Większość ludzi kocha, a zatem rozumie pragnienia i rozterki zakochanych bohaterów.

23 kwietnia na Politechnice Łódzkiej miała miejsce gala wręczenia nagród w konkursach z nauk ścisłych organizowanych przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 06:46

Jarmark św. Wojciecha

Napisał
22 kwietnia w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa odbył się Jarmark św. Wojciecha. W imprezie wzięli udział również nasi utalentowani uczniowie. Szkolny chór zaprezentował specjalny program artystyczny, na który złożyły się własne interpretacje popularnych przebojów. Na scenie wystąpił też zespół „Gentelman’sBand”, który postał w naszym szkolnym internacie. Uczniowie technikum fryzjerskiego i gastronomicznego przygotowali z kolei specjalne stoisko, prezentujące ich umiejętności zawodowe. Jarmark był dobrą okazją, by przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naszej szkoły i zachęcić do nauki w jej murach.

Dnia 17 kwietnia po raz kolejny gościliśmy na widowni programu „Koło Fortuny”. Tym razem uczniowie klas IA, IC, II ZSZ i III ZSZ pod opieką pań Doroty Mlonek, Justyny Szymańskiej i Karoliny Faszczewskiej oraz pana Bogdana Olszewskiego mieli sposobność odwiedzić studio ATM i zobaczyć jak pracują reżyserzy, kamerzyści, makijażystki, producenci i prowadzący program. Nasza pięćdziesięcioosobowa grupa pełniła rolę publiczności, do czego na początku zostaliśmy odpowiednio poinstruowani. W ciągu całego dnia nagraliśmy cztery odcinki tego popularnego programu. Poznaliśmy też Rafała Brzozowskiego i Izabelę Krzan, którzy zgodzili się pozować z nami do zdjęć.  Jednak najbardziej przypadł nam do gustu zespół RBAND, który niesamowicie bawił widownię zarówno w trakcie nagrań jak i przerw.  Dla nas wszystkich była to doskonała okazja obserwowania pracy w telewizji od środka. Zapraszamy wszystkich do oglądania „Koła Fortuny” i wypatrywania znajomych twarzy z ZSOiZ z Ciechanowca.

Dnia 25 kwietnia 2018 reprezentacja chłopców rozegra turniej o awans do I Ligi w piłce siatkowej Licealiady województwa podlaskiego.

piątek, 20 kwiecień 2018 12:25

Wycieczka chóru do teatru ,,Buffo"

Napisał

Dnia 17 kwietnia 2018 roku, uczniowie należący do szkolnego chóru, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk, Panią Jolantą Drewnowską - Koziarską oraz Panem Dariuszem Okieńczukiem, udali się do warszawskiego teatru Buffo na  spektakl muzyczny pt. ,,Metro". Wyjazd ten był nagrodą za działalność artystyczną młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.

Dnia 16.04.2018r. odbył się kolejny wyjazd do ATM Studio na nagranie czterech odcinków popularnego  teleturnieju „Koło Fortuny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas:  I B LO, II A LO, II B LO i V OSSP pod opieką pań: Magdy Załuskiej, Ewy Radziszewskiej, Katarzyny Bachorek i Agnieszki Gaczkowskiej.

piątek, 13 kwiecień 2018 10:45

VII WOJEWÓDZKI TURNIEJ MATEMATYCZNY „SIGMA”

Napisał

Dnia 09.04.2018r. w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem odbył się VII Wojewódzki Turniej Matematyczny  SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje sześciu szkół średnich z terenu naszego województwa: 

W dniu 11-04-2018r  w Wasilkowie odbył się Wojewódzki konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii kucharz.

 Przygotowania do matur to czas intensywnej pracy i nauki. Jak co roku, maturzyści z naszej szkoły oprócz wkładania w nie własnego wysiłku, egzamin dojrzałości zawierzają także Jasnogórskiej Pani.
wtorek, 10 kwiecień 2018 08:11

Egzamin dyplomowy uczniów OSSP

Napisał

Na początku kwietnia 2018 r. odbył się trzeci w historii naszej szkoły egzamin dyplomowy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Przystąpili do niego uczniowie kl. VI OSSP. Egzamin składał się z pisemnej części teoretycznej, obejmującej wiedzę z zakresu historii sztuki oraz z części praktycznej, w której uczniowie prezentowali wykonane prace dyplomowe pod opieką Pana Bogdana Tarkowskiego. Tematyka prac dyplomowych była bardzo zróżnicowana.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 06:39

Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego ,,W rytmach latino"

Napisał
5 kwietnia br. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. W tym roku była to już jubileuszowa, bo dziesiąta edycja konkursu. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była stylizacja charakterystyczna dla Ameryki Łacińskiej.
niedziela, 08 kwiecień 2018 20:08

Staże zawodowe w Grecji

Napisał

W dniu 5 kwietnia 2018 roku grupa 36 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Panas i pani Sylwii Grzymało wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Grecji w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”.

niedziela, 08 kwiecień 2018 17:59

Staże zawodowe w Portugalii

Napisał

        W dniu 4 kwietnia 2018 roku grupa 15 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod opieką pana Artura Bojara wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Portugali w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”.

We wtorek, 27 marca 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach odbył się turniej w ramach rozgrywek  II ligi piłki siatkowej chłopców w Licealiadzie wojewódzkiej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych.

Dnia 24 marca 2018r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XVI Turniej Wiosenny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Sponsorami nagród byli Pani Kamila Denysiuk właścicielka sali weselnej „Szczęsny” i UKS „Stół Polski” działający przy ZSO i Z w Ciechanowcu. W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny reprezentujące gimnazja w Ciechanowcu, Nurze, Szepietowie oraz drużyna OSSP i LO w Ciechanowcu.

wtorek, 27 marzec 2018 08:17

Misterium Męki Pańskiej

Napisał

25 marca 2018 roku w naszej szkole zaprezentowano Misterium Męki Pańskiej. Spektakl powstał dzięki pracy młodzieży i nauczycieli: Pani Moniki Ilczuk, Pani Jolanty Drewnowskiej–Koziarskiej oraz Pani Cecylii Szmurło. W role Chrystusa, Maryi, Piłata, apostołów, legionistów, arcykapłanów  i niewiast wcielili się uczniowie należący do chóru szkolnego oraz koła teatralnego.

Marcowe spotkanie Klubu Książki

Napisał

„Gra Endera“ Orsona Scotta Carda - science fiction z elementami psychologicznymi. Poświęcenie jednostki dla większego dobra, odebrane dzieciństwo, oddzielenie od rodziny, prześladowania i izolacja społeczna - to tylko niektóre z motywów składających się w przerażającą całość, gdzie kłamstwa są na porządku dziennym, wieści o kilkuletnich żołnierzach nikogo nie dziwią, a losy całej ludzkości spoczywają w rękach dziecka... Jednak czy ludzka psychika jest w stanie to znieść i nie ucierpieć?

tekst: Kamila Kamińska Ia

wtorek, 27 marzec 2018 05:35

Krwiodawstwo

Napisał

22 marca 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny pobór krwi.  Jak zwykle pełnoletnia młodzież nie zawiodła. Spośród 42 chętnych, do donacji zakwalifikowano 34 osoby, dzięki którym  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzymało dla chorych i potrzebujących prawie 15 litrów tego nie zastąpionego leku.
Wszystkim biorącym udział w akcji honorowego krwiodawstwa – w imieniu obdarowanych – serdecznie dziękujemy. Szczególne wyrazy wdzięczności  kierujemy do uczniów klasy  III c i IV technikum,  którzy najliczniej uczestniczyła w tej akcji.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwał Wojciech Cieszkowski.

16 marca 2018r. w Łodzi odbył się II i III etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „INFOSUKCES” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Na etapie I (szkolnym) konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej OSSP – Łukasz Łyskawy i Karol Ołtarzewski.

Z ogromną satysfakcją informujemy że uczennica Katarzyna Niewiarowska z klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich zajął III MIEJSCE i otrzymał  dwa WYRÓŻNIENIA w X Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej „GALAKTYCZNY BLASK”.

środa, 21 marzec 2018 06:35

Turniej dziewcząt

Napisał

Dnia 17 marca 2018r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XVI Turniej Wiosenny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. Sponsorami nagród byli Pani Kamila Denysiuk właścicielka sali weselnej „Szczęsny” i UKS „Stół Polski” działający przy ZSO i Z w Ciechanowcu. W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny reprezentujące gimnazja w Ciechanowcu, Nurze, Szepietowie oraz drużyna OSSP i LO w Ciechanowcu.

15.03.2018 r. w I Technikum Poligraficzno-Usługowym oraz IV Liceum Ogólnokształcącym ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie odbył się konkurs fryzjerski, którego tematem było  hasło BIAŁO – CZERWONE BARWY NIEZWYCIĘŻONE”. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli okazję zaprezentować  umiejętności i zachwycić swoimi pomysłami. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a duch rywalizacji ogromny.

Słowa Jana Sobolewskiego z III części „Dziadów” Adama Mickiewicza dotyczące strzeżenia pamięci o „narodowej sprawy męczennikach” stały się mottem spotkania uczniów klas IB LO i IV OSSP z Sybirakami, którzy odwiedzili naszą szkołę 12 marca 2018 roku. Byli to Prezes Ciechanowieckiego Koła Związku Sybiraków Pan Janusz Niewiarowski oraz dwaj jego członkowie: Pan Tadeusz Koc i Pan Tadeusz Manturo.

Jako pierwszy zabrał głos Pan Janusz Niewiarowski, który poinformował, że głównym celem reaktywowanego w 1988 roku Związku Sybiraków jest przechowanie pamięci o tych Polakach, którzy za wierność swojej Ojczyźnie znaleźli się na tzw. „nieludzkiej ziemi”z rozkazu carskiego (konfederaci barscy, uczestnicy powstań: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego), a następnie – stalinowskiego (żołnierze internowani we wrześniu 1939 roku, ofiary wywózek na Sybir z lutego i kwietnia 1940 oraz z czerwca 1941 roku, młodzi mężczyźni wcieleni do Armii Czerwonej, a także działacze AK-owskiego podziemia prześladowani po zakończeniu II wojny światowej).

Wszyscy trzej Panowie jako dzieci zostali wywiezieni na Sybir wraz ze swoimi rodzinami. Opowiedzieli nam, jak wyglądała ich podróż na miejsce zsyłki, w jak ciężkich warunkach przyszło im tam żyć i w jaki sposób udało im się powrócić do Polski.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy tych wspomnień. Zapadną one głęboko w naszą pamięć. Naszym Gościom podziękowaliśmy za przybycie i prezenty w formie „listów z Sybiru” skromnymi wiązankami kwiatów, życzyliśmy Panom zdrowia i wyraziliśmy nadzieję na kolejne spotkania w przyszłości.

Z kolei Panowie Sybiracy podziękowali nam za zaproszenie i prosili, by przekazać słowa wdzięczności Dyrektorowi Szkoły Panu Eugeniuszowi Święckiemu za wychowywanie młodzieży w duchu patriotyzmu i prowadzenie klas wojskowych. Na zakończenie przypomnieli jeszcze, abyśmy modlili się o błogławieństwo Boże dla domu i ojczyzny otrzymaną od Nich modlitwą.

środa, 14 marzec 2018 11:11

Wycieczka do Wyższej Szkoły Artystycznej

Napisał

W dniu 12.03.2018r. uczniowie klas fryzjerskich i drugiej klasy liceum pod opieką pani Sylwii Grzymały i Agnieszki Gaczkowskiej wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wielu wrażeń i nowych informacji dostarczyło uczniom wyjście do Wyższej Szkoły Artystycznej oraz do Prosalon- Chantal – polskiej firmy produkującej kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów.

Przyciemniona kawiarnia, mężczyźni w garniturach, broń... Film gangsterski z lat '30? Nie, to nasi chłopcy mieszkający w Internacie postanowili z okazji Dnia Kobiet przygotować coś wyjątkowego. 

czwartek, 08 marzec 2018 12:59

Konkurs na najładniejszą palmę Wielkanocną

Napisał

W ramach XXI konkursu na wykonanie Palmy Wielkanocnej organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, uczniowie naszej szkoły wykonali 18 palm. Każda z nich jest dziełem poszczególnych klas pod opieką wychowawcy. Dyrektor Eugeniusz Święcki obiecał, że przyzna specjalną nagrodę dla klasy, która otrzyma najwyższą ocenę przyznaną przez jury przy Muzeum Rolnictwa.

W dniu 2 marca 2018 r. reprezentacja uczniów z klas mundurowych ZSOiZ  w Ciechanowcu pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego wzięła udział w manewrach wojskowo-sportowych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Mamy kolejne odważne dziewczęta które postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet chorych na raka. Na ten stanowczy krok zdecydowały się uczennice: Aleksandra Olszewska kl. III OSSP, Weronika Denizak kl. IIa. Włosy oddała również 6-letia Ola Zabłudowska oraz Patrycja Chmielewka. Brawo dziewczęta, jesteśmy z was dumni! Na jedną perukę potrzeba w zależności od rodzaju włosów od 5 do 10 strzyżeń. W akcji może wziąć udział każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Zatem, kto następny „da włos”?

22 lutego 2018 r w Operze Podlaskiej 70 uczniów z województwa podlaskiego odebrało stypendia marszałka województwa podlaskiego. Stypendyści co miesiąc będą otrzymawać po 250 zł, które mogą przeznaczyć na dalszy rozwój swoich uzdolnień i zainteresowań.
Miło jest nam poinformować ,że wśród wyróżnionych z naszej szkoły jest Martyna Niemyjska uczennica klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Martyna swój talent i uzdolnienia odnalazła w malarstwie. Jako jedna z nielicznych wyróżnionych podczas gali wręczyła marszałkowi swój obraz. Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 22 lutego 2018 roku, uczniowie należący do chóru szkolnego, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk i Panią Jolantą Drewnowską- Koziarską, a także z Panem dyrektorem Eugeniuszem Święckim, wzięli udział w bardzo ważnym wydarzeniu, którego celem była integracja międzypokoleniowa i środowiskowa.

Dnia 16 lutego nasi młodzi artyści z kl. V OSSP wzięli udział w szkolnym przeglądzie prac plastycznych, będącym jednocześnie I etapem XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno—wschodniego.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

22 lutego 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowała spotkanie zatytułowane  „Lektury dzieciństwa i młodości”. O swoich doświadczeniach czytelniczych opowiedziała Pani Grażyna Święcka – nauczyciel bibliotekarz.

W dniu 19 lutego w siedzibie Katolickiego Centrum Informacji Europejskiej w Łomży odbyło się II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018.

piątek, 16 luty 2018 10:00

Uczniowie ZSOiZ w programie Koło Fortuny

Napisał

13 i 15 lutego odbyła się wycieczka do studia nagrań ATM w Warszawie, gdzie uczniowie klas trzecich liceum i czwartej technikum wraz z opiekunami wzięli udział w nagraniach do popularnego programu rozrywkowego   „Koło Fortuny”.

12 lutego  odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego przyznanych uczniom szkół prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

piątek, 16 luty 2018 06:48

Walentynki

Napisał

„Zakochani są wśród nas,

zakochani pierwszy raz,

tak po prostu bez pamięci zakochani…”

środa, 14 luty 2018 12:36

„Rozwijamy Skrzydła” - Rekrutacja

Napisał

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu o Nr 2/2018 z dnia 12.02.2018 r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutację uczniów

W dniu 9 i 12 lutego 2018 roku odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu pierwsze zajęcia z zakresu przygotowania językowego dla uczniów wyjeżdzających na staże zawodowe do Grecji i Portugalii w ramach projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

9 lutego w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym semestrze wywiadówka. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. Zaprosił on wszystkich przybyłych do obejrzenia poloneza, który przygotowali maturzyści z kl. IIIA.

piątek, 09 luty 2018 11:16

Szkolna zabawa choinkowa

Napisał

W Tłusty Czwartek, 8 lutego odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Imprezę przygotowały klasy I-IV Technikum, pracujące pod kierunkiem swoich wychowawców. W organizację włączył się także Samorząd Uczniowski.  Młodzież zadbała o odpowiedni wystój sali gimnastycznej i karnawałową dekorację. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Sekret”. Uczniowie bawili się wyśmienicie, a w przerwach mogli też posilić się słodkimi pączkami, które przygotowano z okazji Tłustego Czwartku. Doskonała zabawa trwała aż do godz. 22.30.

8 lutego odbyła się zabawa choinkowa, w której udział wzięły dzieci pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Imprezę przygotowały klasy I, II, III i IV Technikum, pracujące pod kierunkiem swoich wychowawców: Pani Agnieszki Gaczkowskiej, Pani Sylwii Grzymały, Pani Elżbiety Sikoń i Pani Eweliny Kozłowskiej. W organizację włączył się także aktywnie Samorząd Uczniowski. Na szczególne życzliwe wsparcie i pomoc organizatorzy mogli liczyć również ze strony Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego.

czwartek, 08 luty 2018 12:33

Klasyfikacja semestralna – apel szkolny

Napisał

      W poniedziałek 5 stycznia 2018 roku na apelu szkolnym podsumowano pracę za I semestr roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor E. Święcki wyróżnił klasę III a LO, która zdobyła najwyższą średnią ocen w szkole oraz klasę II OSSP, która osiągnęła najwyższą frekwencję. Indywidualnie zostały wyróżnione osoby najlepiej uczęszczające do szkoły, a także uczniowie z wzorowym zachowaniem. Dyrektor podziękował również uczniom, którzy reprezentowali szkołę w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach oraz wręczył im dyplomy.
       Ogółem w szkole uczy się 426 uczniów. Indywidualnie najwyższe średnie w bieżącym semestrze uzyskało 18 osób, które zostały wytypowane do stypendium Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego.

poniedziałek, 05 luty 2018 12:04

Ferie w Rzymie

Napisał

W dniach 29 stycznia – 01 lutego 2018 roku odbyła się pielgrzymka do Rzymu zorganizowana przez ks. Grzegorza Ziembowskiego, nauczyciela religii pracującego w naszej szkole. W pielgrzymce wzięło udział 28 osób, w tym liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca.

W dniach 27 i 28 stycznia 2018 r. w siedzibie ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się II etap XI „Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH".

25 stycznia br., uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu jako jedna z pięciu szkół z całej Polski uczestniczyła w szkoleniu z musztry. Organizatorem szkolenia było Biuro do Spraw Proobronnych MON we współpracy z Batalionem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup w których ćwiczyli pod okiem doświadczonych żołnierzy, zabezpieczających na co dzień najważniejsze uroczystości państwowe i patriotyczno-religijne.
poniedziałek, 22 styczeń 2018 11:27

Studniowka 2018

Napisał

Dziewczęta, w szykownie dobranych sukniach,

panowie w eleganckich garniturach i muszkach,

rodzice z łezką w oku wpatrujący się w swoje dorosłe już pociechy

oraz nauczyciele wpatrzeni w swoich podopiecznych

….poloneza czas zacząć……

piątek, 12 styczeń 2018 09:47

Ranking miesięcznika „Perspektywy”

Napisał

Informujemy, iż nasza szkoła znalazła się wśród placówek edukacyjnych z województwa podlaskiego, ujętych w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Nasza placówka została zakwalifikowana we WSZYSTKICH KATEGORIACH szkół. Warto zauważyć, że jesteśmy jedyną szkołą w województwie, która pojawia się dwukrotnie w kategorii „licea ogólnokształcące”: Liceum Ogólnokształcące, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. W kategorii „technikum” nasza placówka zajęła PIERWSZE miejsce na terenie powiatu wysokomazowieckiego i jedenaste w województwie podlaskim.

środa, 03 styczeń 2018 13:45

Nowa inwestycja przy ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Trzeci stycznia 2018 r. można oficjalnie nazwać dniem rozpoczęcia budowy kompleksu boisk (trawiastego boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią oraz boiska do piłki siatkowej). Realizacja tej inwestycji pozwoli na poprawę warunków do dalszego rozwoju sportu wśród uczniów naszej szkoły. Łączna kwota inwestycji to 1 030 000,00 zł. w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 508 600,00 zł.  Pozostała część zostanie sfinansowane ze środków własnych Powiatu Wysokomazowieckiego.

piątek, 22 grudzień 2017 10:06

Przedświąteczna wycieczka do Warszawy

Napisał

21 grudnia b.r., pierwszego dnia kalendarzowej zimy, uczniowie klas Ib LO, IV OSSP, I Technikum i III Technikum pod opieką pań: Grażyny Boguszewskiej, Agnieszki Gaczkowskiej i Doroty Mlonek pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to, w tym przedświątecznym czasie, doskonała alternatywa dla zajęć szkolnych.

19 grudnia br., w związku z wizytacją parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu,  w naszej szkole gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej.

„Gdzie jest nasze Betlejem, Nasze polskie Betlejem?  Gdzie stajenka biedna i licha?  Gdzie kolęda święta i cicha?”

wtorek, 19 grudzień 2017 06:42

Wycieczka 2 Technikum do Białegostoku

Napisał

14 grudnia br. roku klasa 2 Technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pań: Karoliny Wojtkowskiej i Justyny Szymańskiej, wybrała się na wycieczkę do Białegostoku.

15 grudnia 2017 r. w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyło się drugie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Rozpoczęło się ono tradycyjnie od części ogólnej, na której Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki przekazał zebranym wiele istotnych informacji na temat życia i funkcjonowania szkoły.

Dnia 14-12-2017 w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie został przeprowadzony turniej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek II ligi siatkówki chłopców województwa podlaskiego.

środa, 13 grudzień 2017 13:10

Mikołajkowa wycieczka klasy IC

Napisał
Święta coraz bliżej, a my poczuliśmy już delikatnie ich przedsmak podczas Mikołajkowej wycieczki. Dnia 7 grudnia pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego oraz naszej wychowawczyni – Pani Katarzyny Rostkowskiej, całą klasą wybraliśmy się do Białegostoku, gdzie bawiliśmy się świetnie.

30 listopada o godzinie 12.00 w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plenerowych uczniów klas II-VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Z tej okazji wszyscy artyści wybrali się na pieszą wycieczkę do muzeum. Na wernisaż przybyli również goście z Ciechanowca i okolic.

          W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyło się w ZSOiZ w Ciechanowcu spotkanie organizacyjne dotyczące projektu „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”. Projekt na kwotę 504 993, 65 zł finansowany był ze środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

niedziela, 10 grudzień 2017 07:32

Obóz wojskowy - grudzień 2017

Napisał

Tego weekendu na pewno nie zapomnimy!!! Mnóstwo wrażeń i nowych doświadczeń dostarczył nam obóz wojskowy, który odbył się w dniach 7-9 grudnia 2017r. Pod opieką porucznika Radosława Ostaszewskiego oraz naszych wychowawców – Pani Katarzyny Rostkowskiej, Pani Magdaleny Kujawskiej oraz Pana Arkadiusza Kendzierskiego, szkoliliśmy się w zadaniach praktycznych w terenie. W tych dniach zdobyliśmy wiedzę, którą z pewnością wykorzystamy w życiu codziennym. Nie zabrakło nam ćwiczeń w wodzie i na terenie bagnistym. Wielu z nas miało pierwszy raz kontakt z bronią, ćwiczyliśmy rzut granatem oraz maskowanie.
Coraz bardziej zagłębiamy się w tajniki, które panują w wojsku i przyznajemy, że bardzo się nam to podoba. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania podczas obozów.

piątek, 08 grudzień 2017 06:40

Owocowy raj - Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski

Napisał

6 grudnia uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim.

Ocalić wartości – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

      Trudno przeżyć w świecie, w którym rządzą anarchia, bezprawie i prymitywne ludzkie instynkty. Jeszcze trudniej jest w takiej rzeczywistości darzyć kogoś zaufaniem, szacunkiem czy miłością. A jednak te podstawowe wartości można odnaleźć – świadczą o tym losy bohaterów trylogii „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins.

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej

Napisał

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej.

poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:17

Zagrożenia w Internecie – spotkanie z Policją

Napisał

       4 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Temat wizyty dotyczył zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwa w sieci.

czwartek, 30 listopad 2017 13:32

Andrzejki

Napisane przez

30 listopada 2017 roku, zgodnie ze staropolską tradycją, odbyły się w naszej szkole andrzejki. Od godziny 18 do 22 młodzież bawiła się przy rytmach muzyki serwowanej przez zespół „Sekret”.

czwartek, 30 listopad 2017 11:47

LICEALIADA WOJEWÓDZKA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Napisał

Dnia 30-11-2017 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim został przeprowadzony turniej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek II ligi siatkówki chłopców  województwa podlaskiego.

W dniu 23 listopada 2017 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klasy II C Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, w ramach Programu pilotażowego „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

Dnia 23 listopada 2017 roku, chór szkolny oraz uczniowie klasy I c o profilu wojskowo- sportowym, wraz z nauczycielami: Panią Katarzyna Rostkowską, Panią Katarzyną Bachorek i Panią Moniką Ilczuk, uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji 120 rocznicy urodzin gen. bryg. Władysława Liniarskiego przez 1. Podlaską Brygadę Terytorialną w Białymstoku.

W godzinach wieczornych w środę 22 listopada nasza młodzież gościła w Internacie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu mieszkający w Internacie uczestniczyli w pogadance, którą prowadzili strażacy ochotnicy Paweł Kryński, Tomasz Szcześniak oraz Michał Kurowicki.

W  dniu 15 listopada 2017 r. w II  Liceum Ogólnokształcącym  im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku  przy ul. Narewskiej 11 odbyła się Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów wyróżniającym się w roku szkolnym 2016/2017 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018.

W krainie dreszczowców – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

Ludzie lubią się bać, ale na ogół strach jest przyjemny tylko wtedy, kiedy towarzyszą mu… bezpieczne okoliczności. Zjawisko to zauważyli znawcy różnych sztuk, ponieważ sztuka pozwala bezpiecznie przeżywać lęk i jednocześnie czerpać z niego intelektualne oraz emocjonalne zadowolenie. Zapewne dlatego tak dużą popularnością cieszą się książki należące do gatunku horroru.

poniedziałek, 13 listopad 2017 10:51

Kwesta na rzecz Fundacji „Skarby Narodu”

Napisał

Tradycją już się stało, że 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości nasi uczniowie z klas wojskowo - sportowych biorą udział w kweście, której celem było wsparcie działań Fundacji „Skarby Narodu”.

poniedziałek, 13 listopad 2017 10:19

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Napisał

Za nami obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918r., kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, spotkaliśmy się, aby uczcić tych, bez których dzisiaj nie moglibyśmy się cieszyć wolnością. Uroczystą akademię przygotowały klasy Ib i IV OSSP z udziałem młodzieży z klas IIc i IIIc. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego.

piątek, 10 listopad 2017 11:24

II Bieg Niepodległości w Suwałkach

Napisał
W ramach obchodów Święta Niepodległości Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku zorganizowała w dniu 10 listopada 2017 roku w Suwałkach „ II Bieg Niepodległości „ o Puchar Sekretarza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego.

logozsoizLogo

 

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 10/2017 z dnia 31.10.2017r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów

do projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

Projekt skierowany jest do 71 uczniów Technikum oraz 6 nauczycieli i zakłada 2-tygodniowe praktyki na terenie Grecji i Portugalii

W ramach projektu przewidziano wyjazdy:

a) 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 16 uczniów technik budownictwa do Grecji
w dniach 05.04 – 20.04.2018 r.
b) 15 uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich do Portugalii w dniach 05.04 – 20.04.2018 r.
c) 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych do Grecji w dniach 03.05 – 18.05.2018 r.

         Chęć udziału w projekcie uczeń zgłasza poprzez złożenie w sekretariacie szkoły Formularza Rekrutacyjnego (odrębny formularz dla każdego zawodu) w dniach 8 – 20 listopada 2017 r. Formularz można pobrać ze strony szkoły lub z sekretariatu.


Rekrutację przeprowadzi Komisja Rekrutacyjna w składzie:

 1. Pan Łukasz Godlewski – przewodniczący
 2. Pani Bożena Marońska – członek
 3. Pani Ewa Skorupska – członek

        
         W dniu 24 listopada 2017 r. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły zostaną zamieszczone listy uczestników zakwalifikowanych i znajdujących się na liście rezerwowej.

 

 

1.  

Regulamin dla rekrutacji uczestników w ramach projektupt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”


 
     zobacz  
   

 

 

 

 

 
2.    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych  
     pobierz  
   

 

 

 

 
3.    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik usług fryzjerskich  
     pobierz  
   

 

 

 

 
4.   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik budownictwa  
    pobierz  
poniedziałek, 06 listopad 2017 08:56

Rządowy program „Bezpieczna+”

Napisał

W tym roku szkolnym realizujemy Rządowy program wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki „Bezpieczna+”

poniedziałek, 06 listopad 2017 07:30

Obóz szkoleniowy w Zakopanem

Napisał
W dniach 23-27.10.2017 r. młodzież z klas I i II LO o profilu wojskowo-sportowym uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Zakopanem. Miejscem zakwaterowania naszych pododdziałów był zaprzyjaźniony z naszą szkołą pensjonat „Świerk”, usytuowany w samym centrum Zakopanego.

Dnia 31 października 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się IV Jesienny Turniej Siatkówki Chłopców „GRAMY FAIR” o Puchar Dyrektora ZSO i Z z udziałem trzech szkół ponadgimnazjalnych.

Dla całej społeczności szkolnej (nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice) w dniu 27 października zorganizowano w naszej szkole akademię, na której nauczyciele w formie multimedialnych prezentacji zdali relację z odbytych międzynarodowych mobilności, zapoznając społeczność szkolną z kulturą, historia i tradycją odwiedzonych krajów. Nauczyciele podzielili się z uczniami wszystkimi przeżytymi doświadczeniami, osiągniętymi efektami oraz pozytywnymi aspektami realizacji programów unijnych. Głowni członkowie Zespołu Projektowego w osobie Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego i Pana Łukasza Godlewskiego zapoznali ponadto społeczność szkolną z zasadami aplikowania i realizacji programów Erasmus+ i POWER;

środa, 25 październik 2017 07:35

Daj włos!

Napisał

W jaki sposób można pomóc choremu na raka człowiekowi? Co da się zrobić w sytuacji, gdy po chemioterapii traci on włosy i zaczyna wyglądać inaczej niż przed chorobą? Nie każdy umie zaakceptować zmiany, jakie przynosi zmaganie się z nowotworem. Okazuje się, że oprócz słów wsparcia i okazywania zrozumienia jest także inna możliwość. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.  J. Iwaszkiewicza uczniowie pomagają oddając swoje włosy. Powstaną z nich peruki, które bezpłatnie przekazane zostaną chorym na raka kobietom.

W dniu 19 października młodzież z klasy 2c o profilu wojskowym uczestniczyła w planowym szkoleniu na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Wprowadzenie do light novel – pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2017/2018

Napisał

                Egzotyczne i tajemnicze wydają się słowa: „Utsuro no Hako to Zero no Maria”, ich znaczenie poznali uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego 18 października 2017 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  “Utsuro...” to po prostu oryginalny tytuł książki, którą napisał Eiji Mikage, a polskie  tłumaczenie tego tytułu brzmi: „Zerowa Maria i puste pudełko”. Książka należy do bardzo popularnego wśród młodzieży gatunku light novel.

wtorek, 17 październik 2017 09:35

Dzień Edukacji Narodowej

Napisał

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z Dniem Edukacji Narodowej.

wtorek, 17 październik 2017 07:31

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Napisał

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny spotkali się z uczniami naszej szkoły. Tematem szkolenia profilaktyczno-edukacyjnego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

poniedziałek, 16 październik 2017 08:52

Wybory do Samorządu Internatu

Napisał

Dnia 12 października 2017 roku odbyło się głosowanie na Samorząd Internatu. Wszyscy mieszkańcy Internatu z zaangażowaniem oddali głosy na swoich kandydatów. Wyniki głosowania:

poniedziałek, 16 październik 2017 08:23

39 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły

Napisał

Dnia 16 października 2017 minęło 39 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ten wieczór pod pomnik wybrała się Pani Sylwia Dolęgowska wraz z wychowankami Katarzyną Stefaniak, Marleną Plichta, Martyną Górecką i Weroniką Stefaniak.

piątek, 13 październik 2017 05:41

Wizytacja przedstawiciela MON w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniu 10 października 2017r. w naszej szkole, odbyła się wizytacja przedstawiciela Biura Do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej pana płk. Wiesława Budnego oraz mjr Mieczysława Ciszaka oficera prasowego WKU w Bielsku Podlaskim.

czwartek, 12 październik 2017 08:44

Internackie otrzęsiny

Napisał

Dnia 12 października 2017 roku odbyły się otrzęsiny w Internacie. Inspiracje i pomysły do imprezy są autorstwa starszych mieszkańców, którzy z zaangażowaniem bawili się z młodszymi koleżankami i kolegami. Ta uroczystość mocna integrowała całą społeczność internatu. Młodzież musiała przygotować wierszyki i je zaprezentować. Pod koniec imprezy zostało odmówione ślubowanie. Impreza została zakończona dyskoteką.  Oto najciekawsze wierszyki:

I oto mamy już pierwsze odważne dziewczęta, które postanowiły swoimi włosami „podzielić się” z chorymi kobietami. Na ten stanowczy krok zdecydowały się najpierw uczennice: Magda Szwagulińska, Magda Ilczuk, Julia Meluch z klasy II B LO, Anna Porzezińska kl. II OSSP. Włosy oddała również 12-letia Julia. Brawo dziewczęta! J Jesteśmy z was dumni! I jeszcze jedno – jeśli mamy tak wrażliwych młodych ludzi, pełnych altruizmu i chęci poświęcenia, to o przyszłość naszego społeczeństwa można być spokojnym.

wtorek, 10 październik 2017 05:39

Zajęcia musztry paradnej

Napisał

       W dniu 7.10.2017 r. w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z musztry paradnej dla uczniów klasy pierwszej i drugiej LO o kierunku wojskowym. Zajęcia prowadzi chorąży Arkadiusz Świętochowski z doświadczeniem wojskowym Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie. Młodzież uczy się zwrotów w miejscu, chwytów z karabinkiem, musztry paradnej i wojskowej oraz poprawnego poruszania się w szyku wojskowym. Należy przypomnieć, że w poprzednich dwóch latach uczniowie przygotowywani przez Pana Arkadiusza Świętochowskiego z chlubą reprezentowali szkołę w wojewódzkim i ogólnopolskim przeglądzie musztry. W 2016 roku zdobyli I miejsce w województwie podlaskim i X w Polsce, w 2017 roku I miejsce w województwie i VIII w Polsce. Wierzymy, że nowo szkoleni uczniowie czerpiąc wzorce starszych kolegów również godnie będą reprezentować naszą szkołę.

Z radością informujemy, że nasza szkoła, jako jedna z 3 w województwie podlaskim i 56 w kraju zakwalifikowała się do uczestnictwa w „Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych". Program wprowadzony został przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Nasza placówka realizować go będzie we współpracy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

środa, 27 wrzesień 2017 09:39

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll

Napisał
Daj włos!… to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.
środa, 27 wrzesień 2017 09:15

Porozumienie z OHP

Napisał

Z przyjemnością informujemy, że 27 września 2017 r. zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy w zakresie kształcenia zawodowego, szkolenia i wychowania młodzieży, pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z siedzibą w Ciechanowcu, ul. Szkolna 8, reprezentowanym przez Eugeniusza Święckiego - Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu a Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy, z siedzibą w 15-558 Białystok, ul. Pozioma 4 reprezentowaną przez Adama Krzysztofa Romatowskiego - Wojewódzkiego Komendanta OHP

W sierpniu 2016r. w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią Annę Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, dyrektor i pomysłodawczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”).

piątek, 22 wrzesień 2017 08:45

Europejski Tydzień Sportu

Napisał

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu do wzięcia udziału w zajęciach rekreacyjno – sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zajęcia będą odbywały się do poniedziałku (25.09.2017) do czwartku (28.09.2017) w godz. 15:00 – 16:30 na obiektach sportowych na szkoły.

22 września b.r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka połączona z otrzęsinami klas I. Pierwszaki musiały sprostać wymaganiom poszczególnych konkurencji, które zostały przygotowane przez uczniów z klasy IIb LO. Były to: ,,Quiz o szkole”, ,,Pojedynek artystów”, ,,Dancing Queen” oraz ,,Jaka to melodia?”.

środa, 20 wrzesień 2017 10:45

Wywiadówka

Napisał

15 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Wywiadówkę rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który powitał zebranych i zaprosił do obejrzenia krótkiej części artystycznej.

Na skutek udziału naszej szkoły w projekcie„Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie wrzesień-grudzień zwiększono liczbę spotkań Zespołów Przedmiotowych.

piątek, 15 wrzesień 2017 08:50

Wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

Napisał

W piątek 1 września br. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego przyznanych uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Wysokomazowiecki, którzy w klasyfikacji rocznej roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce. Aby otrzymać stypendium musieli uzyskać na świadectwie wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen z zajęć edukacyjnychco najmniej na poziomie: 5,0 w liceum i 5,1 w gimnazjum.

W dniu 13 września uczniowie naszej szkoły o kierunku wojskowym wraz z Panem Dyrektorem Eugeniuszem Święckim oraz Panem Arkadiuszem Kendzierskim wzięli udział w obchodach 20- lecia powstania  Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

5 września reprezentacja klasy III LO o kierunku wojskowym pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego wzięła udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego klas mundurowych w Kielcach.
wtorek, 05 wrzesień 2017 07:28

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Napisał

1 września po wakacyjnej przewie w naszej szkole znów zabrzmiał lekcyjny dzwonek. Był to symboliczny znak, iż rozpoczynamy nowy okres nauki i pracy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie zapoczątkowało przejście pocztu sztandarowego, uczniów i grona pedagogicznego do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na mszę świętą, którą odprawił ks. Janusz Szymański.

sobota, 05 sierpień 2017 06:39

Atrakcyjni

Napisał

     Pierwszego dnia lipca o godzinie 6:00 dwie grupy młodzieży naszej szkoły wyruszyły do Hiszpanii na niepowtarzalne doświadczenie kulinarnych śródziemnomorskich praktyk w ramach projektu Erasmus+ „Atrakcyjni na rynku pracy”. Przyjechali na lotnisko Okęcie, skąd dolecieli do hiszpańskiej Malagi. Tu 2 grupy rozdzielają się. Jedna 16-sto osobowa pod opieką p. Artura Bojara i p. Adama Olszewskiego pojechała do Kordoby (najgorętsze miasto Hiszpanii). Druga grupa 14-sto osobowa pod opieką pani Katarzyny Rostkowskiej i pani Ewy Skorupskiej wyruszyła do Martos (niewielkie miasto, którego patronka św. Marta jest też patronką kucharzy).

Wyjazd w ramach projektu: „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZw Ciechanowcu”

Źródło finansowania: POWER
Typ akcji: Mobilność kadry edukacji szkolnej

Ministerstwo Sportu i Turystyki w dniu 18 lipca 2017r ogłosiło listę beneficjentów, którym przyznano środki na budowę obiektów sportowych. Miło nam jest poinformować, że w gronie tym znalazła się nasza szkoła. Łączna kwota środków finansowych objętych programem to 291 440 000,00 zł. Z tej puli naszej szkole przyznano 508 600,00 zł. Przetarg na realizację inwestycji planowany jest jeszcze w tym miesiącu. Wkład własny zostanie pokryty z budżetu Powiatu Wysokomazowieckiego. Wsparcie finansowe pozwoli na budowę trawiastego boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią oraz boiska do piłki siatkowej. Realizacja tej inwestycji pozwoli na poprawę warunków do dalszego rozwoju sportu wśród uczniów szkoły oraz zamknie całkowite zagospodarowanie terenu.

W dniu 13.07.2017r Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki konkursu Międzynarodowa wymiana młodzieży. Nasza szkoła złożyła projekt pt. POLSKO-GRUZIŃSKIE SPOTKANIA MŁODZIEŻY – KONTYNUACJA ,który został wysoko oceniony jako drugi na liście rankingowej. Na jego realizację przyznano kwotę 56334,00 zł.

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 262 szkół z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie w IV edycji programu Fundacji mBanku- „mPotęga”. Na zrealizowanie projektu otrzymaliśmy grant w wysokości 7320zł

poniedziałek, 17 lipiec 2017 17:57

Szkolenia nauczycieli naszej szkoły na Malcie

Napisał

      W czerwcu i lipcu br. 42-osobowa grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła na Malcie w szeregu zagranicznych szkoleń metodycznych, językowych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywało się w ramach projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”, który zakłada szkolenia 50 nauczycieli naszej placówki na terenie Malty, Francji i Niemiec. Projekt finansowany jest ze środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), akcja kluczowa: mobilnością kadry edukacji szkolnej.

środa, 12 lipiec 2017 07:59

"COMBAT ALERT 2017"

Napisał

W dniach 05-09 lipca 2017 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbył się obóz szkoleniowy z zakresu szkolenia unitarnego dla organizacji proobronnych i klas mundurowych. W szkoleniu tym czynny udział wzięła również młodzież naszej szkoły z klas wojskowych.

piątek, 07 lipiec 2017 15:11

Salutations de soleil France...

Napisał

Wyjazd w ramach projektu: „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZw Ciechanowcu”

Źródło finansowania: POWER

Typ akcji:Mobilność kadry edukacji szkolnej

poniedziałek, 03 lipiec 2017 05:48

Rozdanie świadectw maturalnych 2017

Napisał

Matura już za nimi:) W piątek 30 czerwca br. absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odebrali świadectwa dojrzałości, dzięki którym dostaną się na wymarzone studia. Bardzo wszystkim gratulujemy zdania egzaminu maturalnego i życzymy dalszych sukcesów w życiu.

piątek, 30 czerwiec 2017 11:18

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO 2017

Napisał

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO

w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu 2017r.

wtorek, 27 czerwiec 2017 07:30

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Napisane przez

23 czerwca odbyło się oczekiwane z niecierpliwością uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Jak co roku, uczniowie, dyrektor, kadra kierownicza, nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli ten dzień uczestnictwem we Mszy Świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

mapy 6

 

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

1. Technikum nr 6 w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu
2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

5. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu
6. Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy
7. Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie
8. Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

9. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
10. Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie
11. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
12. Liceum Ogólnokształcące im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej przy Zespole Szkół w Dubience
13. Zespół Szkół  im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

14. Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie
15. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. gen. Augusta Emila Fieldorfa w Międzyrzeczu

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

16. Zespół Szkół Ogrodniczych w Ostrowie
17. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
18. XVIII Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Łodzi

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

19. XXV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Krakowie
20. Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini
21. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
22. Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

23. Szkoły  w  Radomiu  Zakładu  Doskonalenia  Zawodowego   w Kielcach
24. LI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie
25. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznym w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
26. Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach
27. CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza w Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie
28. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku
29. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

30. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Gogolinie
31. II Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  w Brzegu
32. Zespół Szkół w Tułowicach

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

33. Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie
34. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
35. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
36. Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  im. ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

37. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku
38. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach
39. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

40. Liceum Ogólnokształcące w Ze